2011 Rugsėjo 22

Vitas Matuzas

Degalų pardavėjams – lygesnės viešųjų pirkimų konkursų sąlygos

veidas.lt

Nedidelių degalinių tinklų operatoriams turėtų būti sudarytos vienodos konkurencijos sąlygos dalyvauti biudžetinių organizacijų viešuosiuose pirkimuose kaip ir didiesiems. Štai tokia nuostata buvo priimta Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje, išklausius degalinių tinklų, Finansų ministerijos ir Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) atstovus.

Smulkesniesiems degalinių tinklų operatoriams didžiausią problemą sukuria nuostata, dėl kurios degalus perkančioms organizacijoms jie iš viso negali teikti siūlymo, nes paprasčiausiai valdo per mažą degalinių tinklą. Dėl šios priežasties situacija dažnai rutuliodavosi panašiu scenarijumi: pavyzdžiui, kokia nors rajono ligoninė pirkimo sąlygose nurodo, jog įsigis degalus ne tik ten, kur yra įsikūrusi, bet ir kitose šalies vietovėse – juk esą reikės važinėti ne tik savo rajone (nesvarbu, kad realybėje to prireiktų labai retai). Tokiu atveju iš konkurso „iškrenta“ visi pardavėjai, neturintys galimybių parduoti degalus visose nurodytose vietose.

Taigi ką tai reiškia? Pasak degalinių atstovų, dėl šios spragos konkursą dažnai laimėdavo ne mažiausią kainą siūlantis, o didžiausią degalinių tinklą valdantis pardavėjas, nors būdavo ir taip, jog jo pasiūlyta kaina už litrą galėjo būti keliais ar net keliasdešimties centų aukštesnė nei „iškritusio“ konkurento.

Tiesa, buvo pripažinta, kad dalis konkurenciją ribojančių viešųjų pirkimų nuostatų šiuo metu jau yra pakeista. Visgi, anot jų, pirkdamos kurą biudžetinės organizacijos dar iki šiol neretai pasirenka didesnį tinklą valdančią, bet nebūtinai pigiau degalus parduodančią įmonę.

Kadangi dalykiniame komitete pritarėme, jog susidariusią situaciją reikia taisyti, paprašėme Finansų ministerijos atstovų išnagrinėti degalinių operatorių nurodytas pirkimų tvarkos spragas ir per mėnesį pasiūlyti galimus tobulinimo būdus, jog biudžetinės organizacijos pradėtų dažniau skaidyti degalų pirkimo konkursus. Tuo tarpu CPVA įsipareigojo išnagrinėti, kiek dar galėtų sutaupyti valstybės institucijos, kuro tiekėju pasirinkusios ne vieną, o kelias įmones.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Vitas Matuzas:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...