2011 Balandžio 03

Premjeros

Balandį – net 19 kino premjerų

veidas.lt

Ilgesnis balandis išsitęs per penkis savaitgalius ir atskraidins bent 19 kino premjerų. Kine galės pramogauti maži ir dideli, trafaretinės komercijos ir festivalinių perliukų ieškotojai. Dauguma naujų filmų jau spėjo kur nors pasirodyti ir atvyksta į Lietuvą su skirtingiausių nuomonių bagažu.

Prieš Velykas ir po kiaušinių marginimo atrakcijų vaikus pamalonins dviejų lietuviškai įgarsintų animacinių nuotykių personažai ir vienas originaliai riaumojantis draugas iš miško. Sunkiausią užduotį gavo tautinio dubliažo išsigandęs ir 3D žaislais pasipuošęs “Meškiukas Jogis”, kuris mėgins sudominti šiek tiek vyresnius vaikus Justino Timberlake’o balsu ir žavia animacija. Legendinių dailininkų Josepho Barberos ir Williamo Hannos nupieštas meškinas mėgsta vogti parko poilsiautojų sumuštinius ir slapstosi nuo tvarką prižiūrinčio reindžerio.

Vaikiškas siužetas, kvailas humoras, palyginimai su “Alvinu ir burundukais” bei “G būriu” skatina prognozuoti, kad “Meškiukui Jogiui” užaugs trumpos kojos ir bus sudėtinga pabėgti nuo konkurentų. Didžiausią grėsmę kels Andriaus Rožicko įgarsintas Velykų atrakcionas “Op”, kuriame labai panašūs į burundukus ir jūrų kiaulytes animaciniai herojai moko gyvenimo dėsnių aktorių vaidinamus nuoširdžius nevykėlius ir klastingus blogiukus. Režisierius Timas Hillas pasižymėjo ypač neskoningu “Garfildu 2″, kurį išgelbėjo lietuviško dubliažo improvizacijos, ir kiek sėkmingiau grojusiu “Alvinu ir burundukais”, kurie susidraugavo su Lietuvos vaikais. Po mašinos ratais nukentėjęs kiškis linksmins tautą juokeliais ir ragins pirkti pliušinius žaislus Velykų proga.

Pirmąjį milijoną šiemet sušukavo miuziklas “Ilgo plauko istorija”, o ją garantuotai pasivys “Ledynmečio” režisieriaus Carloso Saldanhos braziliškų nuotykių fantazija “Rio” apie mėlynųjų papūgų pasimatymą Rio de Žaneire, meilės viliones, futbolą saulėtuose paplūdimiuose, pagrobimus, išsigelbėjimus, susitikimus su mokslininkais ir žaidimus su kitais džiunglių paukščiais. Galite neabejoti, kad būsite nustebinti stulbinančių vaizdų ir sambos ritmų, nes Brazilijoje gimęs C.Saldanha žino, kaip tikroviškai, spalvingai ir linksmai nupiešti savo tėvynę. Pridėkite 3D technologiją, ir skrydis virš Rio bus dar įspūdingesnis.

"Veido" archyvas

“RIO”: vaizdingas, lietuviškai dubliuotas, animacinis trimatis ir muzikinis nuotykis, kuriame “”Ledynmečio” režisierius linksmai piešia savo tėvynę Braziliją retos veislės mėlynųjų papūgų akimis

Uždarbiaujančių aktorių šou

Lietuviškame repertuare daugėja žmonų, ir platintojai nepastebi, kad išleidžia identiškus filmus su vienodais pavadinimais. “Savaitę be žmonų” keičia romantinė komedija “Suvaidink mano žmoną”, kurią atostogaudami Havajuose mikliai iškepė “Nebrendilų” duetas – režisierius Dennis Duganas ir aktorius Adamas Sandleris. Šis kadaise mėgavosi populiarumu tarp lietuvių, bet nesugebėdamas pasiūlyti nieko naujo ir kartodamas vienodai kvailas veido išraiškas nuriedėjo su pastaruoju filmu iki 11 tūkst. bilietų. Dabar etatinis komikas užaugo, nenaudoja senųjų triukų, apsimetinėja vedusiu vyru ir bando užkariauti ne tik paauglių auditorijos dėmesį. Naujausios komedijos akcijas laikinai kilstelės Jennifer Aniston žavesys ir reklaminiame plakate užslėpta konkurentė Nicole Kidman, kuriai amerikiečiai jau renka “auksines avietes”.

"Veido" archyvas

“Suvaidink mano žmoną”

Rimtais vaidmenimis pasikankinusi ir “Oskaro” vertą baletą sušokusi Natalie Portman mėgaujasi motinystės atostogomis. Prieš tai ji iki soties prisivaidino holivudinėje komercijoje. Prieš du mėnesius matėme visai pakenčiamą romantinę sekso komediją “Be įsipareigojimų” (ji surinko 29 tūkst. gerbėjų, t.y. 9 tūkst. daugiau nei “Juodoji gulbė”).

Dabar atėjo metas dar drąsesniam vaidmeniui ištvirkėliškoje prisirūkiusių riterių komedijoje “Jūsų nešvankybe”, kuri pradžiugins “Kietakiaušių” gerbėjus. Dėl nešvankių pokštų, kūniškų nuogybių, erotizuoto šėlsmo linksmo filmo auditorija bus griežtai ribojama, bet Jameso Franco ir Danny McBride’o mūšiai su burtininkais, drakonais ir minotaurais kaip tik turėtų labiausiai dominti paauglius. Jeigu pageidaujate pamatyti, kaip atrodytų ir ką veiktų išgėręs, įtraukęs dūmo, seksualiai ištvirkęs Robinas Hudas, tai šokite ant žirgo, ir pirmyn.

Demonai ir lėlės

Tikrais įvykiais pašventintas siaubo trileris apie tikėjimą ir prakeiksmą “Egzorcizmas” liūdnai išgarsėjo kaip vienas tų filmų, kurių premjerą Japonijoje platintojai nutarė nutraukti dėl šalį sugriovusio žemės drebėjimo ir cunamio. Italų kilmės kunigą ir profesionalų egzorcizmo ekspertą vaidinantis “Oskaro” premijos laureatas Anthony Hopkinsas akivaizdžiai atidirbinėja honorarą, bet savo pareigą atlieka profesionaliai ir įtaigiai gaudo blogų demonų sielas. 30 tūkst. bilietų pardavęs šiurpalas “Kambarys 1408″ įrodė, kad lietuviai pasitiki švedo Mikaelio Hafstromo gebėjimais gąsdinti. Jis net neapsimetinėja ir nesivaiko klasikinio “Egzorcizmo” siaubų, o daro velniškai kokybišką pramogą, bet ją ramiai pamiršite po dienos ar dviejų.

Festivalių palikimas

2010 m. Kanų festivalį uždariusi populiaraus romano “Tėve mūsų, kuris esi medyje” ekranizacija šiemet tapo lankomiausia moterų kino festivalyje “Šeršėliafam”. Vertingo filmo visai šeimai nepamatę žiūrovai gali saugiai pasikliauti gerais atsiliepimais ir pasimėgauti ne tik Charlotte Gainsbourg vaidyba, bet ir jai šauniai talkinančių mergaičių pasirodymais. Australijos prerijų vaizdai ir svarbiu personažu virtęs medis žada atokvėpį nuo komercijos.

Kitas filmas, komiška drama “Vaikams viskas gerai”, nuo pat 2010 m. pradžios keliavo per svarbiausius festivalius ir finišo tiesiojoje rankiojosi prestižinius prizus (trys “Auksiniai gaubliai”) bei nominacijas (pretendavo į keturis “Oskarus”). Režisierės Lisos Cholodenko asmenine patirtimi paremtas filmas dovanoja fantastišką Annette Bening ir Julianne Moore vaidybą, provokuojančią istoriją apie šiuolaikinę šeimą ir daug geros muzikos. “Kino pavasaryje” jis įsisuko lėčiau nei kiti, bet užsitarnavo Vilniaus publikos simpatijas. Įdomu, kaip homoseksualių moterų, dviejų vaikų ir jų tėčio iš spermos banko nuotykius įvertins komercinio repertuaro žiūrovai?

"Veido" archyvas

“VAIKAMS VISKAS GERAI”: Komiška drama vilioja provokuojančia istorija apie šiuolaikinę šeimą. Šis filmas padės nustatyti homofobiškumo lygį mūsų šalyje

Intelektualesnių veiksmo trilerių gerbėjams vertėtų nepraleisti solidaus fantastinio trilerio “Išeities kodas”, jį režisavo 2010 m. “Kino pavasario” publikai įsiminusio filmo “Mėnulis” autorius Duncanas Jonesas. Kovo pradžioje vykusio ir minias kino gerbėjų suviliojusio festivalio “South by Southwest” atidarymo filmas protingai ir intriguojamai suplaka “Deja Vu”, “Pradžios”, “Greičio” ir “Švilpiko dienos” idėjas.

Paragavęs meilės ir kitų narkotikų Jake’as Gyllenhaalas persirengia JAV armijos kareiviu, kuriam mokslinis eksperimentas leidžia transportuotis į kito žmogaus paskutines aštuonias gyvenimo minutes. Taip jis gali atsukti laiką ir atsidurti jau žuvusio asmens kūne, norėdamas susirinkti daugiau informacijos apie neišvengiamą traukinio sprogimą Čikagos centre, iš įkalčių nustatyti teroristų asmenybes ir galbūt nutraukti tobulai suplanuotą nusikaltimą. 35 mln. JAV dolerių biudžeto trileris privers galvoti, svarstyti variantus ir tikriausiai taps įdomiausiu balandžio mėnesio filmu, kurio rodymo trukmę koreguos palankūs atsiliepimai ir rekomendacijos.

"Veido" archyvas

“IŠEITIES KODAS’: D.Jonesas savo filme supina fantastikos, terorizmo, romantikos, mistikos ir siaubo idėjas

Na, o “popkorninis” veiksmo trileris “Mano numeris ketvirtas” labiau skirtas paaugliams, nes sumaišo šios amžiaus grupės atstovams įdomiausių filmų žanrus į persūdytą kokteilį. Berniukus trauks superherojiški sugebėjimai, iksmeniškos transformacijos, kompiuteriniai veiksmo nuotykiai, fantazijos apie žmogaus pavidalo ateivius, apokaliptinis mūšis ir Michaelo Bay’aus prodiusuoti vaizdo efektai. O “Saulėlydžio” laukiančioms mergaitėms režisierius įleis vampyrų ir dailiai nulietą seksualų aktorių, kuris kada nors išaugs į žvaigždes.

Visko per daug ir nulis prasmės. Chaotiškas filmas turės savo auditoriją, bet stipresni konkurentai su geidžiamais veidais neleis jam ilgai užsilaikyti didesnėse salėse.

Nereikalingi tęsiniai

Balandį nemažai žiūrovų turėtų surinkti ir du niekam nereikalingi, nustekentas idėjas parduodantys tęstiniai kino serialai. Elitinis siaubo trilerių meistras ir Fredžio Kriugerio tėtušis Wesas Cravenas atgaivins seniai pamiršto “Klyksmo” personažus ir po kauke pasislėpusį žudiką, o greičio ir nelegalių lenktynių gerbėjai spaus pedalą su atsibodusiais “Greitais ir įsiutusiais”. Abiejų monstrų prodiuseriai kaip įmanydami slepia siužeto intrigas, nors visiems seniai aišku, kad nieko originalaus laukti neverta.

"Veido" archyvas

“Greiti ir įsiutę 5″

Balandžio 8 d.

 • “Justin Bieber: niekada nesakyk niekada”
 • “Mano numeris ketvirtas”
 • “Meškiukas Jogis”
 • “Išeities kodas”
 • “Devintojo legiono erelis”

Balandžio 15 d.

 • “Jūsų nešvankybe”
 • “Vanduo drambliams”
 • “Klyksmas 4″
 • “Kambario draugė”

Balandžio 22 d.

 • “Rio”
 • “Raudonkepuraitė”
 • “Prancūziška apgaulė”

Balandžio 29 d.

 • “Greiti ir įsiutę 5″
 • “Vaikams viskas gerai”
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...