2011 Rugsėjo 28

Festivalio žiūrovams – nemokama paskaita apie eksperimentinį kiną

veidas.lt


8-ojo Tarptautinio Vilniaus dokumentinio festivalio (VDFF) organizatoriai į kūrybines dirbtuves kviečia ne tik kino profesionalus, bet ir festivalio žiūrovus. Trečiadienį „Skalvijos“ kino centre rengiama nemokama atvira eksperimentinio kino kūrėjo Pipo Chodorovo paskaita „Laiko ir erdvės architektai“.

Pasak festivalio organizatorių, ji bus įdomi tiems, kurie domisi eksperimentiniu kinu ir nori daugiau sužinoti apie laiko panaudojimą kine. Pirmąją eksperimentinio kino galeriją ,,The Film Gallery“ įkūręs P. Chodorovas atskleis įvairius manipuliavimo laiku aspektus, kuriuos išrado ir pastaraisiais dešimtmečiais tobulino eksperimentuojantys menininkai.

Kino režisieriaus teigimu, kinas buvo pirmasis menas, leidęs menininkui suvaldyti laiką ir juo manipuliuoti taip, kaip skulptorius manipuliuoja formuodamas molį. Kamera jam leido suspausti arba ištęsti laiką, supinti skirtingas sekas, įvykius rodyti nuo pradžios arba atvirkščiai, pagreitinti arba sulėtinti, leido įvairių elementų koliažą sujungti į vientisą judesį arba kiekvieną veiksmą suskaidyti į fragmentiškus 24 kadrus per sekundę.

„P.Chodorovas labai dega tuo, ką daro. Galėčiau jį pavadinti tikruoju eksperimentinio kino šaukliu. Jis daug dėmesio skiria edukacijai: organizuoja kūrybines dirbtuves tiek profesionaliems menininkams, tiek filmuojantiems skaitmeninėmis technologijomis kūrėjams, norintiems pradėti dirbti su kino juosta. Jo steigiamose laboratorijos netrukdomai gali dirbti nepriklausomi menininkai, stažuotis studentai“, – apie festivalio svečią kalba Jurga Zabukaitė, atlikusi praktiką P. Chodorovo įkurtoje studijoje „Re:Voir Video“ Paryžiuje.

Paskaitos „Laiko ir erdvės architektai“ metu bus rodomi ir aptarinėjami trumpo metro eksperimentiniai JAV filmai „Choreografijos studija kamerai” (A Study in Choreography for the Camera, 1944), “Fliuksfilmas #9: akies mirksnis“ (Fluxfilm #9: Eyeblink, 1966), “Įsikibusių rankų diena” (Hand Held Day, 1974), “Analogijos” (Analogies, 1977), Vestibiulis (Vestibule, 1978) ir kiti. Juos pasitelkęs VDFF svečias aptars istorinius, k techninius, meninius ir metafizinius manipuliavimo laiku aspektus. Dalis filmų bus rodoma iš 16 mm kino juostos.

Savaitgalį pabendrauti festivalio žiūrovus P. Chodorovas kvies ir po savo naujausio filmo „Laisvieji radikalai: eksperimentinio kino istorija“ seansų. Šiame filme režisierius dalinasi keliais mėgstamais eksperimentinio kino darbais ir pristato jų autorius – laisvus, radikalius menininkus, tarp kurių – avangardinio kino mėgėjams gerai žinomas Jonas Mekas, Stan Brakhage, Ken Jacobs, Hans Richter, Peter Kubelka, Maurice Lemaitre ir kiti.

P. Chodorovas, dažnai prisiimantis ne tik režisieriaus, bet ir operatoriaus ir scenaristo vaidmenis, filmus ir muzikos kompozicijas kuria nuo 1972 m. Jis studijavo kognityvistiką Ročesterio universitete Niujorke ir kino semiotiką Paryžiaus universitete. Šiuo metu kūrėjas dirba savo įkurtoje studijoje „Re:Voir Video“ Paryžiuje.

P. Chodorovas yra vienas iš ,,pasidaryk pats“ kino laboratorijos „L’Abominable“ Paryžiuje įkūrėjų, taip pat internetinio forumo apie eksperimentinį kiną moderatorius.

Daugiau informacijos apie festivalį svetainėje www.vdff.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...