2010 Gruodžio 18

Frakcijos

Beveik dešimtadalis Seimo – perbėgėliai

veidas.lt

Jau beveik dešimtadalis Seimo narių šią kadenciją perbėgo iš vienos frakcijos į kitą, net neskaičiuojant Tautos prisikėlimo frakcijos skyrybų ir persipavadinimų. Kai kurie parlamentarai persikrikštijo net ne po  kartą.

Štai Socialdemokratų partijos frakciją prieš porą savaičių papildė niekaip sau vietos Seime nerandantis vienintelis parlamente Naujosios sąjungos atstovas Valerijus Simulikas. Pusmetį paposėdžiavęs kaip Mišrios Seimo narių grupės narys, jis prisidėjo prie Tautos prisikėlimo frakcijos, šiai suskilus tapo “Vienos Lietuvos” nariu, paskui vėl grįžo, nuo ko Seime pradėjo – į Mišrią grupę ir iš jos pagaliau pasuko pas socialdemokratus.

Po frakcijas dar daugiau blaškosi Valdemaras Valkiūnas. Rinkimuose pats save išsikėlęs politikas karjerą Seime pradėjo nuo Liberalų ir centro sąjungos frakcijos. Tačiau po devynių mėnesių pradėjo klaidžioti po suskilusios Tautos prisikėlimo frakcijos vis naujai persivadinančias dalis: pabuvo Ąžuolo, Tautos prisikėlimo, “Vienos Lietuvos”, Krikščionių partijos frakcijose. Paskui V.Valkiūnas papildė Mišrios frakcijos narių grupės, o galiausiai grįžo atgal pas liberalcentristus. Tačiau šie susijungė su Tautos prisikėlimo frakcija, iš kurios V.Valkiūnas kartą jau buvo sprukęs.

“Idealizavau Seimą, maniau, kad čia žmonės mąsto pragmatiškiau ir racionaliau. Tad iš liberalcentristų nuėjau į tuometę Ąžuolo frakciją. Tačiau liberalcentristai pakvietė grįžti, susitarėme dėl sąlygų – kad jie padės man įgyvendinti kelias mano idėjas”, – pasakoja V.Valkiūnas. Politikas sako, kad frakcijos Seime kaip atomai, kaip molekulės – jungiasi, dalijasi. Tad kartais taip ir nutinka, kad pakeiti frakciją, o jos ima ir susijungia į vieną. O neturint Seime bendrapartiečių, rasti tinkamą frakciją didelio pasirinkimo, pasak V.Valkiūno, nėra.

Tačiau vadinamųjų migrantų skaičius įvairiose frakciojose labai nevienodas. Štai frakcijos, kadenciją pradėjusios Tautos prisikėlimo vardu, nariai skirstosi į skirtingas komandas: Asta Baukutė išbėgo į Mišrią grupę, Laimontas Dinius – į Liberalų sąjūdžio, Saulius Stoma – pas konservatorius.

Arminas Lydeka neapsisprendžia tarp liberalų: buvo pas liberalcentristus, paskui – Mišrioje grupėje, o dabar yra Liberalų sąjūdžio frakcijos narys. Kitas Seimo narys Žilvinas Šilgalis liberalcentristus iškeitė į Mišrią grupę, o Jonas Ramonas, metęs Tvarkos ir teisingumo frakciją, pasirinko krikščionis.

Praradimų patyrė ir Seimo senbuvių – Tėvynės sąjungos ir Socialdemokratų frakcijos: mat konservatorius Vidmantas Žiemelis išėjo pas krikščionis ir iš karto čia padarė karjerą, tapdamas frakcijos seniūnu, o Socialdemokratų frakcijos atstovas Andrius Šedžius papildė Mišrią grupę.

Stabiliausios Seime – Darbo ir Liberalų sąjūdžio frakcijos, ne tik neprararadusios nė vieno savo nario, bet ir sulaukusios pastiprinimo iš kitų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Galinis Galinis rašo:

    Patiko apie tuos perbėgėlius. Daugiausia jų surinko, atrodo, socdemai.Žiemelį reikia mesti iš seimo- kur tik vadovauja- bankrotas, o jam lieka milijonai. Tokia bankrotų politika, mat nukenčia tik eiliniai mažieji akcininkai.Lauksiu naujo ” Veido”. Gal pradėkite protinti rinkėjus, kad nesirinktų sau atstovų į tarybas ar seimą iš šoumenų arba žmonių be tėvynės. Na, sakančių kur yra geras maitinimas, ten ir tėvynė.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...