2014 Birželio 22

Bendravimas su paaugliu – meilės išraiškos įrankis

veidas.lt


Vaikų paauglystė – vienas didžiausių išbandymų tėvams. Kaip elgtis? Ką daryti? Atsakymų ieškokite
Lino Slušnio ir Daivos Šukytės knygoje „Dėmesio: paauglystė: tėvų knyga“, kurios ištrauką pateikiame.

Bendrauti su vaiku reiškia daug daugiau nei kalbėtis. Apsikabindami ir paliesdami leidžiame jam suprasti, kad jį mylime. Kuo dažniau tai darysime, tuo bus lengviau parodyti savo meilę. Ir nesukite galvos, jeigu paauglys sako, kad jis tai žino ir nereikia nuolatos kartoti. Aišku, nereikia to daryti viešose vietose, ten paauglys gali pasijausti nejaukiai, bet namuose tai tikrai gerai veikia. Ypač gerai, jeigu apsikabinsite kokio nors konflikto metu. Pasakykite, kad, nepaisydami jūsų nesutarimo, jūs vis tiek labai jį mylite. Taip sumažinsite įtampą.
Kai vaikai paauga, prisilietimo poreikis neišnyksta, tačiau keičiasi jo forma. Rankos uždėjimas ant peties, švelnus plaukų perbraukimas paguos paauglius daug labiau nei žodžiai. Fizinis švelnumas taip pat padeda sušvelninti įtampą po konflikto.
Kaip rasti bendrą kalbą? Kartais sunku suprasti tuos paauglius. Nupirkote naujas ausines, o jau, žiūrėk, po kelių dienų jų nebėra, bet yra kitos ausinės – draugo. Nelabai aišku, kuo jos skiriasi, bet džiaugiasi taip, tarsi auksą atradęs. Nesvarbu ir tai, jog tos ausinės yra pigesnės ir paprastesnės nei padovanotosios.
Egzistuoja unikali, tik paaugliams būdinga kultūra. Ją atspindi paaugliams skirti žurnalai, jų mėgstama muzika. Tėvams dažnai nelengva ją suprasti ir priimti. Tad apie ką nori kalbėtis paaugliai? Buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo keli šimtai vaikų ir paauglių.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 242014″ bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-24-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...