2012 Birželio 20

Elektra ir dujos brangsta visoje Europoje, bet Lietuvoje – ypač

veidas.lt


Naujausia Eurostato ataskaita atskleidžia, kad dujų ir elektros energijos kaina Europoje kyla vis didesniais tempais. Štai pernai antrąjį pusmetį dujos visoje Europoje vidutiniškai pabrango 12,6 proc., o pirmąjį pusmetį brangimas siekė 7,5 proc.

Be to, nebuvo nė vienos Europos šalies, kurioje dujų kaina būtų mažėjusi. Lietuvoje dujos brango penktadaliu (19,1 proc.) ir liko vienos brangiausių Europoje: lietuviai dujas perka brangiau ne tik už latvius, estus ar lenkus, bet ir už britus, slovakus, kroatus ar turkus.
Galima pasidžiaugti nebent tuo, kad Lietuva pernai antrąjį pusmetį pateko tarp šalių, kuriose elektros kaina beveik nekito, nes jos augimas siekė 0,4 proc., nors visoje Europoje elektra brango 6,3 proc., o kai kuriose šalyse brangimas buvo stulbinamas. Pavyzdžiui, Latvijoje elektra brango daugiausiai Europoje – net 28 proc., tad dabar už 100 kilovatvalandžių latviai moka maždaug 4 Lt daugiau nei lietuviai.
Skaudžiai elektros brangimą pajuto ir krizės ištiktų valstybių – Ispanijos, Portugalijos, Italijos gyventojai, o štai Graikija vis dar nėra pateikusi oficialių duomenų, nors šios šalies žiniasklaidoje teigiama, kad elektros kaina pakilo maždaug penktadaliu.
Beje, įdomu tai, kad poroje šalių elektra antrąjį praėjusių metų pusmetį netgi atpigo. Pavyzdžiui, turtingiausiomis šalimis vadinamose Liuksemburge ir Norvegijoje elektra antrąjį praėjusių metų pusmetį atpigo po 5 proc.

Dujų kainos pokytis
Šalis    Kainos pokytis (proc.)
Lietuva    19,1
Latvija    11,8
Estija    9
Lenkija    6,5

Elektros kainos pokytis
Šalis    Elektros kaina (eurų už 100 kwh)    Kainos pokytis (proc.)
Lenkija    13,5    5,1
Latvija    13,4    27,5
Lietuva    12,2    0,4
Estija    10,4    3,4

Šaltinis: Eurostatas

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Bronius Dzūkas Bronius Dzūkas rašo:

  Ar Bronius kada nors parašė melo???O nekados….
  No 2012 spalio,kas antras žmogūs,bėgs iš Euro-Lietuvos,nės čia gyvenimas bus ubagiškas.
  1-Brangs,dujos 22%,šildymas iki 30%,kitos paslaugos,vanduo10-20% .
  2-Be mašinos,reiks pestutė vaiksčiuot,nės viėšasis transportas bus nerealiom kainom.
  3-Butai nupigs iki 40 procentų,ir emigramtams reiks nuomotis užsiėnije.(Už mūsu lušnas,tėn nęipirksį),,,,,,,,,,,,
  PS:
  Ir butų nuoma nupigs iki paskutinio grašio

 2. karuzo karuzo rašo:

  bus viskas gerai bronka…viskas pabrangs.ir meile lovoje,ir meile po krumu.turesi uz viska moketi.praejo tie laikai ,kai salis “siroka strana moja rodnaja….” turedama tokius gamtos isteklius,gyveno pusbadziu,ant slapenkes.galiausiai net kelnes ir batus,ne kortines ir ne kerzus,gaudavai uz talonus.o jau apelsinu ar bananu,tai tik ant spaliniu svenciu ir tai jei nesibaigdavo eilej belaukiant.o vaikscioti reikia daugiau,sveika ir infarkto negausi.va ,rukymas pabrango nuo 3,5 iki 10 lituku.gerai ,kad meciau pries 5 metus.o snapsiukas tai dar nepabrango,ir akcinio yra ,pigesnio.o galetu brangti iki 50 lt.o tai tauta per daug isisiubavo.net degradai nesupranta uz ka balsavo ir kodel.svarbu bambali gavo.kas nori ,tas suranda darba ir cia.birzoje bedarbis gauna pasalpa ,du kart tiek prisiduria nelegaliai.kartais vos speja atriedeti su prabange masinyte uzsiregistruoti.tik va, tinginiai atpedina pestute.laikykis BRONKA isikibes kiausu,kad pusiausvyros neprarastum!!!!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...