2015 Kovo 20

Apdovanotas penkioliktasis „Veido“ išrinktas Metų vadovas

veidas.lt

Įvykis. Kovo 12 dieną Lietuvos Respublikos prezidentūros Kolonų salėje penkioliktą kartą įteiktas kasmetis „Veido“ apdovanojimas Metų vadovui – menininko Arvydo Ališankos skulptūra, vaizduojanti žmogų-tiltą, sukurta Petrui Vileišiui (1851–1926) atminti.

 

Šįkart Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir vienas iš savaitraščio „Veidas“ leidėjų Algimantas Šindeikis prizą įteikė informacinių technologijų įmonės „Ruptela“ įkūrėjui bei generaliniam direktoriui Andriui Rupšiui.

Į apdovanojimų ceremoniją susirinkusius šalies verslo lyderius ir kitus svečius sveikino D.Grybauskaitė, A.Šindeikis ir Metų vadovą išrinkusios komisijos atstovas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento direktorius Sigitas Besagirskas.

„Noriu mums visiems palinkėti, kad kuo toliau, tuo daugiau turėtume pasirinkimų; kad būtų kuo daugiau tokių vadovų, tikrai vertų verti būti išrinktiems „Veido“ ir gauti šią nuostabią skulptūrą“, – sakė D.Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, kadangi pastarieji metai nebuvo lengvi ir netrūko sudėtingų situacijų, įvairių iššūkių, galima tik pasidžiaugti, kad Lietuvoje turime tiek daug žmonių, išmokusių prisitaikyti, pasinaudoti susiklosčiusia padėtimi ir pasiekti puikių verslo rezultatų. Svarbiausia – stiprus verslas daug prisideda kuriant geresnę valstybę.

A.Šindeikis pabrėžė, kad ne tik nuo lietuviško verslo sėkmės, bet ir nuo atsakomybės visuomenei suvokimo priklauso, kokios kokybės šalyje gyvename.

Renkant geriausią 2014 metų vadovą iš penkiolikos konkurse besivaržančių kandidatų, komisija, sudaryta iš ekonomistų, finansų analitikų ir sėkmingo verslo atstovų, vertino įmonių finansinius pasiekimus, inovatyvumą, konkurencingumą, gaminamų produktų ir paslaugų unikalumą bei socialinę atsakomybę. Nors ne itin didelė, bet inovatyvi bei sparčiai auganti telekomunikacijų bendrovė „Ruptela“, kurianti transporto valdymo sprendimus ir gaminanti tam skirtą techninę bei programinę įrangą, sulaukė pozityvaus komisijos įvertinimo.

Komisijos atstovo S.Besagirsko teigimu, „Ruptelos“ stiprybė ta, kad ši šeimos įmonė, įkurta dviejų žmonių „lygioje vietoje“, nieko iš nieko neprašydama sugebėjo labai greitai išplėtoti sėkmingą, didelę pridėtinę vertę kuriantį verslą. Kitas svarbus pliusas – sektorius, kuriame ši įmonė veikia. Juk tiek pačioje informacinių technologijų srityje, tiek transporto verslus aptarnaujančiame sektoriuje konkurencija milžiniška. „Kai pamačiau jų augimo, eksporto plėtros duomenis, net pasitikrinau, ar tie skaičiai teisingi; ar čia gali būti šitoks augimas net keletą metų iš eilės? Tai tikrai fantastiška“, – pagyrų negailėjo ekspertas.

Be to, svarbu, kad įmonė daug dėmesio skiria darbuotojų gerovei, pradedant vis kylančiu mokamų atlyginimų vidurkiu ir baigiant įvairiomis motyvavimo priemonėmis bei pastangomis sukurti gerą ir darbuotojams atsiskleisti leidžiančią atmosferą įmonėje.

„Vieną dieną per savaitę skiriu Lietuvos įmonių lankymui ir kiekvieną kartą atrandu perliukų. Vis užduodu sau retorinį klausimą: kodėl jų nerodo geriausiu laiku per televiziją, kodėl apie juos nekalbama? – sakė S.Besagirskas. – Perliukų iš tiesų turime labai daug, tad būna iššūkis, kai „Veidas“ kasmet visus juos suberia į vieną vietą ir siūlo išrinkti iš jų patį geriausią. Kartais netgi jautiesi kaltas, kad savo balsą atiduodi ne už tą, o už kitą. Vis dėlto manau, šiemet mūsų išrinktas perliukas vertas būti pačiu geriausiu.“

Naujasis Metų vadovas A.Rupšys teigė, kad šis apdovanojimas yra didelė garbė tiek jam, kaip vadovui, tiek visam „Ruptelos“ kolektyvui, – jis patvirtina, kad daug kas pasirinkta ir daryta teisingai. Kartu toks įvertinimas įpareigoja siekti dar geresnių rezultatų. „Mane, mūsų komandą iššūkiai motyvuoja“, – patikino A.Rupšys.

Antrą vietą rinkimuose užėmė „Enerstenos“ direktorius Virginijus Ramanauskas, trečiąją – „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...