2014 Rugsėjo 15

Artėja Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

veidas.lt

Rugsėjo 18–28 d. sulauksime 11-ojo Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF). Šįkart pagrindinis festivalio akcentas – ypatingos, atskiro filmo vertos asmenybės iš viso pasaulio.

Didžiausias ir seniausias tarptautinis dokumentinio kino festivalis Baltijos šalyse bus platus tiek savo geografija, tiek pasirinktų herojų spektru. Jame išvysime daugiau nei keturiasdešimt istorijų, besirutuliojančių nuo Nepalo iki Teksaso, JAV, kurių herojai – nuo politikų ar disidentų iki mokslininkų ar kūrėjų.

Garsusis lingvistas ir politinis aktyvistas Noamas Chomsky, kontroversiškasis buvęs JAV gynybos sekretorius Donaldas Rumsfeldas ar prestižine Goncourt’ų literatūros premija apdovanotas garsus Prancūzijos rašytojas Michelis Houellebecq’as – vos keli ryškūs veidai, pasirodysiantys kino ekranuose.

VDFF pagrindinėje programoje pamatysime naujausias tarptautiniuose festivaliuose apdovanotas dokumentines juostas, specialiojoje programoje – filmus, atliepiančius ir giliau tyrinėjančius dabarties aktualijas. Festivalio retrospektyvoje bus kviečiama susipažinti su Ukrainos režisieriaus Sergejaus Bukovskio darbais, o į savo praeitį pažvelgti pakvies programa „Senoji dokumentika naujai“.

Tikriausiai daugelį festivalio žiūrovų labiausiai patrauks konkursinė Baltijos šalių dokumentinių filmų programa, kurioje sėkmės linkėsime Lietuvos kūrėjams. Joje iš lietuviškų dokumentinių juostų varžysis režisieriaus Remigijaus Sabulio kurtas filmas „Lituanica. Paslaptis“, Kęstučio Gudavičiaus „Alkofutbolas“, Akvilės Anglickaitės ir Irmos Stanaitytės „Ežerų dugne“, Agnės Marcinkevičiūtės „Vienatvės gaudesys“, Audriaus Stonio „Kenotafas“ ir Ričardo Marcinkaus „Galutinis tikslas“.

Dokumentines juostas žiūrovai galės pamatyti kino centre „Skalvija“ ir kino teatre „Pasaka“.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...