2011 Birželio 17

Atgauti jėgas ir pailsėti – į Lietuvos kurortą

veidas.lt

"Moters savaitgalio" archyvas

Akmens mūro Liubavo dvaro malūnas

Pastaruoju metu apie Lietuvos kurortus sklando įvairiausių mitų. Atseit, užsienyje poilsis kainuoja pigiau nei savam krašte. Tačiau kaip tik mūsų kurortai atveria galimybes pagal kiekvieno kišenę.

Kainų santykį lemia ora


Nakvynę populiariausiuose kurortuose – Palangoje, Šventojoje, Nidoje ir Birštone – kiekvienas gali rasti pagal kišenę. Ne naujiena, kad nakvynės kainos vasaros sezonu, ypač Palangoje, gali keistis bene kasdien. Įkainiai dažniausiai priklauso nuo oro sąlygų, turistų srauto, taip pat brangiau mokėsite, jei apsistosite tik savaitgaliui. Tikimybė, kad pavyks apsistoti pigiau didesnė, jei kambarį užsisakysite iš anksto, be to, geriausia tartis paprastomis savaitės dienomis, tuomet tikriausiai savaitgalio tarifų pavyks išvengti.

Jei atostogausite su vaikais, verčiau pasiieškokite kambario pirmame aukšte, kad nekiltų sunkumų tampant vežimėlį.

■ Palangoje. Pigu pernakvoti pas vietos gyventojus, kurie nakvynės paslaugas siūlo prie autobusų stoties. Tai ypač populiaru kurortų sostinėje – Palangoje. Čia gyventojai į namus siūlo įsileisti už 15 Lt žmogui. Kad netektų ilgai derėtis ar nereikėtų nusivilti gyvenamąja vieta, nebrangios nakvynės galite pasiteirauti Palangos turizmo informacijos centre – darbuotojai nurodys patikimus, turistus priimančius šeimininkus, kurie tuo metu turi laisvų vietų.

■ Šventojoje populiariausia apsistoti poilsio nameliuose, kurie yra arti jūros. Jei ketinate apsistoti privačiame sektoriuje, būtinai išsiaiškinkite, ar gausite nemokamai patalynę (neretai už ją tenka primokėti 5–20 Lt), ar nekainuos dušas, kai kurie šeimininkai papildomai apmokestina net elektrą.

■ Birštonas. Jei turėtų jūrą, populiariesiems pajūrio kurortams nė kiek nenusileistų ir Birštonas. Jaukus, nedidelis, apgaubiantis ramybe kurortas padės pabėgti nuo miesto šurmulio ir atgauti jėgas. Vien kokia ramybė užplūsta užlipusius į Vytauto piliakalnį, kurio papėdėje atsiveria įspūdingas Nemuno vingis. Būdami Birštone būtinai atsigerkite Vytauto kalno ašarėlių – trykštančio “Vytauto” mineralinio vandens.

Kempingai – šeimos atostogų tradicija

Nederėtų pamiršti galimybės apsistoti po atviru dangumi įsikūrusiuose kempinguose. Juose patogiausia ir pigiausia apsistoti su šeima, draugų kompanijai bei tiems, kurie pajūrį nori ištyrinėti dviračiais. Palangoje yra net keli privatūs kempingai, kurie pasiūlys saugiai pasistatyti automobilį, įsikurti palapinėje pievutėje prie namo. Nors Palangoje kokybiško ir patikimo kempingo nėra, tarp Klaipėdos ir senosios Palangos, vos 200 m nuo jūros, vietos palapinei rasite poilsiavietėje “Žiogelis”, kurioje savaitgaliais vyksta gyvos muzikos koncertai.

Jei iš Palangos į Šventosios miestelį ketinate minti vaizdingu dviračių taku ar ieškote, kur galėtumėte nebrangiai apsistoti ramioje vietoje Šventojoje, verta dėmesio šalia pušyno įsikūrusi turistinė stovykla “Ošusis”, nuo kurios iki centro pėsčiomis 15–20 min. kelio, o iki paplūdimio – vos dvi trys minutės. Kiek toliau nuo jūros (maždaug 2 km), bet labai pigiai galima apsistoti kempinge “Du gandrai”.

Bene patogiausiu ir moderniausiu kempingu gali pasigirti Nida. Šiame kurorte tūkstančio žvaigždučių viešbučio paslaugas teikiantis kempingas įsikūręs visai netoli paplūdimio ir saulės laikrodžio. Čia atostogaudami nestokosite komforto (yra dušas, virtuvė), be to, galėsite išsinuomoti keptuvą ar žibalinių lempų, o mėgstantieji aktyvų poilsį laisvalaikį galės praleisti teniso kortuose ar krepšinio aikštelėje, jėgas atgauti saunoje ar baseine.

Apsistoti po atviru dangumi suteikia galimybę ir Birštono kurortas, kempingas čia įsikūręs patogioje vietoje pačiame mieste. Jame rasite visko, ko gali prireikti smagiai stovyklavietei – tvarkinga aplinka, prisijungimas prie elektros šaltinio, karštas ir šaltas vanduo.

Europos vidurys – šiuolaikinio meno gerbėjams

Neturintys galimybės išvykti tolėliau ar ilgesniam laikui, nusiminti neturėtų. Juolab kad visai šalia Vilniaus įsikūrusi unikali vieta, kurioje galėsite turiningai praleisti laiką ir nuo miesto šurmulio pabėgti.

Pavažiavus apie 20 min. nuo Vilniaus, netoli geografinio Europos centro, Europos parke, pateksite į keisčiausių fantazijų pasaulį – šiuolaikinį meno centrą. Pripažintas vienu įspūdingiausių šiuolaikinio meno muziejų, besipuikuojantis žymiausių Lietuvos ir užsienio menininkų darbais, Europos parkas kviečia į vaizduotę lavinančią ekskursiją. Čia pavaikščiosite judančiomis grindimis, kurios netrunka įsisiūbuoti, skaitysite metalinę knygą, paklaidžiosite trijų tūkstančių televizorių labirinte ir baisėsitės groteskišku daržu, kuriame auga daržovės mutantės.

Muziejus po atviru dangumi dirba nuo 10 val. iki saulėlydžio, o paskutiniai lankytojai vasarą įleidžiami iki 19 val. Be to, Europos parke galite išsinuomoti dviračius ir pažintį su muziejumi po atviru dangumi tęsti dvirate transporto priemone.

Į Europos parką iš Vilniaus galite atvykti 92 autobusu iš Žalgirio stotelės. Autobuso tvarkaraštį ir kitą naudingą informaciją rasite Europos parko interneto puslapyje: http://www.europosparkas.lt/Lankymas/lankymas.htm
Europos parkas kviečia užsukti ir į netoliese įsikūrusį muziejų unikaliame akmens mūro Liubavo dvaro malūne. Jame susipažinsite su romantiškojo Lietuvos dvaro Liubavo (lietuviškai – meilė) dvaro istorija ir jame demonstruojama autentiška malūno įranga.

Lankantis kartu Europos parke ir Liubavo muziejuje taikoma 20 proc. nuolaida.

“Moters savaitgalis”

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...