2015 Gruodžio 21

Futbolo Olimpo agonija: 6 faktai

veidas.lt

M.Platini (dešinėje) ir S.Blatteris / "Scanpix" nuotr.

Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos FIFA prezidentas Seppas Blatteris ir Europos futbolo asociacijų sąjungos UEFA vadovas Michelis Platini nušalinti nuo bet kokios veiklos, susijusios su futbolu, net aštuoneriems metams. 6 faktai apie futbolo pasaulį drebinantį skandalą:

1. Etikos komisija abu futbolo funkcionierius pripažino pažeidus etiką, kai 2011 m. sudarė sandėrį, kurio metu M.Platini gavo 2 mln. dolerių iš S.Blatterio už “konsultacijas”.

2. Abu veikėjai sulaukė ir baudų. S.Blatteris privalo sumokėti 40 tūkst. dolerių, M.Platinis – 80 tūkst. dolerių.

3. Abu vyrai neigia kaltę. Jie tikina, kad tai buvo atlygis už 1998-2002 m. M.Platini darbą, kuomet jis ėjo S.Blatterio techninio patarėjo pareigas. Manoma, kad jie bandys užginčyti sprendimą.

4. Nuo 1998 m. FIFA’i vadovaujantis 79-erių S.Blatteris jau anksčiau pranešė, kad nedalyvaus vasario mėnesį vykstančiuose FIFA prezidento rinkimuose. Nuo 2007 m. UEFA vadovaujantis 60-metis M.Platini buvo matomas, kaip jo įpėdinis.

5. FIFA jau beveik metus  drebina skandalai. 7 FIFA pareigūnai buvo areštuoti gegužę. Iš viso JAV teisėsauga dėl 200 mln. dolerių kyšių apkaltino 39 sporto funkcionierius ir sporto verslininkus.

6. Šveicarijos prokurorai tiria FIFA sprendimus 2018 m. pasaulio futbolo čempionatą surengti Rusijoje ir 2022 m. – Katare.

Parengta pagal BBC. Visą originalų straipsnį skaitykite čia

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...