2011 Rugpjūčio 12

Vytenis Andriukaitis

Ar Audronius Ažubalis vis dar Lietuvos užsienio reikalų ministras?

veidas.lt

Lietuvos politinę erdvę sukrėtė dar vienas apgailėtinas pavyzdys, kaip Užsienio reikalų ministerijos pareigūnai aplaidžiai suvokia savo pareigas ir atsakomybės mastą.

Vizos išdavimas Baltarusijos teisingumo viceministrei Allai Bodak, kuri yra įtraukta į Europos Sąjungoje nepageidaujamų Baltarusijos piliečių sąrašą, demonstruoja Užsienių reikalų ministerijos pareigūnų nekompetenciją.

Ministrui Audroniai Ažubaliui tikrai bus sunku pasiaiškinti, kodėl Europos Sąjungoje nepageidaujami asmenys lengvai gavo vizą Minsko konsulate.

Reikia padėkoti vidaus sienos pareigūnams ir jų budrumui, kad jie neįleido nepageidaujamų asmenų į Šengeno erdvę. Šie pareigūnai ne tik apginė Lietuvos garbę, bet ir apsaugojo ES erdvę.

To, deja, negalima pasakyti apie Lietuvos konsulato Minske darbuotojus.

Todėl kyla klausimas, ar užsienio reikalų ministras A. Ažubalis sugeba koordinuoti savo žinybų veiklą Baltarusijos atžvilgiu ir vykdyti ES įsipareigojimus.

Matomai A. Ažubalis dar tebegyvena vasaros atostogų įspūdžiais, nes kol kas nematyti jo aiškios pozicijos ir veiksmų dėl duomenų apie A. Beliackį perdavimo problemos nei komentarų Lenkijos Užsienio reikalų ministerijos paremto leidinio ar ministro R. Sikorskio pozicijos atžvilgiu.

Kol ministras atostogauja, Lietuvos politikams belieka apgailestauti, kad klaidos daromos viena po kitos.

Mano įsitikinimu, šis klausimas turi būti nuodugniai išnagrinėtas Seimo Užsienio reikalų komitete ir kituose papildomuose Seimo komitetuose.

Ministras A. Ažubalis turi pateikti argumentus ir įvertinti savo atsakomybę. Tad artimiausiame komiteto posėdyje teks aptarti labai nemalonius klausimus.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Vytenis Andriukaitis:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Kelmas Kelmas rašo:

  Mano manymu ir Beliackio atveju DAUGIAU atsakinga URM ir jos vadovas A.Ažubalis.Tik Grybauskaitės,Kubiliaus tandemas apsaugo tokius ministrus.
  Šimašiaus ministerija vykdė jai priklausančias funkcijas SURINKO INFORMACIJĄ.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...