2015 Liepos 25

Dryžuotų marškinėlių šventė

veidas.lt

BFL

Savaitgalį Klaipėdoje linguos pats masiškiausias šalies renginys – Jūros šventė. Jau penktadienį 18 val. uostamiesčio gatvėmis pražygiuos tradicinė jūrinio sektoriaus įmonių darbuotojų eisena, kasmet vis ryškesnė, trankesnė ir vis labiau primenanti vasaros karnavalą.

Ji sieks apie kilometrą, eisenai ruošiasi 40 pajūrio įmonių ir organizacijų. Šįmet pakeista eisenos pradžios vieta: kolonos rikiuosis Juliaus Janonio gatvėje, vėliau keliaus Herkaus Manto gatve, Atgimimo aikšte, Tiltų bei Daržų gatvėmis iki Kruizinių laivų terminalo. Kartu su ja miesto gatvėmis riedės  dvi dešimtys ratuotų transporto priemonių, taip pat ir uosto technika, kuri įprastai prieinama tik  jo darbuotojams. Puikią nuotaiką šventei skleis net penki orkestrai. Eisenai pasiekus Kruizinių laivų terminalą, 56-ąją Jūros šventę pradės į dangų paleisti tūkstančiai baltų balionų, kuriuos kviečiami atsinešti ir visi klaipėdiečiai bei miesto svečiai. 22 val. bus galima stebėti, kaip, pakilus miesto tiltams, upėn įplaukia istoriniai laivai. Šeštadienio rytą Smiltynės kapinėse bus pagerbtas pirmasis Lietuvos uosto kapitonas Liudvikas Stulpinas, Skulptūrų parke – nuskendusio laivo „Linkuva“ įgula. 9 ir 10 val. už jūrininkus ir jų šeimas Klaipėdos bažnyčiose bus aukojamos Šv. Mišios. Aukščiausi šalies vadovai taip pat atiduos pagarbą jūros aukoms: 13 val. į Baltijos bangas bus nuleisti vainikai. Norinčiuosius dalyvauti ceremonijoje iki uosto vartų 12 val. iš Šiaurinio rago nemokamai plukdys Smiltynės perkėlos keltas „Kintai“, už simbolinį mokestį bus galima plaukti su mažaisiais laiveliais.

Šeštadienį 12 val. Danės upės atkarpoje tarp Jono kalnelio kanalo iki Klaipėdos miesto rotušės vyks   “Drakonų valčių” lenktynės. Nuo 13 val. bus galima lankyti čia pat, upėje, prišvartuotus istorinius laivus. 18 val. upėje prasidės šių laivų paradas „Dangaus flotilė“. 20 val. Kruizinių laivų terminale startuos Jūros šventės regata ir „Eurovizijos“ nugalėtojo Aleksandro Rybako koncertas.

Sutemus penktadienio ir šeštadienio vakarais Turgaus gatvėje pasirodymus rengs fakyrų trupė „Liepsnojantis šerkšnas“, o Jono kalnelyje – šokantys fontanai. Šeštadienio vidurnaktį dangų virš piliavietės ir marių, kaip ir kasmet, linkėdami sėkmės Klaipėdai, nutvieks griausmingi Jūros šventės fejerverkai.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...