2011 Rugpjūčio 09

Vitas Matuzas

Darbo partija juodosios buhalterijos principus mėgina pritaikyti ir valstybės finansams?

veidas.lt

Kai nesi nuveikęs nieko gero, atrodyti geresniu galima juodinant kitus. Panašu, kad būtent tokios taktikos laikosi Seimo opozicijos atstovas darbietis Vytautas Gabšys.

Matyt, siekdama atsikratyti juodosios buhalterijos skandalo šleifo Darbo partija nusprendė, kad gerai išmoktas aferistinio skaičiavimo pamokas galima pritaikyti ir skaičiuojant valstybės finansus.

Svarbiausia yra „atrasti“ tinkamus skaičiukus, kur norisi pridėti, kur reikia atimti, kur galima pa(si)dalinti ir reikiamą rezultatą gražiai apiforminti.

Pastarieji V. Gabšio svaičiojimai, esą valstybės skola daugiausia išaugo valdant Tėvynės Sąjungai–Lietuvos krikščionims demokratams, yra būtent tokio skaičiavimo pavyzdys.

Taip, per pastaruosius kelerius metus Lietuvos skola išaugo. Tačiau pirmiausia ji išaugo dėl to, kad ankstesnė Vyriausybė, kurioje buvo ir pulkelis darbiečių, ištaškė visas perteklines lėšas, kurias buvo galima laikyti kaip rezervą tokiam sunkmečiui, kuris visą pasaulį ir Lietuvą supurtė 2008 m.

Būtent dėl praėjusios Vyriausybės klaidų ir nesugebėjimo subalansuoti 2008-ųjų biudžetą Europos Komisija pradėjo prieš Lietuvą perviršio procedūrą. O dėl jos gerokai pabrango skolinimasis.

Nepaisant didelių įsipareigojimų, kuriuos prisiėmė ankstesnė Vyriausybė, dabartinė koalicija sugebėjo išvengti valstybės finansų griūties.

Kaip pastebi autoritetingos užsienio institucijos ir ekonomikos ekspertai, dabartinės Vyriausybės veiksmai yra geras pavyzdys toms šalims, kurios šiuo metu susiduria su skolinimosi krize. O prieš kelias dienas įtakingas dienraštis „The Washington Post“ tiesiai pasiūlė skolos krizės kamuojamoms JAV mokytis iš Baltijos valstybių.

Kad dabartinė koalicinė Vyriausybė sėkmingai susidorojo su prastu palikimu ir sėkmingai įveikė krizę, patvirtina ir 6 proc. viršijantis BVP augimas, penktadaliu padidėjusi mažmeninės prekybos apimtis, rekordinis eksportas ir žymiai išaugusios užsienio investicijos.

To, beje, nepavyko pasiekti tuo metu, kai Ūkio ministeriją buvo uzurpavę darbiečių ministrai. Nepavyko dėl to, kad V. Gabšio kolegos, kaip ir jis pats, užsiiminėjo populizmu.

Pavyzdžiui, pačiame krizės įkarštyje, kai buvo akivaizdu, jog nesiimant reikiamų veiksmų šalį ištiks katastrofa, Darbo partijos pirmininkas ragino visiškai nedidinti mokesčių ir dar labiau padidinti biudžeto išlaidas, tai yra, dar keliais milijardais litų padidinti valstybės skolą.

Gerai, kad populistinių sprendimų pavyko išvengti. Gerai, nes pasižiūrėjus į visas Europos Sąjungos valstybes šiuo metu Lietuvos skola, sudaranti 34 proc. prognozuojamo BVP, yra viena iš mažiausių visoje bendrijoje.

 

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Vitas Matuzas:
Skelbimas

Komentarai (6)

 1. Kelmas Kelmas rašo:

  V.Matuzas kaip ir jo partijos kolegos labai moka MELUOTI.
  Žinome,kad Kirkilo vyriausybė valdė KARTU su V.Matuzo partijos bičiuliu Kubiliumi.Kubilius PABĖGO likus 7-9 mėn. iki rinkimų.
  Didžiausi Valstybės įsipareigojimai [motinystės-tėvystės išmokos,valdininkų atlyginimai...] buvo priimti siūlant Dagiui ir kitiems V.Matulo partijos bičiuliams.
  Ir dar noriu priminti,kad 2008 metų palikta Kirkilo Lietuva [Matulas galėtų pasižiūrėti ES statistiką]ir 2011 metų valdoma ,,visų laikų geriausio premjero”skiriasi kaip diena ir naktis.
  V.Matulas galėtų PRISIMINTI ir DIDŽIAUSIŲ POPULISTŲ-PAŽADUKŲ Kubiliaus,Dagio pasisakymus prieš rinkimus.
  Šūkis buvo MES ŽINOM,išmokų,pensijų nemažinsim iš TVF nesiskolinsim [kad TVF nelieptų mažinti].Pasiskolinta brangiai tik čia žala Lietuvai 1,5-2milijardai.Būtų gera,kad atsirastų prokuroras ir [kaip Islandijoje] pareikalautų iš kaltų atsakomybės.

 2. Kelmas 2 Kelmas 2 rašo:

  Padariau klaidą ir V.Matuzą pavadinau Matulu.Atsiprašau.
  Bet negaliu susilaikyti nepacitavęs.
  ,,To, beje, nepavyko pasiekti tuo metu, kai Ūkio ministeriją buvo uzurpavę darbiečių ministrai. Nepavyko dėl to, kad V. Gabšio kolegos, kaip ir jis pats, užsiiminėjo populizmu”.
  Tik Kubiliaus partijos bičiuliai kelių milijardų gautas pajamas už Mažeikių Naftos akcijas [Ūkio Ministras darbo partijos atstovas]gali pavadinti POPULIZMU-IŠLAIDAVIMU.
  Va naujos ministerijos įkūrimas,taupymo ETALONAS.

 3. vo vo rašo:

  žymiai išaugusios užsienio investicijos.

  Kur tos investicijos????

 4. palanga palanga rašo:

  Silpnas ekonomistas be rimtų ekonominių studijų, ” Ekrano” inžinierinis – monterinis auklėtinis. Silpni TS frakcionistai su ekonomistais. Krachas.

 5. Simas J - komentatoriams Simas J - komentatoriams rašo:

  O konstruktyvios kritikos nebus? Tik tie patys isteriški klyksmai kad “Kubilius blogas”? Iš kokio fantastikos romano yra frazė apie tai, kad Kirkilas valdė kartu su Kubiliumi? O kad 2008 ir 2011 Lietuva skiriasi kaip diena ir naktis tai sutinku – 2008 metų Lietuva valdoma kelių klanų, ekonomika stačia galva neria į bedugnę, visose pasaulinėse korupcijos lentelėse smunkama vis žemiau ir t.t.; 2011 metų Lietuvos ekonomika kyla su tokiu pagreičiu, kokį matėme tik ~2004 kai užplūdo ES pinigai, oligarchiniai klanai nors vis dar egzistuoja, bet bent jau neturi galios (ir neturės, jei liaudis vėl jų neišrinks per sekančius rinkimus), aiškėja energetinės nepriklausomybės gairės… Neaišku, ar tokios gražios tendencijos prasitęs po 2012 metų seimo rinkimų, bet iš to kas JAU YRA NUVEIKTA galima pasakyti, kad tai ko gero geriausiai pavykusi seimo kadencija per paskutinius 20 metų… Jau vien dėl to, kad realiai valdžioje yra 4 partijos ir jos sugeba dirbti valstybės interesams.

 6. Python Simui Python Simui rašo:

  ne tik per 20 metų, galima sakyti kad geriausia nuo 1926 metų ;)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...