2013 Rugpjūčio 01

Apklausa: daugiabučių namų renovacija Lietuvoje – nematoma

veidas.lt


Visi puikiai prisimename, su kokiu polėkiu ši Vyriausybė ir ypač aplinkos ministras Valentinas Mazuronis žiemą ir pavasarį kalbėjo apie artėjantį neregėtą proveržį Lietuvos daugiabučių atnaujinimo srityje, tačiau dauguma žmonių tų žadėtų permainų nemato.

Kaip paaiškėjo “Veido” užsakymu tyrimų bendrovei “Prime consulting” atlikus naujausią sociologinę apklausą, manančiųjų, kad daugiabučių renovacija Lietuvoje šiuo metu vyksta sklandžiai ir greitai, – vos 3,4 proc. Apie pusę respondentų teigia regėję vos keletą renovuojamų namų, o 36,4 proc. apklaustųjų renovacijos apskritai nemato. Tai, tiesą sakant, keista, nes renovacijos darbai paprastai vyksta ne žiemą, taigi tas žadėtas proveržis jau turėjo prasidėti, arba jis šiemet jau nebeprasidės.
Apklausiamųjų taip pat teirautasi, kas, jų nuomone, galėtų pagreitinti daugiabučių renovaciją. Daugiausiai, beveik pusė, linkę manyti, kad kažką pakeistų tik didesnė valstybės parama, o trečdalis nusiteikę visai pesimistiškai ir mano, jog niekas nebegali pagreitinti renovacijos, nes ši idėja Lietuvoje jau sukompromituota.

Jūsų nuomone, kaip šiuo metu Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacija? (proc.)

Man teko matyti vos keletą renovuojamų namų    51,6
Aš tos renovacijos apskritai nematau    36,4
Vidutiniškai    8,2
Sklandžiai ir greitai    3,4
Neturiu nuomonės    0,4

Jūsų nuomone, kas galėtų pagreitinti daugiabučių renovaciją? (proc.)

Didesnė valstybės parama    49,2
Jei būtų daugiau prievartos    1,8
Jei nenorintiems renovuoti nebūtų mokamos kompensacijos už šildymą    7,4
Visos paminėtos priemonės    4,8
Niekas daugiabučių renovacijos pagreitinti nebegali, nes ši idėja Lietuvoje sukompromituota    33,8
Nežinau / neturiu nuomonės    3

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2013 m. liepos 8–10 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. tiesiog tiesiog rašo:

    renovacija tapo neįmanoma.O tai todėl, kad daugiabučiuose namuose nebeliko tikrų butų savininkų.Jie gyvena kitur, o butus nuomoja nuomininkams, kuriems visiškai nesvarbi renovacija ir jie nesiruošia niekam už ją mokėti. Sąlyga renovacijai, kad sprendimą dėl renovacijos turi priimti daugiau nei pusė butų savininkų neįgyvendinama.’Renovacija’ vyksta tik Mazuronio galvoje ar tiksliau jo labai plepaus liežuvio dėka.O kuom ji baigsis jau dabar visiškai aišku.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...