2011 Rugpjūčio 01

Afganistane tęsiamas geologinių tyrimų projektas

veidas.lt

URM

Nuo liepos 26 dienos Afganistano Goro provincijoje lankosi geologijos ekspertai iš Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Geologijos ir mineralogijos katedros, kurie įgyvendina Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis finansuojamą projektą „Goro geologinė raida ir naudingų iškasenų paieška“.

Profesoriai Gediminas Motuza ir Saulius Šliaupa lankosi mineralizacijos apraiškų vietose ir atlieka lauko tyrimus, ima uolienų bandinius laboratoriniams tyrimams.

Tai 2008 metais pradėtų geologinių tyrinėjimų Afganistane tęsinys, kurio vienas iš tikslų – ištirti Goro provincijos geologinės sandaros ir raidos bruožus, įvertinti teritorijos perspektyvumą naudingųjų iškasenų suradimui ir tolesniam eksploatavimui.

Liepos 27 dieną geologai Čagčarano mieste susitiko su Goro provincijos gubernatoriumi Abdula Haivadu, supažindino jį su projekto tikslais ir planuojama veikla Goro provincijoje.

Liepos 29-30 dienomis geologų komanda aplankė vieną iš numatytų mineralizacijos apraiškų vietų Goro provincijos Daulat Jaro (Dowlat Yar) rajone.

Lietuva nuo 2005 metų vadovauja Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupei, kurioje kartu su mūsų šalies kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, JAV, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...