2014 Vasario 12

ES struktūrinių fondų investicijų veiksmų programa – pakeliui į Europos Komisiją

veidas.lt

Finansų ministerija pateikė Vyriausybei 2014-2020 metų ES struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos projektą. Ministrų kabinetas turi pritarti jo teikimui Europos Komisijai derinti.

Pagal Veiksmų programą, kuri apima Europos regioninės plėtros, Europos socialinio ir Sanglaudos fondų investicijas, 2014-2020 metams Lietuvai skirta 6,709 mlrd. eurų (beveik 23,2 mlrd. litų) ES lėšų.

„Skirta svari suma ne tik leis realizuoti naujas idėjas, bet ir užtikrins jau esamų efektyvių projektų tęstinumą, todėl siekiame kuo skubiau užbaigti visas būtinas procedūras, kad galėtume vykdyti naujojo laikotarpio ES investicijas“,- sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

Daugiausiai ES investicijų skiriama tvaraus transporto pagrindinių tinklų infrastruktūros skatinimui – 17,6 proc. (4,1 mlrd. litų, be nacionalinio finansavimo), energijos efektyvumo ir atsinaujinančių energijos išteklių gamybos ir naudojimo skatinimui – 14 proc. (3,3 mlrd. litų), aplinkosaugos ir gamtos išteklių darniam naudojimui ir prisitaikymui prie klimato kaitos – 12,5 proc. (2,9 mlrd. litų), kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimui – 10,9 proc. (2,5 mlrd. litų), mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimui – 10,1 proc. (2,3 mlrd. litų), smulkaus ir vidutinio verslo skatinimui – 8 proc. (1,8 mlrd. litų).

Veiksmų programa ir Partnerystės sutartis yra programavimo dokumentai, pagal kuriuos Europos Komisija skirs Lietuvai 2014–2020 m. Europos struktūrinių fondų lėšas. Vasario 4 d. Komisijai derinti buvo pateikta Partnerystės sutartis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...