2011 Gegužės 02

Rimantas Mikaitis

Dėl arenos įkurtuvių – jokių abejonių

veidas.lt

“Veidas”: Ar nesibaigiant Kauno sporto arenos projektuotojų ir statybininkų tarpusavio kaltinimams galite garantuoti, kad arena bus baigta iki Europos krepšinio čempionato?

R.M.: Įkurtuvės turi būti laiku. Neturi kilti net abejonių, kad kažkas gali sutrukdyti Kaune surengti Europos krepšinio čempionato finalą. Minėta pirmojo renginio arenoje data – liepos 6-oji – lieka galioti. Tiesa, iki liepos 1 d. turi būti baigta pati arena ir dviejų lygių automobilių stovėjimo aikštelė, kuri sujungs abu tiltus ir įėjimą į areną. Aplinka bus tvarkoma vėliau, bet tai netrukdys patekti į areną. O iki čempionato bus baigti ir šie darbai.

Sutarėme neieškoti kaltų, nesidairyti atgal – braukiam brūkšnį ir žiūrim į priekį. Kiekvieną dieną ir rangovo, ir savivaldybės pareigūnai susitiks ir spręs kylančius klausimus, o tai vyks kontroliuojant ir prižiūrint naujajai savivaldybės administracijai.

“Veidas”: Kokie kiti artimiausi svarbesni darbai Kaune?

R.M.: Pačiu artimiausiu laiku imsimės transporto infrastruktūros projektų, apie kuriuos vis kalbama, bet jie nebaigiami. Štai A.Juozapavičiaus pr. rekonstrukcijai rengiamasi beveik dvejus metus, laukia Parodos, K.Petrausko gatvių remontas. Tikiuosi, kad šiemet pavyks pradėti trijų pagrindinių Kauno gatvių – Karaliaus Mindaugo, Jonavos, Raudondvario – kapitalinį remontą.

Rengiamės jau po poros savaičių vyksiančioms tarptautinėms Hanzos dienoms Kaune, po to imsimės pasirengimo Europos krepšinio čempionatui.

Puikiai suprantame, kad savivaldybės biudžeto, valstybės investicijų programos, ES lėšų, norint padidinti šių darbų tempą, neužteks. Dėsime pastangas viešai ir privačiai partnerystei stiprinti. Savivaldybės ir verslo glaudesnio bendradarbiavimo ir abipusio pasitikėjimo, mano manymu, lig šiol trūko.

“Veidas”: Darbų daug, tačiau ar tvari jūsų koalicija, kai ji net iš šešių darinių? Ar nemanote, kad siekdamas mero posto pamynėte kauniečių valią, nes jie liberalams rinkimuose skyrė vos aštuntą vietą su trimis mandatais?

R.M.: Šešių darinių koalicija – tai tam tikras iššūkis. Bet joje slypi ir didelis potencialas, nes jos nariai yra daug gyvenime nuveikę, jų patirtis leis miestui priimti sprendimus ir netrypčioti vietoje. O dėl mero posto nekiltų jokių diskusijų, jei būtų įteisinti tiesioginiai mero rinkimai. Dabartinė teisinė bazė kitokia. Esu išrinktas 25-iais iš 41-o tarybos nario balsais. Kiekvienas manimi pasitikėjo, o už kiekvieno jų – kauniečių balsai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...