2010 Spalio 08

ES parama

Didiesiems miestams – nauji autobusai ir troleibusai

veidas.lt

Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio miestams Susisiekimo ministerija ketina skirti 75 mln. litų Europos Sąjungos paramos lėšų, už kurias bus galima įsigyti naujų autobusų, troleibusų bei atnaujinti viešojo transporto, dviračių takų infrastruktūrą.

„Daugiau nei trys ketvirtadaliai Lietuvoje važinėjančių viešojo keleivinio transporto priemonių yra senesnės nei 10 metų. Savivaldybėms numatyta Europos Sąjungos parama padės ne tik atnaujinti viešojo transporto parką, bet ir sumažinti oro taršą“, – teigė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Manoma, jog didžiausios oro taršos problemos kyla dėl nepakankamo viešojo transporto išvystymo ir nuolat augančio individualių transporto priemonių skaičiaus. Europos Sąjungos parama bus skiriama ekologiškų viešojo transporto priemonių įsigijimui ir didžiųjų miestų viešojo transporto paslaugų sistemos modernizavimui. Tai apima naujų troleibusų linijų tiesimą, gatvių rekonstrukcijas atskiriant „A“ juostas, dviračių infrastruktūros plėtrą, miesto viešųjų dviračių sistemos „Bike sharing“ įrengimą, dviračių takų, laikiklių, stoginių ir aikštelių kūrimą.

Savivaldybės turi pačios apsispręsti, kam išleisti šias Europos Sąjungos lėšas yra tikslingiausia. Šiuo metu Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio savivaldybės analizuoja savo poreikius ir turės pateikti paraiškas paramai gauti. Iš viso kompleksinės ekologiško viešojo transporto plėtros projektams numatyta skirti 88,66 mln. litų. Europos Sąjungos lėšos sudarys 85 proc. (75,36 mln. litų) projekto išlaidų. Savivaldybės iš savo biudžetų turės padengti 15 proc. (13,29 mln. litų) projekto išlaidų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...