2011 Rugsėjo 29

Choras „Pro musica“ koncertuos Kopenhagoje

veidas.lt

Gintaros Mačiulio nuotr.

Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ išvyksta gastrolių į Danijos sostinę, kur spalio 2–5 dienomis su vienu geriausių šios šalies chorų „Københavns kantatekor“ Kopenhagos katedroje ir Store Magleby bažnyčioje atliks G. Verdi „Requiem“. Spalio 3 d. Tagensbo bažnyčioje VU kolektyvas surengs atskirą koncertą, kurio metu klausytojai išgirs žymių pasaulio ir lietuvių kompozitorių sakralinės muzikos kūrinius.

 

Atliekant G. Verdi „Requiem“, jungtiniam chorui ir orkestrui diriguos danas Torben H. S. Svendsen, solo partijas atliks vedantys Kopenhagos ir Orhuso operos teatrų solistai – sopranas Sine Bundgaard, mecosopranas Susanne Resmark, tenoras Niels Jørgen Riis bei bosas Jakob Christian Zethner.

 

„Būti pakviestiems kartu su vienu geriausių danų chorų ir žymiais operos solistais atlikti tokį sudėtingą klasikos kūrinį – mums didelė garbė ir aukštas įvertinimas“, – sako choro „Pro musica“ meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė.

 

Atskirame „Pro musica“ koncerte skambės chorinė klasika, pradedant J. S. Bachu ir baigiant žinomų Lotynų Amerikos kompozitorių H. Villa-Lobos, A. Piazzolla kūriniais. Tačiau nebus pamiršti lietuvių autoriai – klausytojai išgirs J. Tamulionio, D. Zakaro ir kitų šiuolaikinių kompozitorių kūrybą. Choras taip pat atliks M. K. Čiurlionio kūrinių, taip prisidėdamas prie šiemet švenčiamų didžiojo lietuvių muzikos klasiko 100-ųjų mirties metinių paminėjimo.

 

2004 m. susikūręs choras „Pro musica” nuolat rengia naujas programas, gilinasi į įvairius muzikos stilius ir orientuojasi į didelės apimties chorinės klasikos šedevrų ar originalių tematinių programų atlikimą. Choras aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje: sausį Brėmene (Vokietija) atliko G. Verdi „Requiem“, šių metų. koncertinį sezoną pradėjo egzotiškomis C. Fonseca’os „Afrobraziliškomis mišiomis“, o „Norvegijos dienų Lietuvoje 2011“ programoje š. m. spalio 8 d. 18 val. Vilniaus šv. Jonų bažnyčioje kartu su Oslo universiteto choru pristatys M. K. Čiurlionio ir E. Griego kūrinių programą.

 

Kopenhagos kantatų choro „Københavns Kantatekor“, kurį sudaro per 60 narių, specializacija – su orkestru atliekamos oratorijos ir mišios. Kolektyvas, vadovaujamas Torben H. S. Svendsen, kasmet surengia virš 10 koncertų Kopenhagos mieste ir jo apylinkėse. Pastaraisiais metais choras atliko J. S. Bacho „Kalėdų oratoriją“, „Pasiją pagal Matą“, „Pasiją pagal Joną“ ir Mišias h-moll, F. Mendelssohno oratorijas „Elijas“ ir „Paulius“, G. Verdi „Requiem“, G. F. Haendelio „Mesiją“, Mozarto „Requiem“, A. Dvorako „Stabat Mater“ ir „Requiem“ bei J. Brahmso „Vokiškąjį Requiem“.

 

Informacija apie koncertus:

 

Sekmadienį, spalio 2 d. 16.00 val. St. Magleby bažnyčioje Dragøre – G. Verdi „Requiem“,

 

Pirmadienį, spalio 3 d. 19.30 val. Tagensbo bažnyčioje – „Pro musica“ koncertas (įėjimas laisvas),

 

Trečiadienį, spalio 5 d. 20.00 val. Kopenhagos Katedroje (Vor Frue Kirke) – G. Verdi „Requiem“.

 

Bilietus į G. Verdi „Requiem” galima įsigyti billetnet.dk ir prieš koncertus.

 

Choras „Pro musica” gastroles Danijoje rengia bendradarbiaudamas su LR ambasada Danijoje.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...