2011 Gegužės 27

Bus apdovanoti geriausi kino kūrėjai

veidas.lt

Scanpix

Penktadienį Vilniuje, Kongresų rūmuose, bus apdovanoti geriausi praėjusių metų lietuviško kino kūrėjai. Jiems bus įteiktos “Sidabrinės gervės” statulėlės.

Iškilmėse ketina dalyvauti pasaulinio garso lenkų režisierius Krzysztofas Zanussis (Kšištofas Zanusis).

Į geriausio metų filmo titulą pretenduoja dvi kino juostos – Kristijono Vildžiūno režisuotas filmas “Kai apkabinsiu tave” ir Sauliaus Drungos sukurtas filmas “Anarchija Žirmūnuose”.

Geriausio režisieriaus apdovanojimui pristatyti K. Vildžiūnas už filmą “Kai apkabinsiu tave”, Mantas Kvedaravičius už filmą “Barzakh” ir Audrius Stonys už filmą “Aš perėjau ugnį, tu buvai su manim”.

Geriausiu trumpametražiu filmu gali tapti “Nesiseka šiandien” (rež. Dovilė Šarutytė), “Du indeliai jogurto” (rež. Audrius Mickevičius) arba “Trečiadieniais” (rež. Ieva Javaitytė).

Geriausio dokumentinio filmo apdovanojimui buvo pristatyti “Barzakh” (rež. Mantas Kvedaravičius), “Šanxai Banzai” (rež. Jūratė Samulionytė) ir “Mocarto obuoliai” (rež. Aloyzas Jančoras).

Geriausio TV filmo prizui nominuoti “Giminės. Po 20 metų” (rež. Saulius Vosylius), “Gedimino 11″ (rež. Raimundas Banionis) ir “Pasmerkti” (rež. Sigitas Račkys).

Metų geriausiu animaciniu filmu pretenduoja tapti “Taip Laima lėmė” (rež. Jūratė Leikatė – Aškinienė), “Zuikio kopūstai” (rež. Vladislavas Berežokas) bei “Giesmių giesmė” (rež. Urtė Budinaitė).

Metų geriausiu aktoriumi gali tapti Andrius Bialobžeskis (“Kai apkabinsiu tave”), Albinas Keleris (“Gedimino 11″) ir Aleksas Kazanavičius (“Gedimino 11″).

Metų aktore pretenduoja tapti Elžbieta Latėnaitė (“Kai apkabinsiu tave”), Marija Korenkaitė (“Paskutinis žmogus, su kuriuo kalbėjau”), Elvyra Žebertavičiūtė (“Aš, veteranė”).

Geriausio epizodinio vyro vaidmens apdovanojimui nominuoti Giedrius Arbačiauskas (“Kai apkabinsiu tave”), Gediminas Girdvainis (“Giminės. Po 20 metų”) ir Albertas Vidžiūnas su Gearoidu Mac Lochlainnu (“Knygnešiai”), moters – Margarita Broich (“Kai apkabinsiu tave”), Miglė Polikevičiūtė (“Pasmerkti”) ir Jurga Jutaitė (“Kai apkabinsiu tave”).

Geriausio scenarijaus apdovanojimui pristatyti K. Vildžiūnas už “Kai apkabinsiu tave”, V. Berežokas už “Zuikio kopūstus” ir Marija Kavtaradzė ir Marija Stonytė už “Paskutinis žmogus, su kuriuo kalbėjau”.

Geriausio operatoriaus darbu gali būti pripažintas Audrius Kemežys (“Aš perėjau ugnį, tu buvai su manim”, “Knygnešiai”), A. Jančoras (“Zuikio kopūstai”), Linas Dabriška (“Nesiseka šiandien”), kompozitoriaus – Titas Petrikis (“Knygnešys”), Jonas Jurkūnas (“Zuikio kopūstai”) ir Kipras Mašanauskas (“Taip Laima lėmė”).

Geriausiu profesinės meistrystės darbu gali tapti filmo “Kai apkabinsiu tave” dailininkas-statytojas Galius Kličius, Jonas Maksvytis už garso dizainą “Aš perėjau ugnį, tu buvai su manim” bei filmo “Kai apkabinsiu tave” kostiumų dailininkė Agnė Rimkutė.

Metų geriausiu studento darbo apdovanojimui nominuoti “Paskutinis žmogus, su kuriuo kalbėjau” (rež. M. Kavtaradzė, M. Stonytė, “Skalvijos” kino akademija), “Senelis” (rež. Andrius Paškevičius, Lietuvos muzikos ir teatro akademija) ir “Ryšys” (rež. Paulius Gvildys, Vilniaus dailės akademija).

Atrankos komisijai iš viso buvo pateikti 46 filmai: trys pilnametražiai, šeši trumpametražiai, 10 dokumentinių, aštuoni animaciniai, šeši TV filmai ir 13 studentų darbų. Iš viso nominuotas 21 kūrinys.

2008 metais buvo organizuoti pirmieji lietuviško kino

Apdovanojimai “Sidabrinė gervė” pradėti teikti 2008 metais. Jie skirti pagerbti geriausius šalies kino profesionalus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...