2010 Birželio 03

Spektaklių premjeros

Finaliniai akordai – su nacionaliniu akcentu

veidas.lt

Vieni teatrai jau užvėrė duris iki rudens, kiti laukia žiūrovų ir vasaros pradžioje. O treti, patys optimistiškiausi, tebeplanuoja naujų spektaklių premjeras.

Primins Pauliaus Širvio posmus

"Veido" archyvas

“Nutolę toliai” – spektaklis, prikeliantis Pauliaus Širvio poetinį palikimą

Štai Cezario Graužinio suburta “cezario grupė” birželio 6 dieną 20 val. Menų spaustuvės Kišeninėje salėje pristatys poezijos spektaklį “Nutolę toliai” pagal Pauliaus Širvio kūrybą. Pasak režisieriaus, taip siekiama grąžinti į Lietuvos kultūros erdvę poeto pasaulį, pasižymintį sukrečiančiu sentimentalumu ir švelnumu – kaip iššūkį pragmatiškai nūdienos visuomenei. Tikimasi, kad spektaklis sujaudins ne tik vyresnius P.Širvio gerbėjus, bet ir nepriklausomoje Lietuvoje užaugusį jaunimą. C.Graužinis, pasitelkęs melodingus posmus, stengsis įrodyti, kad norint džiaugsmo ugnelės galima semtis ir iš pirmo žvilgsnio nereikšminguose kasdieniškuose dalykuose. Vaidmenis kuria aktoriai Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vytautas Kontrimas, Vilma Raubaitė ir Julius Žalakevičius, muziką – kompozitorius Martynas Bialobžeskis.

Apie Lietuvos aviacijos pradžią

Dar vienas nepataisomas optimistas – Klaipėdos dramos teatras, šį sezoną dėl prasidedančių teatro rekonstrukcijos darbų spektaklius rodantis uostamiesčio Žvejų rūmuose. Čia birželio 8 dieną 18 val. 30 min. bus pristatyta ir Gintaro Grajausko tragikomedijos “Mergaitė, kurios bijojo Dievas” premjera. Spektaklio režisierius – kone produktyviausias besibaigiančio sezono Lietuvos teatro menininkas Jonas Vaitkus.

G.Grajausko pjesė “Mergaitė, kurios bijojo Dievas” dar nepasiekusi scenos tapo žinoma dėl turiningos istorijos: 2007 m. ji autoriui pelnė laurus nacionalinės dramaturgijos konkurse “Versmė”, 2008-aisiais – Auksinį scenos kryžių už geriausią nacionalinę dramaturgiją, bet pastatyta profesionalioje scenoje taip ir nebuvo.

Raktinis šios pjesės personažas – aviakonstruktorius, lietuviškų lėktuvų ANBO (akronimas – Antanas Nori Būti Ore) kūrėjas Antanas Gustaitis (1898–1941). Įdomi detalė: jo vaidmuo spektaklyje patikėtas aktoriui Ryčiui Gustaičiui, kuris yra tiesioginis aviakonstruktoriaus giminės palikuonis. Kitus vaidmenis daugiausia atlieka Klaipėdos dramos teatro jaunimas.

“Mergaitė, kurios bijojo Dievas” supina keletą istorijų, vykstančių skirtingais laikais. Scenoje nūdienos atstovai susitinka su senokai mirusiais praeities veikėjais. Spektaklio realybė – “pasislinkusi”, prisodrinta detalių, išplaunančių ribas tarp vizijų ir aktualijų. O aktualijomis teatro scenoje J.Vaitkus visuomet žaidė meistriškai.

Viešės Michailas Bojarskis

Beje, vasaros pradžioje Nacionaliniame dramos teatre numatomos Sankt Peterburgo valstybinio akademinio Lensoveto vardo teatro gastrolės. Birželio 6–8 d. svečiai Vilniuje pristatys tris spektaklius: “Draustinis” (pagal rašytojo Sergejaus Dovlatovo knygą), “Čechovas. Vodevilis” Antono Čechovo pjesių motyvais ir “Sujaukti jausmai”, skirti teatro grando Michailo Bojarskio 60-ties metų jubiliejui. Šiame spektaklyje pagrindinius vaidmenis atliks pats M.Bojarskis ir jo žmona aktorė Larisa Luppian.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...