2012 Vasario 21

Danguje ne visada užtenka vietų

veidas.lt


Genialių komikų duetas, improvizacijos genijai, fenomenas komikų padangėje… Epitetų sąrašas galėtų tęstis iki begalybės. Iš tikrųjų tai – „The Umbilical Brothers“ – lietuviams jau pažįstamas australų komikų Shane‘o Dundas ir David‘o Collins‘o duetas.

Pirmą kartą Lietuvoje apsilankę 2010 metais su pasirodymu „Don‘t explain“, šį kartą aktoriai grįžta su visiška šviežiena – „Heaven by storm“. Kūrėjai intriguoja – juoksitės nesustodami, nes juk taip liepia dangus.

Dieviškoji komedija ar grubus farsas?

„Heaven by storm“ – naujausia dueto programa, jau spėjusi apkeliauti pusę pasaulio. Tačiau žodis „naujausia“ čia skamba ne itin tinkamai – pasirodymas gimė dar 1996 metais, tačiau jam nebuvo lemta išpopuliarėti. Kas dėl to kaltas – nelabai ir aišku. Tačiau vienas įvykis tikrai prisidėjo prie umbilical‘ų nesėkmės – prieš pasirodymą Londone buvo paskelbta, kad IRA (airių respublikonų armija) paliko bombą vienoje iš greta teatro stovinčių telefono būdelių. Pardavimai sustojo, o patys Shane‘as ir David‘as patyrė didžiulius finansinius nuostolius dėl nepavykusių gastrolių.

Tačiau programa buvusi tokia stipri, kad giliai įsirėžė aktorių galvose ir nepaliko jų daugiau nei 10 metų. Šiame pasirodyme Shane‘as ir David‘as miršta pakeliui į teatrą. Atėjus laikui įžengti pro rojaus vartus paaiškėja, kad ten likusi tik viena vieta. Tarp bambos broliais (angl. umbilical – bambos, bambinis) save vadinančių vaikinų kyla didžiulė konkurencija – kuris pateks į išsvajotąją vietą danguje? Tačiau žiūrovas neturėtų čia tikėtis didelių filosofinių ir dvasinių apmąstymų. Kaip sako patys aktoriai: „Jei netikite Dievu, jums patiks ši komedija, nes mes iš viso to reikalo ir šaipomės. Bet jums patiks net jei ir tikite – mes kalbame apie daugelį universalių, visai žmonijai aktualių dalykų“. Skamba eretiškai, o Shane‘as dar prideda: „Kas labiausiai įkvepia komikus? Gal Biblija?“

„Heaven by storm“ yra kiek kitoks, nei iki tol buvę dueto pasirodymai – šiame daugiau scenarijaus, nei prieš tai buvusiuose gana eskiziškuose ir pilnuose improvizacijų šou. Tačiau tai toli gražu nereiškia, kad bus nuobodu ar monotoniška. Shane‘as Dundas šią programą prilygina veiksmo filmui: „Čia rasite truputį Dievo, truputį šokių, daug veiksmo, šiek tiek sky-diving‘o, kosminių kelionių ir daug smilkalų“.

Įsivaizduojamas draugas ir 27 Shane‘o seserys

„Gimiau prieš 12 000 metų Zargoth planetoje. Mane augino kosminiai triušiukai, kol tapau pakankamai stiprus, kad galėčiau šokuoti pats. Visada svajojau tapti kosmoso kadetu, tačiau per pirmąją savo misiją paspaudžiau ne tą mygtuką ir atsidūriau… Žemėje, savo netikrų tėvų galiniame kieme, Melburno priemiestyje. Taip pat turiu 27 seseris ir įsivaizduojamą draugą Bruce, jis – mėlynas raganosis“,- taip apie save pasakoja Shane‘as Dundas.

Su David‘u jis susitiko 1988-aisiais Sidnėjaus universitete, teatro studijų metais, kur, jų pačių teigimu, buvo mokomi modernaus teatro pagrindų: pasitikėjimo stokos ir gebėjimo išgyventi apgailėtiname skurde. Aktorių pažintis buvo pažymėta traumos – David‘as netyčia sulaužė Shane‘ui nosį… Kaip sako patys vaikinai – nedrausmingas elgesys komikams dažnai išeina į naudą. Šis incidentas baigėsi karjera, leidusia apkeliauti visą pasaulį ir surengti pasirodymus net Japonijos, Tasmanijos, Korėjos, Honkongo, Singapūro, Naujosios Zelandijos ir Kolumbijos teatrų scenose. Po pasirodymų šešiuose žemynuose duetas teigia ieškantis gero agento, kuris suorganizuotų jiems jaukią 600 vietų salę Antarktidoje.

Paklaustas, kodėl pasirinko tokią specialybę, David‘as atsimena: „Mokykloje aš ir mano draugai buvom natūraliai vienas kitam juokingi. Tačiau kažkada man už tai sumokėjo… neabejotinai aš norėjau ir toliau būti juokingu“. Shane‘as šiuo klausimu vėl tampa mistiškas: „Begyvendamas žemėje nenustojau svajoti apie kosmoso kadeto pareigas. Tada nusprendžiau, kad jei negaliu iš tikrųjų skraidyti, galiu bent apsimesti. O tai daryti galiu arba psichiatrinėje, arba scenoje. Tad pasirinkau sceną“.

Iš viso „The Umbilical Brothers“ sąskaitoje jau yra septynios šou programos: „2 Coats and a Hatstand From Hell“, „Don‘t Explain“, „Thwak!”, „Speedmouse“, „The Rehearsal“, „Upside Down Show“ ir Lietuvoje vasarį pristatomas „Heaven by storm“. Dueto pasirodymai kupini energijos, o stebėti juos lengva, nes australų kūryba suprantama daugeliui – joje žodžių nedaug, remiamasi pantomima ir žmogaus kuriamais garso efektais. Žiūrovas nepaliekamas nuošaliu stebėtoju, o įtraukiamas į veiksmą ir kartu su aktoriais keliauja fantastiniais pasirodymų siužeto vingiais.

Papildomas „The Umbilical Brothers“ pasirodymas „Heaven by storm“ vasario 27 dieną, 19:00 valandą Ūkio banko teatro arenoje. Bilietais prekiauja TIKETA. Daugiau informacijos www.idioteatras.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...