2013 Vasario 11

Apklausa: labiau linkstama prie užsienio universitetų

veidas.lt


“Veidas” tradiciškai daug dėmesio skiria švietimui ir mokslui. Daug vietos šiai temai atseikėta ir šiame numeryje, mat nagrinėjame perspektyviausias ir neperspektyviausias profesijas.

O netrukus pristatysime ir specialųjį “Veido” numerį “Kur studijuoti”, jame bus paskelbta daug mūsų universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų pranašumų bei trūkumų. Vis dėlto Lietuvos gyventojai vadovaujasi ne vien pateikiama informacija ar palyginimais, bet ir stereotipais ar aplinkinių vertinimais. Taigi kokie jie? Kaip Lietuvos gyventojai iš principo vertina Lietuvos aukštąsias mokyklas, lygindami jas su užsienio universitetais ir koledžais? Ar šiuo metu geriau rinktis studijas Lietuvos universitetuose, ar vykti studijuoti į užsienį?
Kaip paaiškėjo po “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios apklausos, tik 26,8 proc. respondentų pirmenybę teikia studijoms Lietuvos universitetuose, o štai manančiųjų, kad vis dėlto geriau studijuoti užsienio universitetuose, yra daugiau – 35,4 proc. Dar 34,8 proc. apklaustųjų pareiškė manantys, kad esminio skirtumo, kur studijuoti, nėra.
Kartu respondentų klausta, ar jie patys yra patenkinti savo pasirinkta profesija ir įgytu išsilavinimu. Čia atsakymai vėlgi stipriai išsiskyrė: tiek savo profesija, tiek įgytu išsilavinimu visiškai patenkinti trečdalis apklaustųjų, o kiti nepatenkinti arba profesija, arba įgytu išsimokslinimu, arba ir tuo, ir tuo.

Jūsų nuomone, ar šiuo metu geriau rinktis studijas Lietuvos universitetuose, ar vis dėlto vykti studijuoti į užsienį? (proc.)

Geriau studijuoti užsienio universitetuose    35,4
Esminio skirtumo nėra    34,8
Geriau studijuoti Lietuvoje    26,8
Nežinau / neturiu nuomonės    3

Ar jūs pats esate patenkintas savo pasirinkta profesija ir įgytu išsilavinimu? (proc.)

Taip    32,4
Iš dalies: profesija esu patenkintas, bet studijomis ir įgytu išsimokslinimu – ne 24,2
Ne    23,6
Iš dalies: studijomis ir įgytu išsilavinimu esu patenkintas, bet pasirinkta profesija – ne    19
Nežinau / neturiu nuomonės    0,8

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2013 m. sausio 28–30 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...