2012 Birželio 27

Augustinas Rakauskas – talentingas verslininkas su šventiko pašaukimu

veidas.lt

Šiais metais A.Rakauskas ir jo šeima pakilo į ketvirtąją turtingiausiųjų sąrašo poziciją. Pažvelkime, kas iš tikrųjų yra šis filosofuojantis verslininkas, kaip jam pavyko uždirbti šiuos turtus ir kaip jie yra naudojami.

66-erių Augustinas Rakauskas šių metų turtingiausių lietuvių trisdešimtuke nebe penktoje, kaip pernai, o ketvirtoje vietoje. Šiuo metu Rakauskų šeimos turtas siekia apie 770 mln. Lt.

Tiesą sakant, kauniečio talentas verslui yra akivaizdus – šis verslininkas, kartu su partneriais įkūrė ir išvystė Baltijos šalyse didžiausią prekybos statybinėmis medžiagomis, buities ir ūkio prekėmis tinklą „Senukai“, kuriam jau beveik dešimt metų sėkmingai vadovauja jo sūnus Artūras.

Pats Augustinas Rakauskas dabar yra investicijų grupės RAZ vadovas ir kontroliuojantis akcininkas – ši grupė investuoja į nekilnojamą turtą, atsinaujinančią energetiką, finansinio tarpininkavimo verslą, žiniasklaidą, viešbučių verslą Baltijos šalyse ir Baltarusijoje. Šiai kompanijai priklauso trys prekybos centrai Lietuvoje: „Banginis“ ir „Mega“ Kaune, „Banginis“ Vilniuje bei vienas centras Latvijoje – Rygoje esantis „Domina“.

Verslininkas taip pat investuoja į viešbučių ir turizmo verslą, tarkime praėjusių metų gruodį Turkijoje, netoli Alanijos atidarytas prabangus viešbutis „Villa Augusto“, o šiais metais Prienų rajone, Vaizgakiemio kaime duris atvėrė 160 hektarų ploto Visuomenės harmonizavimo parkas. A.Rakauskas taip pat yra ir UAB „Žinių radijas“ valdybos pirmininku.

Šių metų pradžioje A.Rakauskas išrinktas Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos tarybos pirmininku, šiose pareigose jis pakeitė įmonės „Actas“ valdybos pirmininką Aloyzą Ulbį. Be to, pono Augustino iniciatyva, jam priklausančiame Visuomenės harmonizavimo parke šių metų kovą buvo suorganizuotas Baltijos šalių premjerų susitikimas dėl Visagino atominės elektrinės.

Visi šie faktai byloja, kad A.Rakauskas pasižymi neįprastu aktyvumu, jis niekada nenustygsta vietoje, jo galva nuolat pilna skirtingų minčių, jis amžinai ieško vis naujų idėjų verslams, o kartu ir visuomeniniams projektams. Todėl įdomu, kas varo šį žmogų į priekį, kaip gimė „Senukai“, šiandien virtę didžiuliu verslo dariniu bei kokie jo planai ateičiai?

Deja, verslininko praeitį dengia paslapties šydas, o dalis jo visuomeninės veiklos daug kam kelia šypseną. Apie kontroversišką A.Rakausko asmenybę byloja ir faktas, kad nemažai jį pažįstančių žmonių atsisakė kalbėti su „Veidu“, o kiti pašnekovai prašė jokias būdais neminėti pavardžių. Tuo tarpu pats A.Rakauskas nebuvo linkęs bendrauti su žiniasklaida – su „Veidu“ kalbėti jis atsisakė.

Verslo pradžia su druskos krislu

Viešuose šaltiniuose informacijos apie A.Rakausko vaikystę ir jaunystę yra labai mažai – nedidelės nuotrupos, iš kurių sudėtinga susidaryti vaizdą, koks šis verslininkas buvo jaunas. „Mano mama šešerius metus gyveno be dokumentų, slapstėsi, keitė gyvenamąsias vietas, viena augino keturis vaikus, nes didžioji dalis giminės buvo išvežta į Sibirą, o tėvas – nušautas ir į aikštę išvilktas“, – tik tiek pats yra pasakojęs A.Rakauskas.

Visgi kai kurie pavardžių nenorėję skelbti „Veido“ pašnekovai primena, kodėl A.Rakauskas vengia pasakoti apie savo jaunystę, – esą jis turėjęs problemų su tuometine teisėsauga. Pasak kai kurių šaltinių, A.Rakauskui vidurinę mokyklą teko baigti Pravieniškių kolonijoje, be to, jam nepavyko užbaigti dvylikos klasių.

Nepaisant to, Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, trys partneriai – Mečislovas Rondomanskas, Vytautas Švirinas ir A.Rakauskas kartu pradėjo savo verslą. Pasak panašiu metu verslininkauti pradėjusių amžininkų, apie 1992-uosius, pačiame blokados įkarštyje, kai dauguma kasdienio vartojimo prekių buvo perkama už talonus, trijulė ėmėsi prekybos druska, kurią pirko Ukrainoje ir gabeno į Lietuvą. Tiesa, dauguma to laikmečio „kapitalistų“ į tokį verslą žiūrėjo iš aukšto – juk „rimti“ verslininkai tuo metu į Lietuvą vežė spiritą bei cigaretes.

Aptariamieji verslininkai, skirtingai nei kiti, pirmųjų uždirbtų pinigų neišsidalino, bet iš karto investavo į tolesnį verslą. Tuo metu rytinėse Lietuvos kaimynėse siautė infliacija, tačiau Rusijos ir Ukrainos sunkioji pramonė vis dar veikė pilnu pajėgumu – taip iš druskos uždirbti pinigai buvo investuojami į statybinių medžiagų, chemijos ir metalų importą.

Kai šios prekės pradėjo kauptis sandėliuose, 1993-iaisiais Jonavos gatvėje Kaune atsidarė pirmoji „Senukų“ parduotuvė. Po metų įmonė ėmėsi didmeninės prekybos, pradėjo vystyti transporto veiklą, 1997-aisiais pradėtas kurti mažmeninės prekybos tinklas Lietuvoje, o dar po ketverių metų atidarytas pirmasis „Senukų“ prekybos centras Kaune – beje, anksčiau nei pirmasis „Maxima“ prekybos centras.

Svarbu paminėti, kad dauguma „Veido“ kalbintų pašnekovų akcentavo tai, kad šie verslininkai nuo pat pradžių stengėsi kurti kuo skaidresnę įmonę – mokėti visus mokesčius, tvarkingai vesti buhalteriją – toks požiūris nebuvo dažnas tarp tuometinių verslininkų.

Deja, 2001 m. du iš trijų įmonių asociacijos „Senukai“ akcininkai – V.Švirinas ir M.Rondomanskas – pardavė visas jiems priklausiusias bendrovės akcijas. Jos buvo parduotos stambiausiam akcininkui A.Rakauskui, iki tol valdžiusiam 43 proc. „Senukų“ įstatinio kapitalo. Kokiu būdu A.Rakauskui pavyko įkalbinti partnerius parduoti akcijas – neaišku, tačiau daug byloja faktas, kad buvę akcininkai V.Švirinas ir prof. M.Rondomanskas griežtai atsisako kalbėti apie šiuos įvykius. Šešėlį sandoriui meta ir aplinkybė, kad 2005-aisiais dalį pinigų už akcijas buvę partneriai iš A.Rakausko išsiieškojo teismo keliu.

Kita vertus, verslo pradžia bei pasirinkti partneriai rodo, kad A.Rakauskas turi neeilinių derybinių sugebėjimų ir savitą požiūrį į verslą. Juk jei teisingi faktai apie jo išsilavinimą ir teistumą, šis žmogus turėjo mokėti sudaryti tikrai gerą įspūdį, kad universitetinį išsilavinimą turintys žmonės be baimių imtųsi bendro verslo su juo. Ypač žinant, kad tais laikais Lietuvoje didžiulę įtaka turėjo organizuotos nusikaltėlių gaujos, o sąžiningi verslininkai nuolatos rizikavo susidėti su apsukriais apgavikais.

Verslininkų dinastijos pradininkas

„Augustinas labai ryški asmenybė, pasižyminti orginaliu mąstymu, savitu pasaulio suvokimu, vertybių sistema, begaliniu darbštumu, aistra idėjoms, nuolatiniu siekiu jungti žmones“, – taip verslininką apibūdina Alvydas Žabolis, kompanijos „Zabolis Partners“ direktorius. Ko gero, sunku būtų tikėtis kitokio apibūdinimo iš jau keturiolika metų kartu su A.Rakausku dirbančio verslo partnerio.

Gerų žodžių ponui Augustinui negaili ir kiti verslininkai – beveik vienbalsiai iškeldami A.Rakausko sugebėjimus vystyti esamus ir kurti naujus verslus. Vienas stambiausių Kauno verslininkų Tautvydas Barštys vertina A.Rakausko principingumą ir savo krypties laikymąsi. Kad šis verslininkas turi tvirtą charakterį ir žino, kaip daromas verslas, įrodo ir tai, kad Rakauskų šeima išlaikė verslo kontrolę net ir po to, kai 2003-iaisiais „Senukų prekybos centras“ ir Suomijos korporacijos KESKO padalinys „Rautakesko OY“ sudarė strateginės partnerystės sutartį, pagal kurią pastaroji įsigijo balso teisę suteikiantį akcijų paketą.

Pramoninkų konfederacijos vykdomosios direkcijos generalinis direktorius dr. Gediminas Rainys išskiria A.Rakausko visuomeniškumą ir nenorą apsiriboti siauru savo verslo interesu. Kaip pavyzdį, G.Rainys pateikia A.Rakausko iniciatyvą sudaryti šešias verslą atstovaujančias organizacijas su pagrindinėmis politinėmis partijomis suvienijantį nacionalinį susitarimą.

Svarbu ir tai kad A.Rakauskas siekia, kad jo verslas taptų šeimos verslu. „Augustinas ilgą laiką įvedinėjo sūnų į verslą ir jam tas labai gerai pavyko“, – pažymi kaunietis verslininkas K.Pūkas, kelių radijo ir televizijos kanalų savininkas. Jam antrina ir A.Žabolis teigdamas, kad „Augustinas yra vienas iš nedaugelio Lietuvos verslininkų, sėkmingai perdavusių sukurtą verslą savo vaikams.“ Kita vertus, Artūro Rakausko vadovavimo sugebėjimais abejoja „Veido“ kalbinti buvę „Senukų“ darbuotojai, teigę, kad sūnaus vadovavimo metodai dažnai virsta tiesioginiu pavaldinių išnaudojimu bei žeminimu.

„Tiesą sakant, A.Rakausko reiklumas sau ir kitiems yra tapęs legenda ir nepalieka jokio kompromiso vidutinėms pastangoms ar idėjoms“, – priduria A.Žabolis. Kita vertus, perdėtas reiklumas peržengęs tam tikras ribas, virsta darbuotojų išnaudojimu. Vienas pavardės nenorėjęs atskleisti „Senukų“ įmonių grupės darbuotojas vidinę organizacijos kultūrą bei požiūrį į darbuotojus palygino su aviliu, kuriame žuvus vienai bitei spiečius didelio nuostolio nepajunta, todėl jos ir nevertina.

Pragmatiškasis Kauno geradaris

Negalima nuneigti teigiamo, nors ir apgalvoto, A.Rakausko įnašo Kauno miestui. Vystydamas daugumą savo didžiųjų projektų, verslininkas visada prisidėdavo prie šalia esančios infrastruktūros – nauda ir verslui, ir miestui. Tarkime, šalia „Megos“ prekybos centro, virš magistralės Kaunas – Vilnius buvo pastatytas naujas keturių eismo juostų viadukas, sujungęs Vytėnų gyvenvietę su Šilainių gyvenamuoju rajonu – visi darbai kainavo apie 14 mln. litų. Tuo tarpu statant „Banginio“ prekybos centrą Kaune, už 2,5 mln. litų modernizuotos šalia esančios sankryžos.

„Su A.Rakausku bendrauti išties nepaprasta, bet ir įdomu tuo pačiu. Manau, kad jo pozicija darybose dėl Kauno arenos statybų padėjo gerokai sumažinti jos kainą“, – pažymi Andrius Kupčinskas, Kauno miesto meras. Pasak pašnekovo, 2007-ųjų pavasarį areną statyti parinkta prancūzų bendrovė „Bouygues Batiment International“ pateikė projektą, kurio kaina sudarė beveik pusę milijardo litų. Tuo metu A.Rakauskas pateikė savo pasiūlymą – statyti areną prie „Megos“ prekybos centro, kurį kainuotų apie 200 mln. litų, be to, pusę sumos jis planavo padengti savo lėšomis. Tai tapo akstinu pradėti derybas dėl arenos statybų galutinės kainos, kuri galiausiai nukrito iki 170 mln. lt.

A.Rakauskas ir toliau nenustygsta vietoje. Vasarį „Senukų“ įmonių asociacija pateikė planus Kauno rajone statyti 80 hektarų ploto gyvenvietę, kurioje kurtųsi šios įmonių asociacijos darbuotojai su šeimomis. Tuo tarpu gegužę pradėti pilti pamatai pirmajai biokuro katilinei Kaune.

Ezoteriškas visuomenės harmonizuotojas

Daugelis su A.Rakausku susidūrusių žmonių pažymi jo filosofinį, dažnai net ezoterišką požiūrį į verslą ir gyvenimą. Tas pastebima net ir „Senukų“ logotipe, kuriame pamatysime po tris S ir X raides bei tris aštuonetus – pasak pačio A.Rakausko, čia užfiksuoti „aštuoni vertybiniai faktoriai, sujungiantys dangiškus ir žemiškus dalykus į amžinojo judėjimo ratą.“

Norėdamas aiškiau išdėstyti savo pažiūras, 2002-aisiais A.Rakauskas išleido savo paties parašytą knygutę „Verslumo dvasia“, kurioje metaforomis kalbama apie ne tik apie verslą, bet ir dėsningumus, kuriuos verslininkas pastebėjo per savo gyvenimą. Visos mintys knygoje pateiktos su iš įvairių religijų pasiskolintais elementais – todėl skaitant ją susidaro dvilypis įspūdis. Tiesa, kai kurie „Veido“ kalbinti verslininkai pastebėjo, kad daugumą knygoje išdėstytų minčių galima rasti tiek filosofijos vadovėliuose, tiek verslumo skatinimo knygose.

Šis A.Rakausko kiek perdėtas mesianizmas pereina ir į jo verslą – pasak „Veido“ pašnekovų, aukštesni „Senukų“ prekybos tinklo Kaune vadovai vieną kartą per savaitę renkasi į filosofijos paskaitas, kurias veda pats A.Rakauskas. Ko gero, panašus motyvas pastūmėjo verslininką įsigyti ir „Žinių radiją“, kuriame rengiama laida „Verslumo dvasia“ – joje radijo stoties savininkas milijonierius kiekvieną penktadienį skleidžia savo „evangeliją“. Šis A.Rakausko noras skleisti savo mintis tapo priežastimi, kodėl radijo direktoriaus pareigas prieš kelis metus paliko Vaidotas Žukas.

Visgi ir šioje sferoje A.Rakauskas išlieka tikru verslininku – dauguma kalbintų su juo susidūrusių verslu užsiimančių žmonių pasakojo, kad ponui Augustinui paaiškinus, kad ezoterinė filosofija nedomina – jis savo minčių nebeperša ir kalba racionalia verslo kalba. O kaip rodo jo turtas bei pasiekimai, šią kalbą jis išmano beveik tobulai.

 

 

 

Įkirta

A.Rakauskas turi žmoną Dalę (ji – „Senukų“ labdaros ir paramos fondo prezidentė) bei du vaikus – Artūrą (g. 1972 m., UAB „Senukų prekybos centras“ direktorius) bei Agnietę (g.1989).

 

A.Rakausko MINTYS

Apie gyvenimo tikslą

„Gyvenimo tikslas – ne turtus turėti. Tikslas – išmokti juos materializuoti, remiantis išminties, teisingumo, tikėjimo ir meilės vienybės harmonija.“ („Verslumo dvasia“)

Apie verslą

„Kiekvienas žmogus, kol jis dar vaikšto žemėje, yra verslininkas, nes čia, žemėje, vyksta jo tobulėjimo verslas.“ („Verslumo dvasia“)

Apie polinkį į filosofiją

„Mano mintys kilo iš kančios ir nevilties, kai pastebėjau, kaip daugelis painioja vertybes, neįžvelgia ir net nesistengia įžvelgti gilesnės egzistencijos prasmės.“ (Balsas.lt)

Apie akcijų pardavimą suomių koncernui „Kesko“

„Sudaryta strateginė partnerystė yra akivaizdus „Senukų“ ir Rakauskų šeimos sėkmingo darbo rezultatų pripažinimas, liudijantis „Senukų“ grupės strategijos ir vadovavimo nuostatų sėkmę.“ (Delfi.lt)

Apie verslo ir politikų etiką

„Lietuvos verslo etika yra Lietuvos politikų etikos padarinys. Tas padarinys nesiskiria nuo politikų mentaliteto. Tai vienas mūsų valstybės organizmas su dviem rankomis, turinčiomis po penkis pirštus, kurie linksta tik į save.“ (Balsas.lt)

Apie „Žinių radijo“ įsigijimą

„Įsigijau „Žinių radiją“, nes tikiuosi nors vieną tvirtesnį ramstį sukurti, nes nusibodo laukti ir nuolat bijoti, kad sugrius šie mėšlo ir molio pamatai, sugriaudami ne tik mano kuriamo verslo pastatus, bet ir visus valstybės pamatus.“ (Balsas.lt)

Apie religijas

„Reikia suprasti, kad visos religijos tarnauja ne mistiniam Dievui su barzda, žiūrinčiam iš debesų, o pačiam Dievo Kūnui, kurį mes visi sudarome. Religijos tarnauja visiems žmonėms, kad jie tarpusavyje gerai sugyventų, būtų jautrūs vienas kitam, kad vienas kitą mylėtų, vienas kitam padėtų…“ (XXI amžius)

Iš kalėdinio sveikinimo

„Viešpatie, padėk mums, būnant vieningame vienyje, susijungti su dieviškos išminties, teisingumo, tikėjimo ir meilės dvasia.“ („Žinių radijas“)

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (29)

 1. žmogus žmogus rašo:

  tokie verslininkai iš visų lietuvių prakaito lobsta ir šventuolius vaidina

 2. aš rašo:

  sutinku

 3. šiandien šiandien rašo:

  paklausiau jo verslumo dvasios laidos su mirtininko balsu vedančiąją
  neįdomu jo marazmų klausytis, visiškai…

 4. Liuska Liuska rašo:

  Ne nuo druskos pradėjo su sąžinės aureole maudyt kolegas ir partnerius. Aukštu pilotažu šioje srityje pasižymintis individas. Moka pasirinkti auką, sudomina partneryste ir naudoja hidros metodą.
  Kas valdo dabar “senukus”? taigi sūnus?-argi?
  Daug ko trūksta straipsnyje

 5. romas romas rašo:

  cia juk zmogus,kuris sedejes uz banditizma ir vagystes

 6. romas romas rašo:

  stas banditas dar sulaus atpildo

 7. VYTAS VYTAS rašo:

  AUGUSTINAI PAKLAUSIAU PASISAKIMO ,ZINIU RADIJOJE NAUDOJETE ZODI LIAUDIS,TARYBINIS PALIKIMAS,PATARIU SUPRASTI.JUS PAZEIDZIATE KONSTITUCIJA.TAUTA ARBA JAU LIETUVOS GYVENTOJAI

 8. inkognito inkognito rašo:

  Niekaip negaliu suprasti mūsų lietuvaičių pavydo ir bjaurasties, chamizmo ir t.t. Ne veltui labai daug blogų atsiliepimų apie piliečius iš Lietuvos Europoje ir kt.
  Ar nereikėtų žiūrėti į priekį, ne knistis po žmogaus praeitį, koks jis ten buvo ar nebuvo, man asmeniškai visai tai neįdomu. Svarbiausia žiūrėkim į žmogaus nuveiktus darbus ir nepavydėkime. Prisiminkime, kuo daugiau žmonių turtingų bus Lietuvoje, tuo mums patiems bus geriau gyventi. 770 mln. apyvarta per metus tai labai smulki verslo žuvelė. Tai tik milijonierius. JAV mes turime multijardierius… Įdomu, ką pasakytų mūsų pavyduoliai cha, cha, cha, tikriausiai sprogtų kaip balionai.
  Ponas, Augustinai Rakauskai, sveikatos ir stiprybės Jums. Darykite ką darote ir taip toliau siekite savo nematerialių tikslų.
  Pinigai suteikia žmogui laisvę ir galimybes, o tobulinti reikia sielą, tai ką nusinešime anapilin, o visi materialūs dalykai – jie tokie nereikšmingi. Nes liga nesirenka žmogaus, koks jis turtingas ar ne. Ji tiesiog ateina ir padaro savo. Kas nebuvo sunkios ligos prikaustytas prie lovos, tas niekada to nesupras. Tai jausmas kurį jauti ir nieko negali pakeisti…..

 9. dirbau kažkada Senukuose dirbau kažkada Senukuose rašo:

  po 250 valandų per mėnesį dirbdavom, o viena mėnesį netgi 300 valandų teko išdirbti ir pamenu vieną syki Rakausko sūneliui pasakiau, kad pervargstam darbe – tai tas tik pasijuokė iš manęs :)

 10. liuska liuska rašo:

  Šiame gyvenime reikšminga viskas ir praeities bjaurastis ir chamizmas
  ir dabartis. Pavydo čia painioti nereikia, neprieko, tokios padėties nenorėčiau. Nematerialių tikslų??? :D DD
  … inkognito?
  Kaip matyt tolerancija arba p… ..

 11. abdula abdula rašo:

  AUGUSTINAI TAVO FIRMOJE BARDAKAS išdirbę 11 metų gauna tik minimumą JAU VALGAU NIEKO LINKIU TAU LENGVAI NUMIRTI

 12. slykstu slykstu rašo:

  is vergu prakaito susikrove turtus.

 13. adrijas adrijas rašo:

  labai geri zmones Augustinas Dale labai labai geri nuosirdus suprantantys sveikatos jiems

 14. Robertas Robertas rašo:

  Mano nuomone Rakauskai, tai gerai užsislėpę vagys. Net savo naujajame administraciniame pastate Islandijos pr. sėdi ant svetimų unitazų.

 15. rn rn rašo:

  o kur Asta ir Pijus?

 16. vija vija rašo:

  ačiū,kad yra senukų prekybos centras:sukurtos darbo vietos,tiekiamos prekės.O konkurentai, tinginiai,žemo išprusimo žmonės visada ras negatyvių minčių ir bus nepatenkinti.Kad ir be kelnių liksi -visiems neįtiksi,-toks posakis ir toks gyvenimas.Vergais jaučiasi tie,kurie neišmano darbo,neturi gyvenimo tikslo,turi nesveiką pavydo jausmą,polinkį tyčiotis,pilni puikybės,gobšumo,bjaurių ydų ir įpročių.Visos blusos kėsinasi į didesnius už save,bet tapti didesniais nelemta,ne jų jėgoms ir protui.Pasikandžioja ir viskas.

 17. Saulius Saulius rašo:

  Nuostabus festivalis Harmonizacijos parke. Ačiū už tokia aplinką…!!!

 18. lietuvis lietuvis rašo:

  nenuostabu, kad nenori pasakoti apie savo praeitį. Turėjo problemų su teisėsauga :D :D :D Tai aišku, kad turėjo, bet dabar užtat apsimeta geru verslininku :D O tai gal tegul papasakoja, kodėl iš trijų kolegų jis liko vienas…Apie tai irgi nori nutylėti, nes istorija irgi negraži, kaip ir su teisėsauga. Nieko keisto, kad ant Senukų logo, Rakauskui skirta būtent juodoji linija.

 19. lietuvis, nors ir labai gaila lietuvis, nors ir labai gaila rašo:

  Tokių verslininkų Lietuvai nereikia kaip ir politikų. Jie aiškina kaip kentėjo vaikystėje nuo akupantų, o kad dar visa Lietuva kenčia nuo jų tai dzin… URAAA RAKAUSKEGO …. URAAAAA SEIMAS… tikriausia tokia jų svajonė…

 20. tiek tiek rašo:

  negi tiek jis prasikaltęs ?

 21. Anonimas rašo:

  devini met.kas antra penktadieni klausau A.Rakausko,negaliu atsistebet kaip ingrida istobulejo.saunuole

 22. Čia Čia rašo:

  yra korolado vabalas,tik ne bulves yda,o čiulpia žmonių prakaitą ir kraują-tai bjaurus buožė.

 23. Darbuoojas Darbuoojas rašo:

  Galiu pasakyti jog tokius žmones reikia tiesiog skersti, darbuotojai dirba įmonėje kaip arkliai, gauna kaip žiurkės ir dar ant visu rėkia ir peikia jog blogai dirbame. Debilu kompanija, o ne Rakauskais turėtu būti vadinami šie žmones. Kaip tik ką stato, iškart 0 priedo tais metais prie algos.

 24. montekristo montekristo rašo:

  Negalima taip negražu. Valstybės pirmtakai labiau myluoja valstybę ir liuliuoja lopšinę. Čia kalbama apie asmenybę kuri sugebėjo nuo nulio o ne nuo valstybės privatizuoto turto . Gaila kad tokie protingi kritikai lieka tik vergovės klasių vergais. Taigi žmogus sukūrė darbo mašiną nejaugi kiekvienam užleisti patogią vietą? Apie brazauska visada rašydavo iš didžios raidės su meilę ir pagarbą nors valdovų rūmai liko užmaršti.

 25. Juozas Juozas rašo:

  Tris terminai siam individui: Narcisistinis asmenybės sutrikimas, bipolinis afektinis sutrikimas, kliedesinis sutrikimas.

 26. liuska liuska rašo:

  INKOGNITUI,
  Žinai, kai kur sutinku su Vija. Montekristas sako apie darbo mašiną, puiku. Taip Brazauskas traukė iš Kremliaus į Lietuvą pramonę, o čia darbo mašina ir dar plečiama, taigi kas negali išvažiuoti į užsienį, gali čia ir užsidirbti pragyvenimui ir Harmonyparkas žmonių, Lietuvos piliečių labui. Taip, viskas pasiekta ir nesustojama, siekiama toliau. ..

 27. hmm hmm rašo:

  Zmogus,galimai,buves banditu tapo saziningu verslininku…..??? nejuokinkite….Pasidomrkite kodel is triju akcininku jis paliko vienas ?????? kaip tai susije,galimai,su sadecku ????? Kodel apsaugos darbuotojas nusove kitus du apsauginius ???? oi,oi oi….Slyksti ir melo kupina musu Lietuvele (:

 28. hmm to inkognitui hmm to inkognitui rašo:

  Tamsta arba durnas arba gyveni savo susikurtame roziniame pasaulyje ir apie versla ir politika ismanai tiek,kiek mano katinas apie menuli.

 29. liuska liuska rašo:

  tai kad inkognitas pats sau linki sveikatos ir stiprybės


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...