2014 Gegužės 02

Alternatyva kotedžams – dviaukščiai butai

veidas.lt

Siekdamos kurti būstus, visiškai atitinkančius gyventojų lūkesčius, nekilnojamojo turto (NT) plėtojimo bendrovės ieško alternatyvų tradicinio planavimo erdvėms ir išskirtinių poreikių turintiems klientams siūlo dviaukščius butus. NT plėtotojai ir patys gyventojai tokius butus vadina alternatyva kotedžams ar net privatiems namams. Tokių butų pirkėjai dažniausiai yra šeimos, kurios nenori nutolti nuo miesto, tačiau turi didelės erdvės poreikį.

Miesto ir užmiesčio derinys
Pasak nekilnojamojo turto valdymo ir plėtros bendrovės “MG Valda” pardavimo skyriaus vadovo Manto Umbraso, pastaruoju metu pastebimas susidomėjimas butais per du aukštus. Šiuo metu rinkoje esanti maža tokių butų pasiūla leidžia butus per du aukštus priskirti prie išskirtinių ir prestižinių būstų.
“Vystydami “Beržų terasų” projektą Antakalnyje siekėme rasti nestandartinį sprendimą, norėjome naujo ir kitokio požiūrio į gyvenamąją vietą mieste. Šiame projekte suprojektuoti didelės kvadratūros butai per du aukštus šiuolaikiniam žmogui gali atstoti individualų namą užmiestyje. Žmonės, kurie nori gyventi nuosavoje didelės kvadratūros erdvėje ir tuo pat metu nenutolti nuo miesto šurmulio, šiandien renkasi dviaukščius butus”, – pastebi M.Umbrasas.
“Beržų terasų” projekte buvo suplanuoti keturi didelės kvadratūros – 150 kv. metrų butai. Vienas iš keturių butų siūlomas su išskirtine visa apdaila, parengta pagal individualų interjero dizainerių projektą. Visuose butuose įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema, langai su saulės poveikio kontrole, grindinis šildymas, suprojektuotos didelės terasos, jau tapusios viso projekto vizitine kortele.
“Gyvenimas dviaukščiame miesto bute patogus leidžiant vaikus į šalia namų esantį darželį ar mokyklą, apsiperkant greta įsikūrusiose parduotuvėse. Tuo pat metu pavyksta išvengti ilgų kelionių į darbą, su namo aplinkos tvarkymu susijusių rūpesčių, įskaitant želdynų priežiūrą, sniego kasimą žiemą, tvarką laiptinėje ir požeminėje automobilių aikštelėje. Viskuo pasirūpina namus aptarnaujanti įmonė”, – teigia M.Umbrasas.

Darbui ir poilsiui – skirtingos erdvės
Projektuodami ir įrenginėdami dviejų aukštų butus architektai ar interjero dizaineriai gali parodyti visą savo išmonę ir išpildyti reikliausių klientų lūkesčius.
Miesto stiliaus ir architektūros laboratorijos YCL – geriausios 2013-ųjų interjero kūrėjos – architekto Aido Barzdos teigimu, dviaukščiuose butuose visada galima rasti didesnes erdves ir jose sukurti daugiau funkcionalumo, todėl tokių butų pirkėjai nori šias ypatybes tinkamai išnaudoti.
Specialistas aiškina, kad tokio tipo butuose erdvę galima išnaudoti ją paskirstant ir funkcionaliai suplanuojant. Dažniausias planavimo būdas, kai pirmame aukšte įrengiama svetainė, sujungta su valgomuoju, virtuvė, darbo kambarys. Antras aukštas, pasak A.Barzdos, lieka poilsiui, čia projektuojami miegamieji kambariai.
Privatų namo kiemą mieste rasti sudėtinga, todėl erdvi terasa, M.Umbraso teigimu, yra vienas būdų, kaip galima kompensuoti šį trūkumą miesto butų gyventojams.
“Dviaukščiuose butuose projektuojamos erdvios 30 kv. metrų ar net didesnės terasos. Gyventojams jos atstoja nuosavą kiemą. Čia galima užsiimti sodininkyste ar įsirengti valgomąjį, populiaru terasą paversti net maža sporto sale ar tiesiog mėgautis atsiveriančiais vaizdais”, – pasakoja M.Umbrasas.

Stilius ir prabanga – dviaukščio buto elementai
A.Barzda pasakoja, kad dviaukščiuose butuose atsiranda elementų, kurie ne tik tarnauja funkciškai, bet ir tampa svarbia stiliaus bei dizaino dalimi. Vienas tokių elementų – laiptai. Pasak architekto, laiptų stilius, jų įrengimas atlieka reikšmingą vaidmenį planuojant buto erdves. Stilingi, modernūs ir prabangūs laiptai yra neatsiejama tokio buto detalė.
Architektas pastebi, kad tokius butus dažnai renkasi namie dirbantys žmonės, todėl tampa populiaru savo namuose turėti darbo kabinetą ar biblioteką. “Taip pat tokiuose namuose atsiranda daugiau individualių ar specifinių erdvių, tarnaujančių įvairiems gyventojų poreikiams”, – teigia A.Barzda.
Erdvus butas didmiestyje, pasak specialisto, visada bus statuso ir prabangos elementas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Jurga Jurga rašo:

  Smagu, kad siūloma įvairių alternatyvų gyventojams, taip vis daugiau žmonių gali džiaugtis nuosavais svajonių namais. Nors aš pati tai tikrai mieliau rinkčiausi kotedžą nei tokį butą, jei nėra galimybės turėti nuosavą individualų namą, nes man nuosavi žemės sklypai ir lauko terasos – svajonė. Tikiuosi, greitu metu pavyks šią svajonę įgyvendinti.

 2. Ugnė Ugnė rašo:

  Vienas pagrindinių akcentų kotedže ar dviaukščiame bute turėtų būti erdvi terasa. Mes su žmona įsirenginėjame terasą tikiuosi gausis nuostabiai. Lentas pirkome čia https://wpclentos.lt/terasines-lentos/


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...