2014 Gegužės 13

Dainų šventė: „Vario audrą“ Kalnų parke kels ir saksofonų, būgnų bei tūbų orkestrai

veidas.lt


Jau liepos 5 dieną Vilniaus kalvomis praūš vario dūdų audra – Kalnų parke vyks vienas siautulingiausių jubiliejinės Dainų šventės renginių – pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas.

Čia susirinkusius džiugins ir pirmą kartą Dainų šventėje dalyvausiantys būgnų, tūbų bei saksofonų orkestrai. Žaismingumo šventei suteiks jaunieji šokėjai. Simbolinę reginio reikšmę atskleis paukščių skrydžio virš Lietuvos idėja: sparnuočiai pakils pamaryje ir aplankys visus šalies regionus, kol galiausiai nusileis Vilniuje. Koncertą vainikuos visų – atlikėjų ir žiūrovų – atliekama kompozicija „Šokim, grokim ir dainuokim“, kurioje skambės temos iš gerai žinomų dainų „Trys milijonai“, „Kregždutės“ ir „Mūsų dienos kaip šventė“.
„Kurdami Vario audrą norėjome maksimaliai pristatyti pučiamųjų instrumentų galimybes. Tad džiaugiamės, kad šventėje pasirodys ir atskirų instrumentų orkestrai, pademonstruosime įspūdingas orkestrų defiliadas arba marširavimo pasirodymus, kurie Lietuvoje pastaraisiais metais sparčiai tobulėja. Šiam tikslui net pasikvietėme specialistus iš JAV, kurie apmoko mūsų muzikantus“, – sako pučiamųjų instrumentų orkestrų koncerto „Vario audra“ kūrybinės grupės vadovas Remigijus Vilys. Jo teigimu, „Vario audros“ koncertu domisi ir tokių itin aukštos orkestrinės kultūros šalių kaip Olandija, Didžioji Britanija, Šveicarija, taip pat Latvijos, Estijos muzikos mėgėjai ir specialistai.
„Koncertą pradės iš visų pusių į Kalnų parko estradą sueisiantys profesionalūs orkestrai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Palangos ir kitų Lietuvos miestų. Jie sukels tikrą audrą, o šventės dalis vienys šokėjos, įkūnysiančios paukštes, kurios „neš“ kiekvieną, atlikėją ir žiūrovą, vario audros garsais per visą Lietuvą“, – pasakoja koncerto režisierius Vygantas Kazlauskas.
Kiekvienas regionas atliks jo savitumą ir originalumą atskleisiančią trijų arba keturių kūrinių programą, specialius šokėjų pasirodymus. Regionų ypatybes atspindės ir jų drabužiai, pavyzdžiui, Žemaitijos ir Auštaitijos regionų pasirodymų metu bus dėvimi stilizuoti liaudies kostiumai. Koncerto metu bus pristatyta per dešimt naujų kūrinių.
„Vario audros“ koncertas sujungs ir netikėtus žanrus, įtrauks šių metų Dainų šventės temas. 300-ųjų Kristijono Donelaičio gimimo metinių proga Pamario krašto atlikėjai atliks Kazio Daugėlos kompoziciją pagal poemą „Metai“. Žemaitijos ir Suvalkijos orkestrai gros populiarių ir liaudies dainų aranžuotes. Vilniaus krašto muzikantai atliks Valdo Stanaičio siuitą, jos metu bus šokami istoriniai šokiai, taip pat pasirodys karietos su žirgais.
„Koncerto žiūrovus turėtų maloniai nustebinti jungtinis Šiaulių ir Panevėžio mušamųjų instrumentų orkestras – jie gros ir įprastais ritminiais instrumentais, ir statinėmis, o šokėjos važinės su riedžiais. Kalnų parko estrada bus dekoruota burėmis“, – koncerto subtilybes atskleidė V. Kazlauskas. Koncertui rengiasi 30 dirigentų, daugiau kaip tūkstantis muzikantų, 420 šokėjų, taip pat Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Jazz Island“, jaunasis dainininkas Ovidijus Astrauskas ir kiti atlikėjai.
Bilietus į pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertą ir kitus Dainų šventės renginius jau galima įsigyti „Ticketpro“ kasose ir internetu. Bilietai į „Vario audros“ koncertą kainuoja nuo 20 litų. Nemažai jų jau rezervuota – renginiais ypač domisi užsienio svečiai, todėl norintys pasirinkti patogesnes vietas kviečiami pasirūpinti bilietais iš anksto. „Vario audros“ koncertas į Dainų šventės programą įtrauktas 2003 metais.
Lietuvos dainų šventė – svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas kartas ir visus žmones, stiprinantis šalies tapatybę ir garsinantis jos vardą pasaulyje. Šalies tautines dainas, šokius, ansamblių, pučiamųjų orkestrų, kanklių muzikos ir teatro programas, amatus pristatysiantys atlikėjai 2014 m. liepos 2–6 d. Vilniuje ištars „Čia – mano namai“. Šventė taip pat kvies dalyvauti įvairiose pramogose, išbandyti senuosius amatus. Birželio 28 d. Kaune, Dainų slėnyje, vyks Dainų šventės 90-mečio minėjimas.
Jubiliejinėje Dainų šventėje bus gausu ir naujovių. 300-ųjų K. Donelaičio gimimo metinių proga pirmą kartą šventės istorijoje bus švenčiama Teatro diena su specialia programa „Dyvų dyvai“. Planuojama, kad jubiliejinėje Dainų šventėje dalyvaus apie 37 tūkst. dalyvių, į ją atvyks užsienio lietuviai iš 14 pasaulio šalių. Renginiais bei pasirodymais tikimasi pritraukti šimtus tūkstančių žiūrovų. Šis unikalus tradicinės kultūros reginys Lietuvoje rengiamas devynioliktą kartą.

Informacija apie renginį: www.dainusvente.lt  Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas „Vario audra“ liepos 5 d. 17 val. Kalnų parke.

Daugiau informacijos: Eglė Ladigienė, tel. (8 5) 261 4763.

Informacija apie bilietus: http://www.ticketpro.lt/jnp/dainu2014/1307053-puciam-j-orkestr-koncertas.html

2014 m. Lietuvos dainų šventės programa

Kaune
Birželio 28 d.
18 val. Dainų diena. Dainų šventės 90-mečio minėjimas Dainų slėnyje

Vilniuje
Liepos 2 d.
21 val. Dainų šventės atidarymo koncertas „Dainos namai“ Katedros aikštėje

Liepos 3 d.
14 val. Vaikų tradicinių amatų miestelio atidarymas prie Valdovų rūmų
16 val. Liaudies meno parodos atidarymas Taikomosios dailės muziejuje
22 val. Ansamblių vakaras „Krantai Nemunėlio“ Kalnų parke

Liepos 4 d.
10–23 val. Folkloro diena „Laimužės lemta“ Bernardinų sode, pilių teritorijoje
18 val. Kanklių koncertas „Skambėkite, kanklės“ Šv. Jonų bažnyčioje
19 val. Koncertas-vakaronė  Katedros aikštėje
22 val. Baltų genčių kostiumų pristatymas Valdovų rūmų kieme

Liepos 5 d.
12 val. Teatro diena „Dyvų dyvai“ Bernardinų sode, pilių teritorijoje
17 val. Teatro dienos finalas „Jau saulelė…“ Katedros aikštėje
17 val. Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas „Vario audra“ Kalnų parke
21 val. Šokių diena „Sodauto“ Lietuvos futbolo federacijos stadione (Stadiono g. 2)

Liepos 6 d.
15 val. Šventės dalyvių eitynės iš Katedros aikštės į Vingio parką
18 val. Dainų diena „Čia – mūsų namai“ Vingio parke

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...