2016 Vasario 05

Verslo šešėliai

Austriška “Lukoil” maskuotė?

veidas.lt

BFL / A.Ufarto nuotr.

“Lukoil” pranešė, kad netikėtai greitai surado savo degalinių tinklo Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje pirkėją. 230 degalinių įsigis paslaptinga įmonė iš Austrijos “AMIC Energy Management GmbH”. Anksčiau ji įsigijo “Lukoil” tinklą Ukrainoje, kurioje dėl Rusijos agresijos tapo sunku veikti rusų kapitalui. Pasak Ukrainos žiniasklaidos, austrai labai jau atsiduoda tuo pačiu “Lukoil”.

“Glavkom” svetainė dar pernai birželį atliko “AMIC Energy Management GmbH” (toliau AMIC) tyrimą. Oficialiai teigiama, kad tai investicinė kompanija, įkurta labai neseniai – tik 2013 m. rugsėjo 12 d. Jos vadovas Günteris Maieris. Pasak “Glavkom”, 2015 m. vasarą joje dirbo tik vienas žmogus, o 100 proc. “AMIC Energy Management GmbH” priklausė “AMIC Energy Holding GmbH”. Pastaroji buvo įkurta 2013 m. rugpjūčio 20 d. Įstatinis kapitalas įmonės, kuri sumokėjo 300 mln. dolerių už “Lukoil” tinklą Ukrainoje, buvo 35 tūkst. eurų.

Įstatinis kapitalas įmonės, kuri sumokėjo 300 mln. dolerių už “Lukoil” tinklą Ukrainoje, yra 35 tūkst. eurų.

G.Maieris savo “Linkedin” puslapyje teigia, kad anksčiau dirbo austrijos OMV kompanijoje. Pasak Rusijos žiniasklaidos, 2007 m. “Lukoil” nesėkmingai bandė perimti OMV. 2013 m. birželį “Lukoil” ir “OMV Refining & Marketing GmbH” susitarė, kad viena iš “Lukoil” įmonių perims OMV tepalų gamyklą. AMIC stebėtojų tarybos pirmininkas Wolfgangas Ruttenstorferis taip pat dirbo OMV.

Dar 2014-ųjų vasarą jis buvo vienas iš “Lukoil” Čekijoje vadovų.

Ukrainos tinklui buvo paskirtas Robertas Piotras Nowekas, kuris ne kartą neigė savo sąsajas su “Luikol”. Jo teigimu, tai konkurentų išmislas. Tačiau pats R.P.Nowekas, pasak “Forbes. Ukraina”, 7 metus dirbo “Lukoil” Vidurio ir Rytų Europoje bei Beneliukso šalyse. Dar 2014-ųjų vasarą jis buvo vienas iš “Lukoil” Čekijoje vadovų.

“Glavkom” teigimu, kiekvieno AMIC atstovo biografijoje galima surasti “rusišką pėdsaką”. Be to, pavyzdžiui “AMIC-Ukraina” buvo užregistruota tuo pačiu adresu, kur veikė “Lukoil-Ukraina”. Ukrainiečių leidinys taip pat atkreipė dėmesį, kad nepavyko rasti jokių darbo pasiūlymų “AMIC-Ukraina”, o tai reiškė, kad naujieji savininkai nesiruošė nieko keisti, kas būna labai retai po įmonės įsigijimo.

Visą originalų straipsnį rasite čia

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Nepykit Nepykit rašo:

    Kiekvienam savo….?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...