2016 Sausio 31

Birštonas kaip tekantis Nemuno vanduo – nestovi vietoje

veidas.lt

Tie, kurie pastaraisiais metais lankėsi Birštone, negali atsistebėti, kaip į gera pasikeitė šis kurortinis miestas. Reikia pripažinti, kad tai įvyko dėl savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės ambicijos šį kurortą prikelti naujam gyvenimui.

Austė MERKYTĖ

Merė turi aiškią viziją, kad reikia išnaudoti Birštono pranašumus, o ne blaškytis po įvairias sritis. Visi savivaldybėje įgyvendinami darbai vykdomi kompleksiškai derinant sporto, sveikatinimo, apgyvendinimo sąlygų gerinimo projektus. Bene reikšmingiausiu pastarųjų dienų įvykiu galėtume pavadinti sausio 15 d. vykusią iškilmingą Daugiafunkcio sporto komplekso simbolinės kapsulės įkasimo ceremoniją Birštone. Aukščiausių šalies vadovų dalyvavimas ceremonijoje įrodo šio projekto ir paties kurortinio miesto statuso svarbą.

„Kurorto gyventojai, svečiai, mėgstantys sportą ir sveiką gyvenimo būdą, dažnai klausdavo, ką Birštone veikti žiemą. Mieste sukurta visa reikalinga infrastruktūra – apgyvendinimo vietos, baseinai, stadionas, parkai, trūko tik uždarų sporto salių. Pastačius naują sporto kompleksą situacija pasikeis, – sako Birštono savivaldybės merė N.Dirginčienė. – Naujajame sporto centre sportuoti ir aktyviai leisti laisvalaikį galės Birštono gyventojai ir svečiai, o sportininkams bus užtikrintos sąlygos siekti dar geresnių rezultatų ir garsinti Birštoną bei visą šalį.“

Sporto komplekso cokoliniame aukšte numatoma įrengti 50 metrų bėgimo takelių patalpą, kuri būtų pritaikyta ir lazerinei šaudyklai. Centre veiks kūno rengybos treniruoklių patalpa su sunkiaatlečiams skirta zona, Rytų kovų ir aerobikos salė, pritaikoma įvairioms parodoms bei konferencijoms. Vienu metu čia galės treniruotis apie 300 žmonių. Šiame aukšte taip pat numatoma įrengti 4 erdvias rūbines su dušais, turkišką garinę pirtį.

Pirmame pastato aukšte bus įrengta 1500 kv. m sporto salė su 350 vietų mobiliomis tribūnomis, skirtomis žiūrovams.

Antrasis aukštas skirtas administracijos patalpoms, universaliai sporto salei (šokių, stalo teniso), dviem skvošo aikštelėms.

Daugiau nei 4 tūkst. kv. m ploto, per 5 mln. eurų kainuojantį projektą planuojama baigti 2019 m.

Kasmet pasipildo naujais objektais

Birštonas lankytojus pasitinka atnaujintu sanatorijos „Eglė“ sveikatingumo kompleksu, kuriame papildomai sukurta 100 darbo vietų. Šiemet planuojama sutvarkyti visus apleistus pastatus, esančius „Eglės“ sanatorijos teritorijoje, ir atidaryti dar vieną gyvenamąjį korpusą, galėsiantį priimti 300 svečių.

Pernai kurorte buvo intensyviai įgyvendinami mineralinio vandens panaudojimo poilsiui ir turizmui projektai. Miesto centriniame parke išdygo unikalus mineralinio vandens garinimo bokštas „Druskupis“, atidarytas Kneipo sodas, atstatytas istorinis Birutės šaltinis ir sutvarkyta Druskupio upelio dalis. Žvėrinčiaus miške šalia dviračių trasų įrengtos aktyvaus laisvalaikio vietos skatina gyventojus poilsiauti aktyviai.

Birštono kurorte daugėja ir apgyvendinimo įstaigų – atidaryta vila „Klasika“, į kurią investuota beveik 0,5 mln. eurų. Kurhauzo komplekso teritorijoje esančioje viloje studijų tipo kambariuose vienu metu gali apsigyventi 22 žmonės. Atnaujinta ir istorinė, daug metų Birštone veikiančios „Tulpės“ sanatorijos Baltoji vila. Rekonstruotoje Baltojoje viloje įrengtas 31 kambarys, arba 63 apgyvendinimo vietos.

Centriniame parke atidarytas naujas viešbutis „Pušynė“. Svečiams siūloma apsistoti jaukiuose klasikinio stiliaus kambariuose. Pro daugelio kambarių langus atsiveria nuostabūs šalia esančio pušyno vaizdai. Papildomai svečiams siūlomos pirčių komplekso, sūkurinės vonios, masažo bei maitinimo paslaugos.

Iš miesto centro – į kaimiškąsias teritorijas

Birštono savivaldybė rodoma pavyzdžiu kitoms savivaldybėms, kaip renovuoti ne tik atskirus pastatus, bet ir ištisus kvartalus. Vadinamoji kvartalinė renovacija akimirksniu keičia miesto veidą, o gyventojams gerina jų gyvenimo kokybę, nes ne tik apšiltinami daugiabučiai gyvenamieji namai, bet ir sutvarkomi kiemai, įrengiamos rekreacinės zonos, vaikų žaidimo aikštelės.

Savivaldybė plečiasi į kaimiškąsias teritorijas, tvarkydama jų infrastruktūrą: vandentiekio ir nuotekų tinklus, vietinės reikšmės kelius, nes tai ne tik tarnauja vietos gyventojų patogumui, bet ir yra miesto vizitinė kortelė.

„Šiais metais numatoma rengti darnaus judumo planą Birštono savivaldybėje, apimsiantį nemažai įvairių priemonių ir projektų, susijusių su eismo saugos gerinimu, automobilių stovėjimo aikštelių įrengimu, dviračių takų plėtra, elektromobilių įkrovimo stotelių planavimu, vandens transporto, susisiekimo komunikacijų plėtra ir daugeliu kitų dalykų“, – ateities darbus planuoja merė, įžvalgiai nuspėdama, kad būtent transporto ir su juo susijusių klausimų sprendimas bus naujas rimtas iššūkis gerinat miestelėnų ir svečių gyvenimo kokybę.

Ateityje Birštonas turi ir kitų ambicingų planų: birželį duris atvers SPA kompleksas „Vytautas Mineral SPA“, planuojama sutvarkyti ir rekreacijai pritaikyti Vytauto parką, sutvarkyti istorinį, legendomis apipintą Vytauto kalną. Daugelį projektų pavyksta įgyvendinti pritraukiant privačių investicijų.

Birštonas kaip tekantis Nemuno vanduo – nestovi vietoje. Lankytojas, užsukęs į šį miestą po kurio laiko randa naujų pramogų ar sveikatinimo paslaugų, naujų vietų ramiam ar intensyvesniam poilsiui.

Užs. Nr. 1S-018

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...