2015 Kovo 17

Europos juvelyrai renkasi Vilniuje

veidas.lt

 

Trečiadienį, kovo 18 dieną,  Vilniuje, viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ konferencijų centre, duris atvers didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė juvelyrikos paroda „Amber Trip 2015″, kurioje bus pristatomi profesionalių meistrų gintaro ir juvelyrikos dirbiniai. Toks renginys Lietuvos sostinėje organizuojamas jau dvyliktą kartą. Keturias dienas (iki šeštadienio) vyksiančioje parodoje, įsigijus  4 eurus kainuojantį bilietą, bus galima pamatyti naujausius pasaulio profesionalių juvelyrų darbus, įsigyti ar užsisakyti išskirtinių autorinių papuošalų ir juvelyrinių akmenų.

„Amber Trip 2015“ žada sulaukti daugiau kaip 120 dalyvių – įmonių iš Lietuvos, Lenkijos, Rusijos,  Latvijos, Estijos, Turkijos, Vokietijos, Čekijos, Suomijos, Italijos, Turkijos ir kitų šalių. Trys penktadaliai parodos dalyvių bus gintaro verslo atstovai, o likę du penktadaliai – profesionalūs juvelyrai iš Lietuvos ir užsienio.

Parodos dienomis vyks tarptautinis juvelyrikos konkursas „Priešingybių dialogas“, kuriam savo darbus žada pristatyti daugiau nei pusšimtis juvelyrų, kūriniuose bandančių derinti iš pirmo žvilgsnio tarpusavyje nederančias, skirtingų apdirbimo technologijų reikalaujančias medžiagas. Vertinimo komisijai vadovaus viešnia iš Sankt Peterburgo Galina Kovaliova. Nors piniginio prizo konkurso nugalėtojai negauna, jiems bus suteikta galimybė nemokamai dalyvauti ateinančių metų „Amber Trip“ parodoje ir pristatyti save specializuotame juvelyrikos verslo žurnale „Baltic Jewellery News“.

Pirmą kartą „Amber Trip“ dalyvaus garsųjį Gintaro kambarį atkūrinėjančių Carskoje Selo gintaro dirbtuvių (Rusija) atstovai, o Kazimieras Mizgiris savo stende lankytojų džiaugsmui eksponuos stambiausią šiuo metu Lietuvoje esantį gintaro grynuolį – 3820 g sveriantį Perkūno akmenį.

„Amber Trip“ dėka Vilnius tapo Baltijos regiono juvelyrikos sostine, į kurią kasmet suvažiuoja juvelyrikos gamintojai bei prekiautojai iš įvairių pasaulio šalių. Šįmet laukiama itin didelio pirkėjų iš Kinijos srauto. Pasak parodos organizatorių, „Amber Trip“ svarbi ir tuo, kad pirmoji leidžia spręsti apie rinkos kainų pokyčius artėjančio gintaro prekybos sezono metu. Savaite vėliau Gdanske (Lenkija) organizuojama tarptautinė juvelyrikos paroda „Amberif“ dažniausiai Vilniuje stebėtas kainų  tendencijas tik įtvirtina.

 

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Sima Sima rašo:

    O 2018 metais kada planuojama juvelyrų paroda? Ar dar data nėra žinoma? Iki šiol visada naudojamės http://www.vertejuvelyrika.lt/lt/apie-mus.htm juvelyro paslaugomis.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...