2011 Liepos 12

E.Nekrošiaus „Kaligula“ Italijoje

veidas.lt

Jau penktąjį kartą vykstančiame Villa Adriana tarptautiniame festivalyje, Liepos 1 ir 2 dienomis buvo rodomas režisieriaus Eimunto Nekrošiaus šiemet Maskvoje sukurtas spektaklis pagal Albero Kamiu pjesę „Kaligula“. Vieno reikšmingiausio Romos kultūros festivalio renginiai vyksta dviejose aikštelėse – prieš dešimtmetį pastatytoje Auditorium salėje pačioje Romoje ir maždaug už 30 kilometrų nuo miesto esančiuose imperatoriaus Adriano vilos griuvėsiuose. Specialiai festivaliui čia kasmet įrengiama scena ir amfiteatras talpinantis apie tūkstantį žiūrovų. Festivalį rengiančiam Fondui „Muzika Romai“ pavyksta sudaryti įspūdingą festivalio programą ir sukviesti iškiliausius teatro, šokio ir muzikos kolektyvus bei atlikėjus. Prieš dvejus metus čia vyko paskutinės E.Nekrošiaus spektaklio „Idiotas“ pagal F.Dostojevskio romaną repeticijos ir pasaulinė premjera.

Šių metų festivalį pradėjo magiškai kerintis Victoria Chaplin ir Jean-Baptiste Thierree spektaklis „Le Cirque Invisible“ („Nematomas ratas“) iš Prancūzijos, kūrį turėtų prisiminti ir lietuviai festivalio „LIFE“ žiūrovai. Net du naujausius spektaklius festivalyje pristatė kitas, lietuvos teatralams gerai pažįstamas kūrėjas iš Belgijos, Alain Platel‘is. Jo vadovaujama šokio teatro trupė „Les Ballets C de la B“ birželio mėnesį parodė spektaklį “Out of Context. For Pina”, dedikuotą prėjusią vasarą mirusiai garsiai vokiečių choreografei Pina‘i Bausch. O liepos mėnesį trupė iš Gento miesto pratęs festivalį spektaliu „Gardenia“.

Vienas svarbiausių muzikinės festivalio programos akcentų – Cassandra Wilson koncertas Auditorium salėje Romoje.

Nekrošiaus „Kaligula“, pastatytas su Maskvos Nacijų teatro aktoriais, antikinių arkų griuvėsių fone suskambėjo su ypatinga energija ir emocijomis. Abu vakarus Villa Adriana amfiteatras buvo pilnutėlis žiūrovų, kurie dėmesingai sekė kiekvieną spektaklio sceną, atpažindami rusų aktorių vaidyboje lietuvių meistro režisūrinės minties štrichus. Pagrindinius vaidmenis spektaklyje kuria Evgenijus Mironovas (Kaligula), Marija Mironova (Kesonija), Aleksejus Devotčenka (Herėja), Igoris Gordinas (Helikonas). Lietuvos žiūrovai turės galimybę pamatyti šį E.Nekrošiaus darbą spalio mėnesį Vilniuje, festivalio „Sirenos“ metu.

Na o teatras „Meno Fortas“ ruošiasi naujiems darbams ir naujam sezonui, kurį Lietuvoje pradės rugsėjo 13 dieną W.Shakespeare‘o „Hamletu“ Nacionaliniame dramos teatre.

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...