2014 Gegužės 19

Europos Parlamento įvaizdis – privilegijos ir biuriokratija

veidas.lt


Nėra ko stebėtis, kad lietuviai – vieni neaktyviausių Europos Parlamento rinkimuose (2009 m. renkant Europarlamentą balsavo tik 21 proc. rinkėjų). Priežastis, pasirodo, labai paprasta – didžiajai daliai Lietuvos gyventojų Europos Parlamentas tėra gero atlyginimo, privilegijų ir biurokratijos simbolis.
Kaip rodo “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ atlikta Lietuvos didžiųjų miestų gyventojų apklausa, net 44,2 proc. respondentų Europos Parlamentas siejasi su dideliais europarlamentarų atlyginimais ir kitokiomis privilegijomis. Trečdalis (32,6 proc.) apklaustųjų mano, kad – tai biurokratijos irštva. 19 proc. Eurparlamentą sieja su atstovavimu Lietuvos interesams Europoje. Ir tik mažumai – 2,6 proc. apklaustųjų ši ES įstatymų leidžiamoji institucija asocijuojasi su Europos vienybės idėja.
Vis dėlto kita “Veido” užsakymu atlikta apklausa pateikia gan prieštaringą rezultatą. Pasirodo, nepaisant tokio kritiško požiūrio, net 71,4 proc. didžiųjų miestų gyventojų įsitikinę, kad Europarlamento rinkimai svarbūs Lietuvai.
Apibendrinimas – labai paradoksalus: didžioji dalis gyventojų apie Europos Parlamentą susidarę toli gražu ne teigiamą įspūdį, nors taip pat mano, kad rinkimai į jį Lietuvai yra svarbūs. Tačiau, kaip rodo faktinis rinkimų aktyvumas, tik kas penktas rinkėjas ateina balsuoti.
Gal šį savaitgalį, kai kartu vyks ir prezidento rinkimų antrasis turas, bus kitaip?

Su kuo jums labiausiai siejasi Europos Parlamentas? (proc.)
Su dideliais europarlamentarų atlyginimais ir kitokiomis privilegijomis    44,2
Su didžiule biurokratija    32,6
Su atstovavimu Lietuvos interesams Europoje    19
Su didesnė Europos vienybės idėja    2,6
Neturiu nuomonės / nežinau    1,6

Ar Europos Parlamento rinkimai svarbūs Lietuvai? (proc.)
Taip    71,4
Ne    25,4
Nežinau / neturiu nuomonės    3,2

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2014 m. gegužės 5–7 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...