2014 Balandžio 24

Filmo „Semme” kelionė per Lietuvą su tikru pavasariu už lango

veidas.lt


Maloniai ir šiltai šių metų Kino pavasaryje sutiktas dokumentinis filmas „Semme” pradeda savo kelionę pas žiūrovus, kurie nesuspėjo ar negalėjo jo pamatyti. Kartu į filmų premjeras miestuose atvyksianti ir kūrybinė komanda, kuri ne tik pristatys, bet ir surengs diskusijas bei kvies patiems imtis tokių projektų.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad filmas skirtas tik tam tikrai žiūrovų grupei, kuri dalyvavo žygiuose su geografu Tadu Šidiškiu ar apeiguose, renginiuose su vyriausiuoju kriviu Jonu Trinkūnu, kuris paliko mus šiais metais. Iš tiesų filmui pavyko pasibelsti į  žymiai daugiau širdžių ir sulaukti teigiamų atsiliepimų ir iš tų, kurie niekad nesusidūrė su pagrindinių veikėjų veikla ar nesilankė panašiuose renginiuose.  Didžiausiame Lietuvos kino festivalyje filmą „Semme”  jau pamatė daugiau nei 300 žiūrovų. Tai kur ta paslaptis, kuri sudomino filmu žiūrovus? Režisierius Ernestas Samsonas sako, kad raktas yra pagrindinių veikėjų nuoširdumas ir atvirumas. Jie kalba iš širdies apie tai, kas suprantama ir patirta yra kiekvieno iš mūsų per mus pačius ir mūsų senelius. O prie šio recepto pridėjus nemažai komiškų situacijų – turime vėjo gūsį. išsiilgusiems lengvo, bet tuo pačiu ir rimtas temas paliečiančio dokumentinio filmo.

Komandos nariai kelionei suteikė  „Turo po Lietuvą” vardą nebe reikalo. Jos  metu bus aplankyti visi didieji Lietuvos miestai: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys. Be jų bus apsilankymų ir mažesniuose miestuose ir miesteliuose. Filmas ir komanda į juos kviečiami nuo pat filmo premjeros. Filmo prodiuseris ir filmo idėjos autorius Simonas Naudžius teigia, kad yra labai svarbu, kad filmas pasiektų žiūrovą ir atokesniuose Lietuvos kampeliuose, nes būtent ten trūksta pozityvios nuotaikos ir istorijų, kaip galima mylėti šią žemę. Dėl to komanda skiria didelį dėmesį tokių kelionių organizavimui, kad būtų atvežamas ne tik filmas, bet ir filmo kūrybinė komanda, po filmo įvyktų diskusija. Tokios Diskusijos planuojamos kiekviename mieste, rodant pirmąjį seansą.
Filmo kelionė ties kelione po Lietuva nesibaigs: komanda jį siunčia į tarptautinius kino festivalius, bei ruošiami jo pristatymai kaimyninėse šalyse: Latvijoje, Estijoje.

„Semme” (prūsiškai „žemė”) – tai dokumentinis filmas apie Lietuvos etnokultūrą. Kelionė per keturis metų laikus apima žygių, tikėjimo ir tautodailės temas, kurios pasakojamos ir atskleidžiamos per tris asmenybes, paskyrusias visą savo gyvenimą lietuviškų tradicijų puoselėjimui: krivį Joną Trinkūną, geografą Tadą Šidiškį ir tautodailininką Algirdą Versecką.

Kvietimas į filmą: http://youtu.be/a_gCtJlcBl0

Filmo „Semme”  kelionė prasideda baigus Kino pavasariui, bet prasidėjus tikram pavasariui už lango. Pirmieji seansai įvyks jau šią savaitę:
VILNIUJE:
04-23 19:30 kino teatre „Pasaka”  (Susitikimas su kūrybine komanda)
04-24 18:30 kino teatre „Pasaka”
KAUNE:
04-25 18:00 kino teatre „Romuva“ (Susitikimas su kūrybine komanda)
ŠIAULIUOSE:
04-26 15:30 kino teatre „Atlantis Cinemas“ (Susitikimas su kūrybine komanda)
KLAIPĖDOJE:
04-27 17:00 KKKC Parodų rūmuose  (Susitikimas su kūrybine komanda)
Apie kitus seansu informacija nuolat atnaujinama puslapiuose semme.lt ir facebook.com/semme.movie

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...