2017 Sausio 17

Atsitverti nuo Rusijos – tvora tarp Kaliningrado ir Lietuvos

veidas.lt

Siekdama geriau apsaugoti savo išorės bei Europos Sąjungos sieną su Kaliningrado sritimi, Lietuva šiais metais pradės statyti pasienio tvorą. Tam biudžete numatyta daugiau kaip 3 mln. eurų. Pasienio ruožo su Kaliningrado sritimi ilgis nuo Vištyčio iki Smalininkų yra apie 135 kilometrai, tačiau didžioji jo eina vandeniu, todėl sustiprinta tvora planuojama aptverti sausumos ruožą.

Tolesni sienos apsaugos planai – įrengti modernią stebėjimo įrangą, kuri leistų geriau aptikti nelegaliai sieną pereinančius asmenis. Teigiama, kad nauja sistema tarnautų saugant sieną ne tik nuo kontrabandininkų, bet ir nuo nelegalių imigrantų ar priešiškų jėgų. Kol kas Lietuva yra atitvėrusi tik dalį sienos su Baltarusija.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį patvirtino, kad valstybės tikslas – iki 2020-ųjų stebėti ir kontroliuoti šiuolaikiškomis apsaugos priemonėmis visą išorinės ES sienos ruožą.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Dalius Dalius rašo:

    Aš tai tokią dėčiau – https://etvoros.lt/tvoros


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...