2010 Gruodžio 29

Politika

A.Lukašenkai nenaudinga susidariusi situacija, todėl gali veikti “kažkas kitas”

veidas.lt

Baltarusijos vadovui Aleksandrui Lukašenkai nenaudinga po prezidento rinkimų susidariusi įtempta situacija, trečiadienį sakė europarlamentaras Vytautas Landsbergis.

Žinomas politikas teigė, kad procesus Baltarusijoje gali veikti “kažkas kitas”, tačiau tiesiogiai Rusijos nepaminėjo.

“Visa ši situacija, tai kas įvyko, yra visiškai nenaudinga A.Lukašenkai. Arba jis visiškai išprotėjo, arba jis ir nebuvo labai protingas, nors kartais atrodė labai gudrus. Vargu, ar visai tai vyksta pagal jo planą. Gali būti, kad planuoja kažkas kitas, kas taip pat nemyli A.Lukašenkos ir norėtų jį sunaikinti”, – trečiadienį susitikime su Baltarusijos opozicijos atstovais Vilniuje sakė V.Landsbergis.

1990-0992 metais Lietuvos vadovu buvęs V.Landbsergis teigė nesantis tikras, kad visa Baltarusijos KGB tarnauja A.Lukašenkai.

Susitikime vienam iš buvusių Baltarusijos opozicijos kandidatų į prezidentus atstovui Stanislavui Šuškevičiui išsakius nuomonę, jog Europos Sąjunga kartu su Rusija galėtų ieškoti sprendimų A.Lukašenkos atžvilgiu, V.Landsbergis pabrėžė, kad Maskvos vadovybė taip pat nėra demokratiška.

“Aš skeptiškai žiūriu į galimybę žiūrėti į (Rusijos premjerą) Vladimirą Putiną kaip teigiamą veikėją, kuris padės išspręsti A.Lukašenkos problemą demokratijos ir teisingumo labui. Panašių judesių nėra pačioje Rusijoje”, – kalbėjo V.Landsbergis.

Jis siūlė, kad parlamentinių klausymų rėmuose vykstantis susitikimas išleistų rezoliuciją dėl sumušto ir sulaikyto opozicijos kandidato Vladimiro Nekliajevo išlaisvinimo. Tai, anot jo, galėtų būti pradžia siekiant ir kitų kandidatų išlaisvinimo.

“Kadangi tai parlamentinis klausymas, jis gali išleisti dokumentą. (…) Todėl mūsų klausymai galėtų ir turėtų išleisti rezoliuciją tik dėl V.Nekliajevo, dėl jo išlaisvinimo ir sugrąžinimo į ligoninę nedelsiant”, – sakė V.Landsbergis.

Pasak jo, V.Nekliajevo sumušimas dar prieš demonstraciją Minske galėjo būti suplanuotas iš anksto, siekiant įaudrinti minią.

“Tai rodo, kad buvo pilama alyva į būsimą ugnį, tam kad pasklistų žinia ir būtų sukeltos protesto emocijos. Tai paskaičiuota kaip ir jo pagrobimas. (…) Tai ne tik nežmogiška, bet ir pasikėsinimas į gyvybę”, – kalbėjo europarlamentaras.

Seimo užsienio reikalų komiteto narys Petras Auštrevičius diskusijos metu stebėjosi, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras neprisijungė prie Vokietijos, Švedijos, Lenkijos ir Čekijos kolegų bendro pareiškimo, kuriame praeitą sekmadienį Baltarusijoje vykę rinkimai pavadinti nesantys demokratiškai teisėti ir smerkiamas A.Lukašenkos “apsiausties režimas”.

“Mus nereikia tęsti saviapgaulės, nes kai kurie politikai gyvena kita tikrove. Aš labai apgailestauju, kad tarp keturių užsienio reikalų ministrų nėra Lietuvos ministro”, – sakė P.Auštrevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...