2010 Kovo 29

Uždarbis

Auditorijose – lektoriai iš ministerijų

veidas.lt

Neseniai iš pareigų atleistam Valstybės tarnybos departamento direktoriui Osvaldui Šarmavičiui vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis priekaištavo dėl paskaitų skaitymo darbo metu. “Veido” žiniomis, buvęs direktorius spėjo perskaityti tik vieną paskaitą.

Tačiau tokiu atveju už panašias pražangas atleidimai turėtų grėsti daugybei ministerijų, departamentų, teismų, prokuratūrų darbuotojų, nes paskaitas darbo metu universitetuose ir kolegijose skaito daugybė minėtų institucijų darbuotojų. Ir ne po vieną paskaitą.

Pernai Seimo Audito komitetas mėgino išsiaiškinti, kiek valstybės tarnautojų darbo metu skaito paskaitas. Buvo apklaustos tik ministerijos, bet ir jos ne visos nurodė paskaitininkų skaičių. Daugiausiai darbuotojų, papildomai uždarbiavusių paskaitomis, buvo Aplinkos ministerijoje – 32. Bet jie galėjo jaustis saugūs, nes vidaus auditui atrodė, kad tokia veikla neprieštarauja teisės aktų reikalavimams. Po keliolika paskaitininkų atsirado ir kitose ministerijose.

Švietimo ir mokslo ministerijoje devyni darbuotojai dėl to gavo nuobaudas, o du specialistai atsistatydino. Tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerijos vadovai laikėsi požiūrio, kad teisės aktuose nėra prievolės gauti į pareigas priimančio asmens leidimą dirbti kitą darbą.

Seimo Audito komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė “Veidui” patvirtino, kad valstybės tarnybos įstaigose darbuotojams taikomi nevienodi kriterijai: “Tiems, kurie laikomi savais, leidžiama viskas, o kiti baudžiami už menkiausią nusižengimą”.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...