2011 Birželio 05

ES svarsto uždrausti mobiliuosius telefonus mokyklose

veidas.lt

BFL

Europos Sąjunga svarsto galimybę pakeisti elektromagnetinės spinduliuotės priežiūros tvarką mokyklose bei uždrausti bevielio ryšio prietaisus pamokų metu.

ES jungtinės parlamentinės asamblėjos (EPA) pateiktas įstatymo pasiūlymas dėl potencialaus elektromagnetinių laukų ir jų pavojaus aplinkai taipogi įpareigotų 3G ryšio ir bevielio interneto stotis įrenginėjančias kompanijas privalomai tartis su švietimo įstaigų ir vietos bendruomenių atsakingais asmenimis dėl normų laikymosi. EPA rekomenduoja uždrausti mobiliuosius telefonus, „WiFi“ ir WLAN sistemas mokyklos teritorijoje dėl vaikų sveikatos apsaugos.

Tiesa, EPA nepateikė tikslių priežasčių dėl ko reiktų imtis šių prevencijos priemonių ir kokia žala gresia moksleiviams. Jų teigimų, verčiau nelaukti kol atlikus mokslinius ir klinikinius tyrimus paaiškės žala sveikatai. Iš anksto užkirsdami kelią galimiems pavojams šiandien, jie nori apsidrausti ateičiai.

Šiuo metu elektromagnetinės spinduliuotės tiesioginė žala sveikatai nebuvo įrodyta nors apie tai kalbama vis daugiau. Ištirti vadinamojo „radijo smogo“ žalą žmonių organizmui, o ypač vaikams labai sunku dėl sąlyginai trumpo šios technologijos naudojimo rinkoje. Šiuo metu nėra surinkta pakankamai duomenų kokią ilgalaikę žalą žmogaus organizmui kelia bevielis internetas ir mobilusis ryšys.

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...