2010 Balandžio 06

Cezaris būtų blogeris

Cezaris būtų blogeris

veidas.lt

Tukididas, Platonas, Plutarchas – bet kuris Antikos laikų politikas, istorikas ar karvedys tuo pačiu buvo ir filosofas. Joks klasikinis veikalas neapsieina be prieštaravimų, kontroversijų ir svarstymų. Diskutuodamas pats su savimi, Cezaris aprašė pergalę prieš Galus ir jų vadą Vercingetoriksą, o Tacitas sukūrė veikalą “Agricola” – odę savo uošviui, kur nei jam, nei sau pačiam negailėjo kritikos ir sugebėjo į bet kokį žygdarbį pažvelgti iš šalies. Pagyręs, čia pat be gailesčio sukritikuodavo, ir nebijojo pasirodyti nenuoseklus ar tuščiažodžiaujantis.

Tik dabar pasidarė įprasta rašyti ir kalbėti“viena linija”, o jei kada imi ir paprieštarauji pats sau, susikompromituoji kaip išsiblaškėlis arba būni apkaltinimas kitų klaidinimu. .

Jei tas pats Cezaris gyventų šiandien, jo veikalai irgi būtų kitokie. Daug kryptingesni, be tiek daug prieštaravimų. Bet lažinuosi, kad vakarais jis rašytų blogą. Skirtą viskam, kas netelpa į “formatą”. Tam, kas ir yra svarbiausia.

Va dėl ko blogus rašo ir daug žurnalistų, universitetų dėstytojų, pagaliau – seimūnų.

Nors žodis Parlamentas reiškia “plepykla”, nes kilęs nuo prancūziškojo parler – plepėti, bet tikroji jų nuomonė dažniausiai pasigirsta tik interneto dienoraščiuose.

Dėl to juos taip ir mėgstu. Skaityti ir rašyti. Nuo šiandien rašysiu juos jau kelis – “Atidaryta”, skirtą daugiausiai asmeniniams pastebėjimams užsienio politikos klausimais, ir šį – profesinį – kur dalinsiuosi tuo, kas “netilpo” į straipsnius žurnale ir pasimetė bei pasimatė juos rašant.

Tikiuosi, patiks.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. pui pui rašo:

    gera pradžia, kabinanti


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...