2012 Kovo 22

Festivalio „Kaunas Jazz 2012“ kulminacijai – amerikietė Lizz Wright

veidas.lt


Balandžio 26-30 dienomis vyksiančio tradicinio, šiemet jau 22-ojo, tarptautinio džiazo festivalio „Kaunas Jazz 2012“ organizatoriai žiūrovus vėl žada nustebinti įspūdinga programa. Jos kulminacija taps baigiamajame koncerte, kuris įvyks balandžio 29 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje, skambėsiantis magiškas balsas – Lizz Wright su grupe (JAV).
„Visi puikiai pamena pernai metų festivalio „Kaunas Jazz“ baigiamąjį koncertą – Bobby McFerrin (JAV), į kurį bilietai buvo išpirkti akimirksniu ir įspūdingu žvaigždės pasirodymu mėgavosi pilnutėlė Kauno halė. Šiemet džiazo dvasia norime užkrėsti dar daugiau žmonių, tad pakvietėme tokią atlikėją, kurios muzika žavisi tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus žmonės – Lizz Wright balso skambesiu liks sužavėtas kiekvienas“, – apie baigiamąjį koncertą Kaune pasakoja „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas.
Per ilgus metus „Kaunas Jazz“ gerbėjų gretos ženkliai išaugo ir, pasak organizatorių, tapo sunku į įprastas koncertų sales sutalpinti visus džiazo gerbėjus. Todėl šiemet organizatoriai festivalio baigiamojo koncerto sale pasirinko Kauno „Žalgirio“ areną, kurioje turėtų tilpti visi norintys, o baigiamasis koncertas, tikimasi, taps didžiausiu džiazo koncertu Lietuvos istorijoje.
Šio koncerto metu itin didelį dėmesį skirsime renginio įgarsinimui. Norime, kad žiūrovai galėtų mėgautis labai kokybiškai skambančia muzika, išgirstų subtilaus atlikėjos balso variacijas“, – teigia J. Jučas.
Iki šiol sunku Lizz Wright kūrybą įsprausti į rėmus ir priskirti atlikėjai vieną muzikos stilių. Jos dainos sužavi tiek tikrojo džiazo gerbėjus, tiek plačiąją auditoriją. Galbūt, todėl vos 32 metų amžiaus atlikėjos populiarumas neblėsta jau dešimtmetį.
Pasak J. Jučo, vargu ar „Kaunas Jazz“ istorijoje pavyks rasti kitą atlikėją, kurio koncertinis repertuaras būtų toks platus ir eklektiškas, jog jame derėtų džiazas, ritmenbliuzas, gospelai ir savaip interpretuotos roko klasikų Jimi Hendrixo, Erico Claptono ar „Led Zeppelin“ dainos.
Susižavėję klausytojai Lizz Wright gretina su skirtingomis atlikėjomis – nuo legendinės Ninos Simone iki Tracy Chapman ir šiuo metu itin populiarios Norah Jones. Žurnalas „People“ Lizz Wright titulavo magiško balso, kuris užburia klausytojus ir spinduliuoja „nesuvaldoma aiškumo ir emocijų jėga“, savininke.
Festivalis „Kaunas Jazz 2012“  balandžio 26-29 dienomis ir naktimis šėls Kaune, o balandžio 30 d. vienai dienai persikels į Vilnių. Festivalio metu koncertuos džiazo atlikėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Austrijos, Suomijos, JAV, Lenkijos, Prancūzijos, Izraelio.
Bilietus į „Kaunas Jazz 2012“ festivalio koncertus platina pirmaujanti šalyje bilietų platinimo bendrovė „Tiketa“. Daugiau informacijos www.tiketa.lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...