2016 Gruodžio 05

Atsakaitų ne­pristatė daugiausia tie kandidatai, kurie pa­tys išsikėlė

veidas.lt

Z.Vaigauskas

3 klausimai vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkui Zenonui Vaigauskui

 

– Lapkričio 24 d. baigėsi politinės kampanijos dalyvių finansavimo ataskaitų ir viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų deklaracijų teikimo terminas. Ar suplaukė visos ataskaitos?

– Sakyčiau, jos surinktos normaliai. Žinoma, dar kažkiek trūksta. Partijos ataskaitas mums pateikė, tačiau yra problemų dėl at­ski­rų kandidatų duomenų. Mano žiniomis, negavome apie 20 ataskaitų iš daugiau nei 300. Skaičiai koreguojami, nes dalis ataskaitų siunčiamos paštu ir jos vis ateina. Ne­pristatė daugiausia tie kandidatai, kurie pa­tys išsikėlė. Dažniausiai tokie, kurie neišleido pinigų arba parašų nesurinko, tačiau vis tiek turėjo pristatyti ataskaitas. Jei nieko neišleista, ataskaitoje – vieni nuliai, duomenis vis tiek privalu pateikti. Kartais tokius kandidatus reikia gerokai pajudinti.

– Ataskaitos skelbiamos VRK tinklalapyje. Ar tenkina kompiuterinės sistemos veikimas – atsižvelgiant į nesklandumus, kurių būta po pastarųjų Seimo rinkimų pirmojo turo?

– Sistema iš esmės patvarkyta, dauguma nesklandumų pašalinti. Esminiai dalykai kaip tik baigti tvarkyti prieš pateikiant kampanijos dalyvių finansavimo ataskaitas. Ta­čiau vis tiek dar aptinkame visokiausių neišspręstų problemų. Žinoma, siekiame, kad viskas būtų sutvarkyta, ir tokie dalykai, kokie nutiko po Seimo rinkimų pirmojo turo, nepasikartotų. Deja, tam tikrų nesklandumų vis dar pasitaiko.

– Prezidentė Dalia Grybauskaitė po pirmojo Seimo rinkimų turo vertindama komisijos darbą, nors ir pripažino, kad nesklandumai techniniai, vis dėlto kritikavo VRK pirmininką, kalbėjo apie neišvengiamas permainas komisijos darbe. Buvo raginimų atsistatydinti, o jūs pats esate pareiškęs, kad jūsų kadencija besibaigianti, ir nepretenduojate dirbti dar vieną kadenciją. Kaip vertinate savo paties tarnybinę perspektyvą?

– Apie savo perspektyvas kartais daugiau sužinau iš ži­niasklaidos. Esu kalbėjęs su Seimo vadovybe, man siūloma išbūti šią kadenciją, kuri baigsis po Naujųjų metų. Nebent kas nors mato mano kaltę dėl to, kad per Seimo rinkimus tam tikrais momentais prastai veikė kompiuterija. Žinoma, kaip VRK vadovas, esu atsakingas už tai, kad po pirmojo rinkimų turo apie pusantros valandos nebuvo perduodami duomenys iš apylinkių. Būta ir kitokių nesusipratimų. Kita vertus, nors kompiuterinė sistema kai kuriais atvejais nuvylė, rinkimų rezultatai buvo paskelbti laiku. Ir kandidatų sąrašų reitingavimo duomenys pirmąkart buvo paskelbti po labai trumpo laiko – jau pirmadienį po spalio 9 d., sekmadienį, įvykusių rinkimų.

Manau, kad likusio šios kadencijos laiko man pakaks darbams pabaigti, ataskaitoms surašyti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...