2013 Balandžio 04

Balandžio mėnesį kine – net septyniolika premjerų

veidas.lt


Antrasis žiemiško pavasario mėnuo sugrąžins į repertuarą etatines komercinio kino pramogas, skirtas įvairiausiam skoniui. Fantastinės idėjos, gausiai aplankytų filmų tęsiniai, vizualios ir efektingos fantazijos, veiksmo, detektyvų bei siaubo trileriai ir dar nešvankaus humoro parodijų komedija.

Vilniaus tarptautinio kino festivalio “Kino pavasaris” atgarsiai balandį nuskambės net penkiomis premjeromis iš įvairių programų, kai sostinės publikos įvertinti filmai mėgins savarankiškai siekti komercinių rezultatų ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose.
Intymiais pokalbiais pagrįsta ispaniška komedija “Pilnos rankos pistoletų” be didesnių sunkumų pardavė visas “Kino pavasario” salėse suplanuotas vietas ir sulaukė įvairiausių atsiliepimų. Nenuostabu, kad lengvai provokuojantis ir ironiškas filmas apie vyrus labiausiai sudomino moteris. Lietuviškoje statistikoje jau seniai užfiksuota, kad lankomumo vėjus labiausiai sukelia ir koreguoja moterų auditorija. Būtent moterys atsiveda vyrus į kiną, tad “Pilnos rankos pistoletų” atrodo idealus pasirinkimas komerciniam repertuarui.
Žmogumi orkestru pagrįstai vadinamas Quentinas Duplieux pribloškė keistu ir originaliu absurdiško juodojo humoro nuotykiu “Be ryšio”, kurio lankomumas festivalio aplinkoje didėjo pamažu, bet su daug žadančiu pagreičiu. Tačiau neįprastiems ir lengvai neišgliaudomiems filmams reikia daugiau laiko apšilimui, o didieji kino centrai nori greito rezultato ir mikliai išbraukia neefektyviai bilietus parduodančius kūrinius.
Daugiau pagrįstų vilčių nepasimesti tarp Holivudo studijų megabiudžetininkų turi talentingo amerikiečio Dereko Cianfrance’o trijų dalių kriminalinė drama “Niujorko šešėlyje”, kuri viena pirmųjų pardavė visus bilietus į tris “Kino pavasario” seansus. Akivaizdu, kad suveikė aktorių Ryano Goslingo ir Bradley Cooperio žvaigždiškumas, viliojantis į kiną jaunąją žiūrovų kartą (ir ypač merginas). Įdomu, kaip rimtų emocijų išbandymą ir stiprius aktorinius benefisus priims “Gangsterių medžiotojų” ir “Pagirių” gerbėjai.

Stilinga odė mąstančiam ir fantastika – nereikliam jaunimui
Jono Meko artimo bičiulio Harmony Korine’o dramos “Laukinės atostogos” laimėjimai Lietuvos kino teatruose tiesiogiai priklausys nuo platintojų pasirinktos viešinimo strategijos. JAV kino teatruose ir Europos šalyse vizualų, jaunatvišką gangsterinį filmą lydi sėkmė, bet tai reklamos strategų nuopelnas.
Venecijos kino festivalio pašventintas filmas – labai apgaulingas: jo gundantys ir erotiški plakatai žada lengvesnę neįpareigojančią pramogą, bet H.Korine’o sumanytas turinys užkabina daug rimčiau, prašosi įsiklausyti į sąmoningai kartojamas frazes, kapstosi giliau modernaus jaunimo svajonių kasdienybėje ir rizikuoja atbaidyti visai kitokio nuotykio laukiančius žiūrovus. Taip jau nutiko Estijoje, kur “Laukinės atostogos” startavo solidžiai, bet užpildę sales žmonės neištverdavo iki seanso pabaigos.
O masiniam skoniui pataikaujantys brangūs holivudiniai trileriai platinami ir parduodami gerokai paprasčiau, bet retai kada lieka atmintyje. Fantastinė nuotykių romantika “Sielonešė” gviešiasi tapti jau užgesusio vampyriško “Saulėlydžio” pakaitalu (dėl tos pačios rašytojos Stephenie Meyer). Įdomu ir tai, kad šiemet jau matėme vieną bandymą išsiplėsti į trilogiją ir prisivilioti “Saulėlydžio” gerbėjus, tačiau “Nemirtingųjų kronikoms” nepavyko įtikinti tęsinių reikalingumu ir nuostabiesiems padarams užteko parako vos trims savaitėms.
“Sielonešėje” dominuoja talentingoji airių aktorė Saoirse Ronan, kuri buvo nominuota “Oskarui” už tobulą pasirodymą “Atpirkime” ir jau bandė traukti žiūrovus pagrindiniu vaidmeniu “Hanoje”. Naujausiame mistiniame meilės trikampio trileryje jaunoji žvaigždutė turi dvigubą vaidmenį (žmogišką ir ateivišką), bet filmo veiksmas tikrai nenustebins fantastišku originalumu.
Iš tiesų “Sielonešės” ateitį nulems paauglių merginų ir moksleivių aktyvumas, o “Iksmenų” pradininko Bryano Singerio režisuota nuotykių fantazija “Džekas milžinų nugalėtojas” pirmiausia lauks berniukiškos ir kompiuterinių žaidimų mėgėjų auditorijos. Vizualių efektų ir trimatės animacijos piešinių tobulėjimą įrodinėjančiame atrakcione dalyvaujančio Ewano McGregoro gerbėjams nereikėtų tikėtis ypatingų aktorinių gudrybių – čia tiesiog atidirbinėjamas holivudinio saikingumo honoraras. Jei anksčiau iki soties prisižiūrėjote titaniškų mūšių su milžinais, tai nieko stebinamai naujo čia neišvysite.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-14-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...