2011 Birželio 29

Derliaus perteklių – į šaldiklį

veidas.lt

"Moters savaitgalis" archyvas

Kodėl verta šaldyti vasaros gėrybes?

Tai paprastas ir greitas procesas, palyginti su kitais konservavimo būdais. Iš užšaldytų produktų lengva greitai pasigaminti valgį – užtenka uogas, vaisius ar daržoves perlieti šaltu vandeniu ir neatšildytas virti, kepti ar troškinti. Be to, žemoje temperatūroje greitai sušalusiuose produktuose išlieka ne tik maisto medžiagos, bet ir vitaminai.

Uogos, išimtos iš šaldiklio, neretai būna sulipusios, sutrupėjusios. Priežastis – jos buvo netinkamai užšaldytos. Labai svarbu, per kiek laiko uogos sušąla. Uogoms (ne tik!) šąlant, vandens molekulės virsta smulkučiais ledo kristalėliais. Didesni kristalėliai ardo uogų vidų, todėl jos tampa trapios. Kad ledo kristalėliai būtų kuo mažesni, uogos sušalti turi kaip galima greičiau, tuomet jos išlieka gražios, netrupa. Vertėtų atkreipti dėmesį, kad daugelyje šiuolaikiškų šaldiklių yra itin greito sušaldymo funkcija, dažniausiai žymima S (“Super”).

Kaip paruošti uogas šaldymui

Patariama šaldyti sveikas, didesnes, sausas uogas. Atrinktas uogas prieš šaldant galima apibarstyti cukrumi.

Uogas reikėtų šaldyti pabertas vienu sluoksniu ir tik po to supakuoti. Visiškai netinkamas būdas – priberti pilną maišelį uogų ir įkišti į šaldiklį. Vėliau nusivilsite jas išėmusi ir įsitikinusi, kad jos tinkamos tik uogienei, ledams ar kisieliui paruošti. Uogas galima paskleisti tiesiog ant lentynėlės, įprastai būnančios šaldikliuose, arba ant plokščių lėkščių, geriausiai – metalinių.

Jeigu manote, kad šaldomos uogos gali prisitraukti kitų produktų, esančių kameroje, kvapų, šaldykite jas vienkartiniuose maisto produktų maišeliuose.

Naudokite šaldymui skirtą pakuotę. Beje, norėdamos užšaldyti tiek uogų, tiek kitų produktų, naudokite specialius maisto produktams šaldyti skirtus maišelius. Kiti maisto produktų maišeliai gali būti neatsparūs šalčiui, o juose užšaldytos uogos – pakeisti spalvą, prisigerti kvapų.

“Moters savaitgalis”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...