2010 Gegužės 25

Laisvalaikis

Baidarių nuomos verslas krizei atsparus

veidas.lt

Vandens sporto mėgėjams neverta tikėtis, kad šiemet pavyks baidares išsinuomoti pigiau nei pernai. Paaiškėjo, kad šiuo metu dvivietė baidarė vienai darbo dienai, kaip ir pernai, siūloma už 40–50 Lt, o už visą savaitgalį teks pakloti apie 120–140 Lt.

“Dabar pasiūla atitinka paklausą”, – kainų stabilumo priežastis aiškina Baidarių bazės savininkas Rimantas Rūkas. Tiesa, atidžiai pastudijavus visas paslaugų kainas, šiek tiek galima sutaupyti – mat ne visi verslininkai ima mokestį už baidarių pristatymą į maršruto pradžią, kiti nemokamai siūlo gelbėjimosi liemenes.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu šalyje veikia 36 įmonės, užsiimančios sportinio inventoriaus nuoma. Visus metus plaukimą Žemaitijos upėmis organizuojantys verslininkai sako, kad šiemet baidarių sezonas prasidėjo tik kovo pabaigoje, kai ištirpo ledas. Ekstremalių pojūčių mėgėjai, kurių yra apie 200, plaukia, kai vanduo būna pakilęs aukščiausiai. Šiemet aukštas vandens lygis išsilaikė tris savaites.

Sušilus orams verslininkai pastebi, kad miestiečiai vis dar vangiai išsiruošia iš namų kelioms dienoms, užtat vienos dienos iškylautojų atsiranda vis daugiau. “Pavyzdžiui, praėjusį savaitgalį plaukė 50 žmonių”, – džiaugiasi R.Rūkas. O Žemaitijoje esančio Baidarių centro vadovė Milita Valčiukienė pastebi, kad kol kas aktyviausi mokiniai: būna, kad plaukia net šimto žmonių grupės.

Tuo tarpu ilgesnės kaip trijų dienų kelionės baidarėmis tarp lietuvių nepopuliarios. “Savaitei baidares dažniau nuomojasi tik lenkai”, – teigia www.baidares.com savininkė Danutė Grigienė.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...