2012 Rugsėjo 25

Raimundas Milašiūnas

Dėmesio! Lygiavimas į trenerį!

veidas.lt


Krepšinio šalies žmonės mėgsta ne tik krepšinį, jie visuomet ne mažiau džiaugsmingai žaidžia dar vieną nacionaliniu tapusį žaidimą – “Seimo rinkimai!”

Na štai, pagaliau sulaukėme… Krepšinio šalies žmogus, savaime suprantama, dabar pasakytų, kad vėl, matyt, prasideda Europos, pasaulio čempionatai ar olimpinės žaidynės. Šilta, bet ne visai. Mat krepšinio šalies žmonės visuomet ne mažiau džiaugsmingai žaidžia dar vieną nacionaliniu tapusį žaidimą – “Seimo rinkimai!” O kadangi šiame žaidime dalyvauja ne tik žaismingai pažadus į visas puses dalijantys politiniai lenktyniautojai, bet ir tikri sportininkai, nusprendžiau į artėjantį renginį pažvelgti pro sporto akinius. Ir, be to, nerimtai…
Taigi aikštelėje vėl rikiuojasi komandos, kurių narių veiduose švyti didingas pasitikėjimas savimi ir nebylus pažadas sirgaliams: „Tikėkite mumis, nes tik mes su jumis!“ Ir koks skirtumas, kokios spalvos marškinėliais jie pasipuošę, – visi žada pergalę ne tik sau, bet ir reginio ištroškusiems žiūrovams. Tad neverta skaityti lozungų ir klausytis pažadų, nes jie nuo praėjusių varžybų menkai tepakitę, gal tik kai kurie naujų šūkių sugalvojo.
Žodžiu, ypatingų naujovių išorėje nepastebėsime. Čempionai žada žaisti dar geriau, o kiti garantuoja, kad tik jie žino, kaip praėjusių varžybų nugalėtojus sumušti ir mums, sirgaliams, gerokai daugiau džiaugsmo savo žaidimu suteikti. Nuobodoka, nes pažįstama. Bet gal pasivaikščiokime tarp komandų ir pažiūrėkime, kas gi jas treniruoja, – juk kiekvienas krepšinio šalies gyventojas žino, kad geras treneris nukala didžiąją pergalės medalio dalį.
Taigi priekyje vėl matau daugiausia tuos pačius veidus. Trenerių suoleliai mažai pakitę, bet įdomybių ir ten rasime… Štai senieji čempionai – TS-LKD, kurie net neabejoja, kad savo titulus apgins ir vėl. Kai kas jų vardą iššifruoja ir taip: „Tiesą Sakant – Labai Kategoriški“, nes dėl savęs užtikrinti, bet kas gi šiose varžybose savimi nėra tikintis? TS-LKD lyderis – tas pats AK, kuris savo užsispyrimu ir matematiniais skaičiavimais primena patį krepšinio „profesorių“ JK. Deja, AK nebuvo populiarus tarp sirgalių, todėl jo komanda gali sulaukti ir mažokai rėmėjų. Tačiau jam galėtų padėti didesnis pasitelkimas į pagalbą mielos asistentės ID, kuri sirgalių akyse vis dar užima gana aukštą vietą. Beje, psichoanalizėje ID vardas suteiktas pasąmonei atstovaujančiai struktūrai, kuri puikiai valdo žmones ir žino, kaip visus įveikti.
Nerimą kelia, kad greta AK ant suolelio vis bando įsitaisyti ir senasis treneris VL, kurio kategoriškumas ir praeities šešėlių baimė kiša koją komandos pergalei, nes čempionatas jau kitas ir varžovai seniai pasikeitę.
O štai LSDP, seni čempionų varžovai ir daugkartiniai ankstesnių varžybų nugalėtojai. Tiesą sakant, tai tikriausiai susiję su senuoju komandos treneriu AMB, kuris, deja, pasitraukė anapilin, bet iki šiol vis dar išlaikančiu komandos charizmą. Beje, komanda ir pati stengiasi tą charizmą toliau kurti, net trenerį panašiai skambančiu vardu pasirinko – AB. Bet AB tėra AMB šešėlis, nors visais būdais stengiasi savo tvirtumą įrodyti. Jis vis bando griežtais žodžiais ir tvirtu balsu varžovus gąsdinti ir savo komandą drausminti, tačiau nepastebi, kad jam ramus tonas ir dalykiški ne vien kritiką, bet ir palaikymą geram varžovų žaidimui reiškiantys argumentai suteiktų daugiau tikros, o ne dirbtinės charizmos.
Vis dėlto ši komanda stipri, nes turi daug stiprių žaidėjų ir neieško legionierių, kurie gal geriau dainuoja nei žaidžia, ko neišvengė jų pagrindiniai varžovai. O komandos pavadinimas viską pasako: „Labai Stiprūs Dešiniųjų Priešininkai“. Bet jei neieškos naujo, AMB vardo neveikiamo žaidimo, jie gali tapti viso labo „Labai Stipraus Dinozauro Palikuonimis“.
O štai ir vis kasmet stiprėjanti komanda – DP. Vieni sako, kad jų vardas reiškia „Daug Prižadantys“, kiti mano, kad tai „Dievo Pirštas“, nes treneris šioje komandoje yra kaip Dievas, o pati komanda jam reikalinga kaip pirštas, kuriuo jis gali pasiekti sėkmę, bakstelėti varžovams ar pagrasinti neklusniesiems. Komandoje labai griežta drausmė ir tvarka, jos nariai žaidžia puikiai sustyguotą žaidimą ir tiksliai vykdo trenerio VU komandas. Bet tai ir grėsmė ateičiai, nes naujų veidų, galinčių pademonstruoti komandinį žaidimą, vis dar neatsiranda…
Netoliese įsitaisė dar viena savo trenerį labai mylinti ekipa – TT. Nors vis dar bandantys spinduliuoti tvirtybę, šie sportininkai, deja, tampa „Tikra Tragedija“ – ir ne kitiems, bet sau. Niekaip neįmanoma suprasti, kodėl jie nepasirenka kito trenerio, nes dabartinis, RP, jau seniai nesirodo varžybose, o jei ir atvyksta kurį kartą, savo graudžiai „tvirtomis“ kalbomis tik skandina ir taip gerokai pakrypusį TT laivelį. Vargu bau ar treneris žino, kaip žaisti aukščiausioje lygoje, todėl vairą į savo rankas vis perima komandos kapitonas VM, kažkodėl bandantis įrodyti, kad žaidimui vadovauja RP. Tai vieną dieną komandą tikrai nustums į žemesnę lygą, nes laukiančiųjų užimti jos vietą yra tikrai daug.
O štai dvi panašios komandos – LRLS ir LiCS. Žaidžia panašų žaidimą, net komandų marškinėliai vienodi, o treneriai EM ir AČ propaguoja panašias vertybes. Tad niekaip nesuprantama, kodėl nesugeba sudaryti vienos komandos, kuri gerokai išgąsdintų visus varžovus, bet žaidžia atskirai ir todėl niekaip neišbrenda iš vidutiniokų būrio. Gal sena nesantaika, kilusi dėl kitos komandos trenerio AZ, neleidžia nugalėti savo ambicijų? Na, kaip sakoma, mazochizmas irgi egzistuoja, tik reikia susimąstyti ar bent vienos iš komandų pavadinimas netaps „Labai Reikia Leisti Susinaikinti“?
Apie kitas komandas kalbėti nesinori, nes vargu ar kuri iš jų bent kiek pasipriešins šios dienos favoritams. Tiesa, yra dvi komandos, kurios labai panašios savo komiškumu. Viena jų, gana juokingu pavadinimu TAIP, juokingai ir žaidžia. Jos treneris AZ jau bandė treniruoti ir kitas ekipas, tačiau su žaidėjais susipyko ir sukūrė savo komandą, prisikvietęs visokių legionierių, tačiau šie, atrodo, nesupranta, kad pakliuvo ne į tą sporto šaką. Todėl visą laiką tenka po aikštelę bėgioti pačiam treneriui, kuris kuria vis keistesnius žaidimo scenarijus, ir ima atrodyti, kad jam svarbu primesti kuo daugiau taškų, o į kurį krepšį – jau nebesvarbu…
O antroji komanda, kuriai vadovauja treneris VR, apskritai keista jau tuo, kad treneris varžybose net nesirodo ir paliko ją žaidėjams, kurie irgi nelabai supranta, į kokią sporto šaką pakliuvo, todėl kyla grėsmė, kad vieni jų pradės ne mėtyti kamuolius, bet spardyti juos, o kiti tiesiog visiems linksmai pašoks.
Toks tad laukia visai smagus varžybų, pavadintų skambiu “Seimo rinkimų 2012″ vardu, scenarijus. Komandos įvairios, treneriai įspūdingi, kai kurie juokingi, o rezultatas gali tapti visai nejuokingas mums, sirgaliams. Mat kaip treniruoja, taip ir žaidžia, o sirgaliai po to taip ir jaučiasi.

Komandos įvairios, treneriai įspūdingi, kai kurie juokingi, o rezultatas gali tapti visai nejuokingas mums, sirgaliams.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Raimundas Milašiūnas:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. suomis suomis rašo:

    Visos iš išvardintų yra dalbajobų partijos. :D


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...