2015 Rugsėjo 22

Birštonas – klestintis kurortas, kuriame gera gyventi – PR

veidas.lt

Per pastaruosius metus Birštonas suklestėjo – čia padaugėjo traukos centrų, taigi ir turistų, tačiau ne vien turistai įvertino pokyčius. Birštonas tapo puikia vieta gyventi, o palankios sąlygos verslui pritraukė investuotojų.

 

Justina KARINIAUSKAITĖ

Tarp Nemuno vingių esančiame Birštone kaip niekad jaučiamas pagyvėjimas. Čia tęsiasi teigiamų permainų metas: atidaryti nauji poilsio namai, atnaujinti kurorto viešbučiai ir sanatorijos, poilsiautojams siūlomos išskirtinės sveikatinimo paslaugos, beveik dvigubai padaugėjo apgyvendinimo vietų, smarkiai pasikeitė ir nuolat gausėja turistų srautai. Jaukus, modernus ir svetingas miestas vadinamas labiausiai augančiu Lietuvos kurortu.

„Birštone daug pokyčių, bet kartu stengiamės išlaikyti šiam kurortui būdingą ramybę ir tylą“, – teigia Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, miestui vadovaujanti jau ne vieną kadenciją.

 

Siūlo dar daugiau naujovių

 

Birštono merė šį rudenį džiaugiasi užbaigtais projektais. Birželį buvo atidarytas naujas, pušynų apsuptas „Eglės“ sanatorijos gydyklų korpusas. Jame įsikūrė didžiausias regione baseinų ir pirčių kompleksas.

Miesto centriniame parke, prieš „Eglės“ sanatoriją, pastatytas Mineralinio vandens garinimo bokštas, vietinių gyventojų žaismingai vadinamas „Sraige“. Mineralinio vandens garinimo paviljonai – naujiena Lietuvoje. Garintuvo skleidžiamas jūrinio klimato oras leidžia kompleksiškai suderinti Birštono sanatorijose atliekamas reabilitacijos procedūras su sveikatinimu natūraliais gamtos veiksniais.

Dar viena naujovė – Kneipo sodas. Vadovaujantis Kneipo metodika įrengtoje teritorijoje visi norintieji po atviru dangumi gali išbandyti organizmo grūdinimo procedūras, kurios skirtos imuninei sistemai stiprinti.

 

Puoselėjama Kneipo filosofija

 

Tai unikali sveikatos filosofija, kurią XIX a. sukūrė ir ištobulino vokiečių dvasininkas Sebastianas Kneipas ir kuria vadovaujamasi Birštono kurorte. Kneipo terapijos takų kompleksas Birštone įrengtas įgyvendinant mineralinio vandens pritaikymo sveikatinimui, poilsiui ir turizmui projektą.

,,Sveikatinimas pagal Sebastianą Kneipą sustiprina visą organizmą, grūdina kūną ir sielą, stiprina imuninę sistemą. Holistinis sveikatos gerinimas remiasi 5 elementų sistema: vandens terapija, judėjimo terapija, vaistažolių terapija, harmonijos terapija ir sveika mityba. Birštonas – vienintelis kurortas, kuriame vadovaujamasi šia Kneipo filosofija“, – tvirtina N.Dirginčienė.

 

Miestas, kuriame gera gyventi

 

Savivaldybės vadovė pabrėžia, kad Birštonas vystomas dviem kryptimis: kurortas – svečiams ir kurortas – gyventojams. „Mūsų strategijos prioritetu išskyrėme savivaldybės bendruomenės poreikių tenkinimą. Čia gyvenantys žmonės turi gerai jaustis. Tam skiriame didžiulį dėmesį. Atnaujiname Birštono pirminės sveikatos priežiūros centrą – visa tai žmonėms leidžia gyventi kokybiškiau“, – teigia N.Dirginčienė.

Miestiečiams, jaunoms šeimoms Birštone sukurta puiki infrastruktūra ir socialinės sąlygos: renovuota gimnazija ir modernus vaikų darželis, atnaujinti sporto bei kultūros centrai, atnaujintas sporto stadionas, kurorto širdyje esantis parkas. Birštone nemokamai pasportuoti gali bet kokio amžiaus žmonės: veikia sporto centras, atnaujintame parke įrengta treniruoklių, atnaujinti dviračių takai su poilsio zonomis.

Miesto vadovė teigia, kad savivaldybė visą energiją nukreipia investicijų pritraukimui į savo regioną ir naujų galimybių kartu su verslininkais steigti naujas darbo vietas paieškai. ,,Jauni birštoniečiai, baigę mokslus, įgiję patirties, grįžta į Birštoną ir kuria savo verslus, tarp jų – kavinės „Sušinė“, „Saulės terasa“, dviračių nuomos punktai, „Centro SPA“. Savivaldybės verslo paramos fondas skatina verslumą, skiria dotacijas verslą pradedantiems asmenims“, – džiaugiasi merė N.Dirginčienė.

Išskirtinių gyvenimo sąlygų sąrašą papildo svarbiausias pranašumas: Birštonas – kurortas, tad jo gyventojai kvėpuoja ypač švariu oru, gali vartoti mineralinį vandenį,  naudotis sveikatinimo, SPA paslaugomis, lankytis mineralinio vandens baseinuose, gydomojo purvo ir kitose procedūrose.

 

Ateities planuose – plėtra

 

Nors Birštonas gali pasigirti ne vienu sėkmingai įgyvendintu projektu, kurortas užmigti ant laurų neketina. Jau pradėtas statyti daugiafunkcis Birštono sporto ir laisvalaikio centras, gausiai papildysiantis mieste veikiančių pramogų sąrašą. Šių metų pabaigoje Birštone duris atvers naujas medicininės diagnostikos centras bei sveikos gyvensenos akademija „Vytautas Mineral SPA“.

Ateityje Birštonas turi ir kitų ambicingų planų: įrengti lynų kelią ir tiltą per Nemuną, apžvalgos bokštą, pradėti naujų SPA ir sanatorijų statybą, sutvarkyti ir rekreacijai bei turizmui pritaikyti istorinį Vytauto parką ir kairįjį Nemuno krantą, įrengti fontanus, plėsti dviračių takų tinklą, įgyvendinti laivininkystės ir aktyvaus laisvalaikio projektus, statyti ekonominės klasės daugiabučius, sudaryti kitas palankias sąlygas verslui.

,,Svarbiausia, kad šiame puikiame, Nemuno kilpų apjuostame, pušynais ir mineraliniu vandeniu alsuojančiame kurorte dirba darbštūs, kūrybingi, savo kraštą mylintys žmonės. Akivaizdu, kad be aiškios vizijos, be ilgalaikės strategijos, be darnaus komandinio darbo to nebūtume pasiekę“, – Birštono sėkmės formule dalijasi miesto merė N.Dirginčienė.

 

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...