2011 Rugsėjo 13

Alytaus centre – autostrados vardo verta gatvė

veidas.lt


Tai, kad Lietuvoje, nemaža dalis ES struktūrinių fondų paramos paprasčiausiai iššvaistoma – seniai nebe paslaptis.

Naujausias akis badantis pavyzdys – Alytaus centre už milijonus litų ES lėšų išdygusi autostrados vardo verta šešių juostų gatvė su skiriamąja juosta per vidurį. Kaip informavo Alytaus miesto meras Feliksas Džiautas, praėjusią savaitę galutinai baigta tiesti 1,6 km ilgio Naujosios gatvė  kainavo įspūdingą sumą – beveik 10 mln. Lt. 85 proc. šios sumos skirta iš ES struktūrinių fondų, 7,5 proc. pridėjo Alytaus miesto savivaldybė, o dar 7,5 proc. atseikėta iš valstybės biudžeto.
Šeštasis pagal dydį Lietuvos miestas tikrai ne tas, kurio gyventojai vykdami į darbą ar grįždami namo valandų valandas kankintųsi automobilių spūstyse. Tad kam nė 70 tūkst. gyventojų neturinčiame mieste reikalinga šešių juostų gatvė? Iš miesto valdžios įtikinamo paaiškinimo taip ir nepavyko išgirsti. “Kad Vilnius pavydėtų”, – bandė juokauti Alytaus miesto meras, pridūręs, kad atėjęs į valdžią tik užbaigė prie ankstesnės valdžios pradėtus darbus. “Tikėkimės, kad gyvenimas vietoje nesustoja, Alytus augs”, – kitų argumentų nesėkmingai ieškojo F.Džiautas. Tačiau Alytaus meras tikriausiai pamiršo, kad Lietuvoje stebima atvirkštinė tendencija – gyventojų mažėja, o Alytus jokia išimtis. Statistikos departamento duomenimis, Alytuje šių metų pradžioje gyveno tik 63 tūkst. gyventojų, o per dešimt metų jų sumažėjo 7,8 tūkst. – net 11 proc.
Beje, miesto valdžia svajoja autostradą Alytaus centre dar pailginti – už maždaug 4 mln. Lt pridurti 800 metrų Naujosios gatvės, tačiau kol kas laukiama žalios šviesos iš Transporto investicijų direkcijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. Bernadeta Bernadeta rašo:

  O kaip iššvaistė?Ar galima tiksliau- na tiesiog dalį šių Europos lėšų “atsiatkatino”.Man atrodo viską reikia įvardinti teisingai.Kuo didesnis projektas tuo didesnis atkatas.Taip yra labai daug kur Lietuvoje. Visi tai puikiausiai žino, tačiau priemonių jokių neįmanoma priimti nes juk visi dalinasi tam , kad niekas nesugalvotų ką nors keisti.Iš to galima spresti, kad valdžia yra “nešvari” ir todėl niekas nedaroma, kad padėtis pasikeistų.Kas gi šito pareikalausIšvykusieji iš Lietuvos?Vargu.Nors mano nuomone jie tai tikrai galėtų daugiau padaryti, negu Lietuvoje likusieji senyvo amžiaus beišmirštantieji pensininkai, ar tie ,kurie savo vaikus augina kiemuose ir gatvėse.Jeigu jau jie nesupranta , kad reikia rūpintis savo vaikais, tai apie ką jie dar gali pasirūpinti? O tie “gatviniai-kieminiai rusiškais keiksmažodžiais besikeikiantys vaikai yra būsima Lietuva.Tai kas Lietuvos laukia?

 2. next next rašo:

  to Bernadeta

  o kas tą korumpuotą Lietuvos valdžią renka ir išrenka? Ar ne tokie patys korumpuoti Lietuvos rinkėjai? Įskaitant ir tuos , kurie neina balsuotis ?

 3. Alytiškis Alytiškis rašo:

  Skauda širdį dėl iškirstų medžių, dėl iššvaistytų pinigų, dėl kvailų estetinių ir funkcinių sprendimų šioje gatvėje. O alytiškiai skųsdavosi, jei reikia 10min kamštyje prastovėti…

  Didelė gatvė dabar atrodo dar tuštesnė…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...