2015 Birželio 09

Gabiems vaikams remti – ir „Ančiukų lenktynės“

veidas.lt

BFL

Lietuvoje gražia tradicija tampa gabių ir talentingų vaikų rėmimas, padedantis mažiesiems siekti savo svajonių.

Švietimo ir mokslo ministerija, kasmet įgyvendindama gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą, šiam tikslui numato lėšų iš valstybės biudžeto.

Ministerijos komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Elonos Bagdanavičienės teigimu, šiems, beje, kaip ir praėjusiems metams numatyti 503 939 eurai (2013 m. tam skirti 417 053 eurai).

Lietuvos talentais jau ne vienerius metus rūpinasi ir privatūs rėmėjai, labdaringus projektus inicijuoja televizijos, bendradarbiaudamos su bankais (TV3 ir SEB banko rengiama „Išsipildymo akcija“ ir pan.).

Prie šios iniciatyvos vienuoliktus metus iš eilės jungiasi ir Vilniaus „Rotaract“ klubas, organizuojantis „Ančiukų lenktynes“. Šiemet birželio 7-ąją šalia Baltojo tilto miestelėnus į kasmetinį guminių ančiukų plaukimą kviečiantys organizatoriai žada ir toliau pildyti gabių vaikų svajones.

Projekto koordinatorės Karolinos Degutytės teigimu, už ančiukus surinkti pinigai kaip ir ankstesniais metais bus skirti Ančiukų fondo globojamiems talentingiems, bet finansinių lėšų neturintiems vaikams siekiant padėti skleistis jų talentams.

Pašnekovė prognozavo, jog šių metų šventė turėtų būti rekordinė ne tik dėl pirmą kartą keičiamos renginio vietos, bet ir dėl parduotų ančiukų kiekio (jis turėtų siekti apie 700).

Vilniuje kasmet šis renginys pritraukia daugiau nei 1000 dalyvių, o jo metu surenkama daugiau nei 4 tūkstančiai eurų, kurie skiriami klubo globotiniams. Simboliška tai, kad ančiukai šiemet plukdomi ne Belmonte Vilnele, o kiek platesniuose, Neries, vandenyse.

Labdaringo renginio organizatoriai žada, jog bus imtasi visų saugos priemonių ir užtikrinta, kad nė vienas ančiukas neliks plaukioti upėje po renginio.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...