2012 Vasario 01

E.Nekrošiaus „Otelas“ baigia kelionę

veidas.lt


„Baigta klajonė mano, baigtas kelias, -
Į uostą paskutinį plaukia laivas.“

Šie Viljamo Šekspyro dramos „Otelas“ žodžiai, tariami aktoriaus Vlado Bagdono lūpomis, kovo mėnesį įgaus ir simbolinę prasmę.

Po beveik vienuolikos metų kelionių po pasaulio teatrinius uostus, vienas garsiausių teatro „Meno Fortas“ spektaklių grįžta į Vilniaus Nacionalinio dramos teatro sceną tam, kad būtų suvaidintas paskutinį kartą. 2001 metais režisieriaus Eimunto Nekrošiaus sukurtas  ir pirmąkart parodytas Venecijos Goldoni teatre, “Otelas”, Lietuvoje paskutinį kartą buvo vaidintas 2006 metais.

Per spektaklio gyvavimo laiką buvo surengti net 44 šio pastatymo gastroliniai turai po visą pasaulį. Jaudinančią Venecijos mauro meilės ir pavydo tragediją scenoje įkūnijo emocionali Vlado Bagdono, Eglės Špokaitės, Rolando Kazlo ir kitų aktorių vaidyba.
Žiūrovai puikių Lietuvos aktorių trupę šiltai sutiko Italijoje, Rusijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Kroatijoje, kaimyninėse Lenkijoje, Latvijoje ir Estijoje, Olandijoje, Ispanijoje, Turkijoje, Ukrainoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Gruzijoje. „Otelo“ artistams plojo ir tolimose šalyse – Pietų Korėjoje,  Singapūre, Brazilijoje, Čilėje.
Kai kuriuose teatro festivaliuose E.Nekrošiaus spektaklis dalyvavo po keletą kartų, jaudindamas ir džiugindamas ne tik naujus žiūrovus bet ir tuos, kurie jį žiūrėjo po du, tris ir daugiau kartų.

Paskutinis E.Nekrošiaus spektaklio „Otelas“ pagal V.Šekspyro tragediją vaidinimas įvyks Nacionaliniame dramos teatre 2012 metų kovo 23 d.
Nuo vasario 13 d. bilietus galima bus įsigyti Nacionalinio dramos teatro,  „Tiketos“ kasose ir internetu tiketa.lt sistemoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...