2011 Rugpjūčio 09

Anglijoje riaušės plinta

veidas.lt

Pasaulio naujienų agentūrų pranešimais, Londone ir aplinkiniuose Anglijos miestuose riaušės trunka jau trečia para. Neramumai išplito todėl, kad policija nušovė juodaodį taksistą. Pasak valdžios atstovų, jei praėjusią naktį sostinėje budėjo 6 tūkst. policijos pareigūnų, tai šiąnakt Londone budės 16 tūkst. policininkų, kurių dauguma buvo atšaukti iš atostogų. Į posėdžius renkasi Vyriausybė, nepaprastųjų situacijų komitetas „Cobra“, parlamentas. Suimti trys pasikėsinimu nužudyti policininką įtariami asmenys. Draudikai skaičiuoja patirtus milijoninius nuostolius.

Pasak kai kurių šaltinių, vienoje Londono ligoninių antradienį mirė žmogus, kuris pirmadienį buvo peršautas savo automobilyje per riaušes. Tai pirmoji auka per tris dienas neramumų Didžiosios Britanijos sostinėje.

26-erių vyriškis buvo aptiktas su šautinėmis žaizdomis vėlai pirmadienį Croidone, Londono pietinėje dalyje, kur per riaušes buvo padegti ir sudegė keli pastatai. Croidonas yra 15 min. kelio traukiniu nuo Londono centrinės Viktorijos stoties. Šiame iš pažiūros itin ramiame miestelyje man kelias savaites teko gyventi prieš du mėnesius. Tada net į galvą ateiti negalėjo mintis, kad šiame mietelyje gali įsiliepsnoti brutalios aistros, tarp emigrantų čia daugiausia gyvena rytų europiečiai, daugiausiai lenkai. Policija pradėjo žmogžudystės tyrimą. Sulaikyti keli jaunuoliai, kurie gali būti susiję su šiuo nusikaltimu.

Croidone liepsnojo visas kvartalas, įskaitant šimtmetį gyvuojančią baldų gamybos įmonę. Vietos gyventojai buvo evakuoti dėl plintančių gaisrų, o dienraštis “The Guardian” citavo vieną ten dirbusį pareigūną: “Mes nebegalime susidoroti. Priėjome lūžio tašką.”

Per Londoną ir dar kelis Britanijos miestus nusirito smurto banga, kurią sukėlė praėjusią savaitę buvęs šaudymas, bet tuomet tai buvo policijos šūviai. 29-erių Markas Dugganas Totename, Londono šiaurėje, krito nuo policininko kulkos. Policininkai per operaciją prieš nusikalstamas gaujas juodaodžių bendruomenėje sustabdė taksi automobilį, kuriame buvo M.Dugganas, ir mėgino jį suimti.  Antradienį paskelbtoje išvadoje apie M.Duggano mirtį nurodyta, jog jam į krūtinę pataikiusi vienintelė kulka buvo mirtina.

„Mes padarysime viską, kas mūsų galioje, kad tvarka ir ramybė grįžtų į Jungtinės Karalystės miestų gatves, jos vėl bus saugios, ten galiotų įstatymai“, – sakė premjeras D. Cameronas. Prieš tai naujienų agentūrai „Reuters“ pranešė, kad jau sulaikyta 450 žmonių. Vėliau paskelbtais oficialiais duomenimis per BBC televiziją, per tris dienas vien Londone policija sulaikė 525 asmenis. Tai daugiausia juodaodžiai jaunuoliai, kurie daužo parduotuvių vitrinas ir vagia brangesnes prekes. Pastebėta, kad dalis jaunuolių, grobį parsinešę namo, vėl grįžta plėšikauti. Turtingi rajonai taip pat neišvengė riaušininkų smurto: plėšikautojai, įsiveržę į “Michelin” žvaigždutėmis įvertintą restoraną “The Ledbury” Noting Hile, atiminėjo svečių mobiliuosius telefonus, vogė lėkštes nuo stalų ir mėgino išplėšti kasą.

Pasak BBC, Skotland Jardas pranešė, jog riaušininkams vaikyti policininkams leista panaudoti plastiko kulkas. Anksčiau Didžiojoje Britanijoje per tokius neramumus šio tipo kulkos nebuvo naudojamos. Todėl kiekvienas jų panaudojimo atvejis turės būti pagrįstas.

Londone trys asmenys buvo suimti įtarus, kad jie kėsinosi nužudyti policijos pareigūną, kuris praeitą naktį buvo partrenktas automobiliu per didžiules riaušes sostinės šiauriniame rajone, antradienį pranešė policija.

Pareigūnas, kuris antradienį paryčiais buvo partrenktas automobilio Londono šiaurės vakariniame Brento rajone, buvo išvežtas į ligoninę, tačiau dabar jo būklė stabili. Per šį incidentą taip pat buvo lengvai sužeistas kitas policininkas.

“Manoma, jog sužalojimas įvyko, kai policija sustabdė kelis automobilius, kuriuose buvę asmenys buvo įtarti dalyvavę plėšikaujant netoliese buvusioje elektros prietaisų parduotuvėje”, – sakoma Skotland Jardo pranešime.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...