2013 Liepos 14

Būti rėmėju – garbė ir socialinės atsakomybės pavyzdys

veidas.lt


18 mūsų šalies verslo įmonių sutiko paremti pirmininkavimo ES Tarybai programą bendra daugiau nei 2 mln. Lt suma.

Socialinės atsakomybės impulsą visuomenei paprastai perduoda verslas. Po ekonominės krizės daugelis įmonių nustatė ilgalaikės paramos kryptis ir jau ima formuoti bendras tradicijas. Kaip teigia VšĮ „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorius Dovydas Varkulevičius, įmonės suprato, kad socialinę atsakomybę reikia formuoti kryptingai ir tokie projektai gali būti ilgalaikiai. „Tikiuosi, kad savo paramą Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu siūlančios įmonės tai darys tiek šį pusmetį, tiek ateityje“, – sako D.Varkulevičius.
Jo nuomone, socialinė atsakomybė kaip tik ir prasideda nuo verslo vidinių impulsų, darant įtaką ir darbuotojų socialiai atsakingai elgsenai, kurie toliau skleidžiami į aplinką.
Pasak D.Varkulevičiaus, tokios iniciatyvos ne tik padeda kurti teisingą verslo įvaizdį, kad įmonės siekia ne vien pelno, bet ir kelia bendrą šalies kultūrą, moralę. Vis dėlto tikimasi, kad tokia parama, kokią pasiūlė įmonės Lietuvos pirmininkavimo laikotarpiu, atvers joms eksporto rinkas. Lietuvą aplankys daug svečių, kurie ragaus produkciją, matys, naudosis gaminiais ir paslaugomis, atvyks svečių, turinčių ryšių ir verslo pasaulyje.
„Atkreiptinas dėmesys, kad dabar ir žmonės, ir organizacijos Lietuvoje linkę daugiau aukoti nei, tarkim, prieš dešimtmetį. Įmonės tai daro kryptingai, nebarstydamos pinigų bet kur. Taigi galime džiaugtis gerėjančiomis tendencijomis“, – apibendrina pašnekovas.

Paramos spektras platus

Mūsų šalies įmonių savanoriškas indėlis į Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginius išties milžiniškas. Neatlygintinai talkinti panoro beveik dvidešimt bendrovių.
Savo apimtimi ir verte analogų neturinčios sutarties pagrindu UAB „Krasta auto“ ir „BMW Group“ skirs pirmininkavimo poreikiams iki 180 trečios, penktos ir septintos klasės naujų automobilių. Jais bus vežamos valstybių vadovų, ministrų, Europos Komisijos aukšto lygio delegacijos.
Naftos perdirbimo įmonė „ORLEN Lietuva“ neatlygintinai tieks degalus automobiliams. Bendrovės „ORLEN Lietuva“ akcininkas Lenkijos naftos koncernas PKN ORLEN 2011 m. buvo oficialus Lenkijos pirmininkavimo ES Tarybai partneris.
Oficiali informacinių technologijų partnerė „Baltic Data Center“ neatlygintinai teiks duomenų saugyklos ir atsarginių kopijų paslaugas. Ši AB “Teo LT” įmonių grupei priklausanti bendrovė pripažinta viena geriausių IT paslaugų teikėjų Europoje.
Transportavimo ir sandėliavimo įmonė „DHL Lietuva“ gabens pirmininkavimo dovanas bei kitus Lietuvą reprezentuojančiu siuntinius į šalies atstovybes užsienyje.
O Lietuvos paštas, pažymėdamas pirmąjį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai, išleido proginį pašto ženklą ir pagamino bei logotipu papuošė penkių atvirukų kolekciją „Linkėjimai iš Lietuvos“. Atvirukais tapusios nuotraukos buvo išrinktos iš daugiau nei 600 fotografijų, dalyvavusių Užsienio ministerijos paskelbtame konkurse.
Saugos tarnybos „G4S Lietuva“ darbuotojai užtikrins viešąją tvarką ir saugumą renginiuose, skirtuose Lietuvos pirmininkavimui.

Ragaus lietuvišką produkciją

ES šalių lyderiai ir aukšti pareigūnai gaivinsis natūraliu mineraliniu vandeniu „Vytautas“ ir „Akvilė“. Skaičiuojama, kad per 20 Lietuvos pirmininkavimo savaičių Briuselyje ir Vilniuje bus išgerta iki 100 tūkst. litrų mineralinio vandens. Numatoma, kad pirmininkavimo laikotarpiu bendrovės „Birštono mineraliniai vandenys“ neatlygintinai teikiamų paslaugų vertė sieks 250 tūkst. Lt.
Pirmininkavimo partneriai jau pasirūpino užkandžiais ir gėrimais per susitikimų pertraukas: bendrovė „Apiterapijos centras“ neatlygintinai tieks medaus arbatą su imbieru, čiobreliais ir pipirmėtėmis. Bendrovė „Švenčionių vaistažolės“ svečius vaišins juodąja, žaliąja ir vaisine arbata. Saldainiais vaišins bendrovė „Rūta“, anyžiniais, imbieriniais ir migdoliniais sausainiais pasirūpins bendrovė „Skonis ir kvapas“, keksiukus tieks „Mantinga“. Ši bendrovė taip pat neatlygintinai tieks maisto paketus pirmininkavimo savanoriams ir žurnalistams.
Be to, svečiai galės paskanauti kietojo sūrio „Džiugas“, kuris yra vienintelis lietuviškas sūris, pelnęs 20 tarptautinių įvertinimų ir apdovanojimų. Sūrį ir kitus užkandžius tieks bendrovė „Žemaitijos pienas“, viena didžiausių ir moderniausių pieno perdirbimo įmonių Lietuvoje.
Naminę duoną, kumpį, skilandį ir įvairių Lietuvoje auginamų vaisių sultis tieks Lietuvos ūkininkai ir smulkieji perdirbėjai, susivieniję į kooperatyvą „Lietuviško ūkio kokybė“. Tradicine lietuviška gira pasirūpins bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ ir „Gubernija“, energinį gėrimą neatlygintinai tieks bendrovė „Alita“, kitus gaiviuosius gėrimus – bendrovė „Lietuviškas midus“. Pirmininkavimo susitikimų svečiai taip pat galės paragauti tradicinių uogienių ir užtepėlių, jomis pasirūpins bendrovė „Gerovės konservai“.
Tikimasi, kad svečiai ir pirmininkavimo renginių dalyviai įvertins mūsų šalies produkciją. Galbūt užsimegs ir vertingų verslo ryšių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...