2011 Kovo 31

Spaudos aktualija

Fukušimos pasekmės – nerimas visam pasauliui

veidas.lt

Jau tris savaites nerimsta kalbos apie Japoniją ir visą pasaulį sukrėtusią katastrofą Fukušimos atominėje elektrinėje. Tekančios šalies gyventojus vis dar slegia neradioaktyvaus maisto bei vandens stygius, moralinės ir finansinės problemos. Bet tai ne pabaiga – kasdien pranešama vis daugiau grėsmingų naujienų. Šiuo metu baiminamasi, kad Fukušimos atominėje elektrinėje įvyks didžiulis radiacijos nutekėjimas.

„Mūšis dėl reaktorių jau pralaimėtas” – teigia „Lietuvos žinios“. Dienraštis rašo: „Specialistų nuomone, vieno jėgainės bloko aktyvusis branduolys išsilydė, suardė apsauginės kameros dugną ir išsiliejo ant betoninių grindų. Šiaurės rytų pakrantėje jūros vandenyje prie jėgainės aptiktas iki šiol didžiausias radioaktyvaus jodo kiekis, 3335 kartus viršijantis normą. Akivaizdu, kad į vandenyną patenka vis daugiau pavojingų teršalų. Specialistų manymu, keturi iš šešių reaktorių galutinai išėjo iš rikiuotės ir jų jau nebebus galima naudoti. Tikriausiai nebebus naudojama ir visa Fukušimos atominė elektrinė. Ataušinus pažeistus reaktorius ir išvežus bei palaidojus radioaktyviąsias medžiagas reaktorius reikės išmontuoti. Tai gali trukti net tris dešimtmečius ir kainuos jėgainę valdančiai kompanijai „Tokyo Electric Power Co“ („Tepco“) daugiau nei trilijoną jenų (12 mlrd. dolerių).”

15 min.“ informuoja, jog „Didžiausią rūpestį kelia tai, kad branduolinis kuras, reaguodamas su betoninėmis grindimis ir po jomis esančia nuotekų sistema, į aplinką gali išskirti radioaktyvias dujas. Fukušimos elektrinės požeminė vandens surinkimo sistema po cunamio buvo pripildyta jūros vandens. Todėl, net ir prasiveržęs, atominis kuras šiek tiek atvės. Tokiu būdu šiek tiek sumažės žala aplinkai. „Įkaitęs kuras, laimei, neiškrenta, kaip vienas didelis lašas, o išbėga lėtai, tarsi kaip vulkaninės lavos liežuvis. Išsilydęs kuras pamažu atvėsta, todėl išvengiama didelio garų debesies. Didžiausia problema, kad radioaktyvus vanduo patenka į išorę. Todėl nors Fukušimoje, skirtingai nei Černobylyje, reaktorius neturėtų užsiliepsnoti ir sprogti, žalos aplinkai išvengti tikrai nepavyks“ – dėstė R. Lahey.“

Padėtis Japonijoje tikrai negerėja. Dėl šalyje susidariusios situacijos japonai skatinami evakuoti gyventojus didesniu atstumu nuo Fukušimos atominės elektrinės.

Apie tai praneša „Respublika“ – „Šiuo metu gyventojai yra evakuoti 20 kilometrų spinduliu aplink jėgainę, tačiau JT tvirtina, kad nesaugi radiacinė zona buvo nustatyta net daugiau kaip už 40 kilometrų nuo jėgainės. Tarptautinės atominės energijos agentūra (TATENA) pareiškė, kad už 40 kilometrų į šiaurės vakarus nuo jėgainės esantis Itatės kaimas nebėra saugioje radiacijos zonoje.“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...